نقش BIM در صنعت بهداشت و درمان

نقش BIM در صنعت بهداشت و درمان

نقش BIM در صنعت بهداشت و درمان

موفقیت طولانی مدت پروژه ­های توسعه مرکز جراحی و بیمارستان به ارتباطات بین معماران، مسئولان اجرایی بهداشت و درمان و توسعه دهندگان بستگی دارد. در سال­های اخیر، استفاده از مدلسازی اطلاعات ساخت(BIM) طبق آموزه­ های مدیران پروژه­ بیمارستان در مورد مزایای بیشمار BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) ، افزایش یافته است.  BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) در پروژه ­های بهداشت و درمان کمک می­کند تا جدای از کمک سهامداران در تصویرسازی، تاثیر طرح ­های بیمارستان پیشنهادی با سرعت و دقت بیشتری تکامل یابد.

  • بیمارستان ­ها با BIM سریع­تر ساخته می­شوند.

BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) از لحاظ توانایی­اش در ارتقای بهره ­وری در طول روند ساخت مرکز بهداشت و درمان بسیار مورد توجه واقع شده است. سرعت تکمیل پروژه یکی از مهم­ترین جنبه­ های روند طراحی بیمارستان به خصوص در جوامعی با جمعیت زیاد است.

  • پروژه­ های بیمارستان فعلی با BIM به چرخه حیات آورده می­شوند.

یکی بزرگترین چالش­های مواجهه برای توسعه ­دهندگان مرکز بهداشت و درمان، وظیفه ارائه طراحی ­های پیشنهادی به روی کار و چرخه حیات است. با بررسی پلان­ های بیمارستانی که شامل صدها اتاق بیمار خالی و اتاق عمل بی استفاده، سهامداران به سادگی سردرگم می­شوند. مدل­سازی BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) به طور موثری به توسعه­ دهنگان چنین امکانی را می­دهد که مسیر جریان پروژه از طریق تصویرسازی حفظ کنند.

  • BIM در تجسم تسهیلات پیچیده مرکز بهداشت و درمان سهام­داران را یاری می­کند.

با تغییر تکنولوژی، توسعه ­دهندگان باید اطمینان خاطر داشته باشند که بیمارستان ­ها با جریان سازگار با روندهای فعلی طراحی شده­اند. بیمارستان­ ها و مراکز جراحی به تکامل پیوسته و تدریجی به منظور مواجهه با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار و متخصص، احتیاج دارد. مدل­سازی BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) به توسعه­ دهندگان این امکان را می­­دهد تا به طرز موثر به کادرمراقبتی و تصویرسازی جاری و ارتقاء یافته انگیزه دهد.

  • تغییرات طراحی با استفاده از BIM سریع­تر و ساده­تر ایجاد می­شود.

پروژه ­های بیمارستان به ندرت خالی از تناقض و تغییرات طراحی هستند. سهامداران بیمارستان اغلب با توجه به طرح­ های اتاق­های عمل، اتاق­ های بیماران و مناطق مراقبت ویژه دارای ایده ­های متناقض هستند. مدل­سازی BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) تشخیص تناقضات اولیه در مراحل طراحی برای سهامداران را آسان می­کند در نتیجه آنان بدون تاخیر در ساخت و ساز تناقضات حل می­شوند.

  • طراحی ­های BIM در صورت بروزرسانی پلان­ها در آینده قادر به استفاده هستند.

متغیر مهمی که اغلب در طول روند ساخت و طراحی چشم­ پوشی می­شود، مدیریت بلند مدت بیمارستان است. در اکثر موارد، تیم­ های تحویل پروژه معمولا توجه خود را هنگام اتمام پروژه جاری به پروژه جدید جلب می­کنند.بروزرسانی ­ها و بازسازی­ ها ممکن است سال­ ها یا دهه ­ها بعد از تحویل پروژه انجام نشود. با کمک BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) ، جزئیات پروژه به کار گرفته شده در طول طراحی پروژه،  به سادگی به وسیله پایگاه داده گرفته می­شود.

منبع : شرکتelogictech 

۰/۵ (۰ Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *