ناگفته های نرم افزار Advance Steel (قسمت اول)

بهبود نتایج با مدل سازی اطلاعات ساختمان و نرم افزار Advance Steel (نرم افزار هوشمند ساخت و جزئیات فولادی)

نرم افزار Advance Steel

نرم افزار Advance Steel ، برنامه ای هوشمند است که توسط کمپانی اتودسک ارائه شده که برای مدل سازی ۳D جزئیات و ساخت، برای سازه های فولادی و در نهایت تهیه نقشه های شاپ فولادی استفاده می شود و کمک می کند تا چرخه BIM را برای بهبود دقت و کاهش زمان طراحی و ساخت تکمیل کند.
نرم افزار Autodesk Advance Steel  نرم افزاری ساخته شده برای کمک به مهندسان سازه است که مدل سازی جزئیات سازه های فولادی detailers و ساخت fabricators، به سرعت و به راحتی به وسیله ی آن امکان پذیر است و یک مدل ساختمانی غنی از اطلاعات را برای کمک به سازندگان قطعات فولادی تحویل دهد.

وجه تمایز نرم افزار Advance Steel با نرم افزار Tekla Structures این است که اساساً بر روی پلتفرم نرم افزار اتوکد نوشته شده است و می توان علاوه بر استفاده از ابزار قدرتمند خود نرم افزار، از ابزار گسترده نرم افزار اتوکد نیز استفاده کرد. که البته این خود باعث این نیز شده که مهندسان سریع تر نیز کار با این نرم افزار را فرا بگیرند.

نرم افزار Advanced Steel

به حداقل رساندن زمان از طراحی تا ساخت سازه های فولادی با نرم افزار Advance Steel

کتابخانه گسترده نرم افزار ادونس استیل که با ایجاد اتصالات خودکار، سرعت، کارایی و دقت مدل سازی را بسیار افزایش می دهد. این کتابخانه شامل گستره ای از اشیاء و ابزارهای قدرتمند پارامتریک برای کمک به طراحان ایجاد عناصر سازه ای است. همچنین ابزار جادویی اختصاص داده شده به آن، برای مدل سازی آسان تر عناصری مانند خرپاها،بادبندها، قاب پرتال ها، تیرهای کش و کامپوزیت و… باعث افزایش سرعت چند برابری مدل سازی در آن می شود.
Advance Steel دسترسی به انواع مختلف اتصالات فولادی پارامتریک آماده را برای استفاده کاربران امکان پذیر می سازد. کتابخانه کاربرپسند شما را قادر می سازد به سادگی به اتصالات سازه ای پیچیده دسترسی داشته و هنگامی که در اندازه المان ها و مقاطع تغییری رخ دهد، اتصالات به طور خودکار به روز می شوند و سریعاً خود را با شرایط موجود وفق می دهند.
یکی دیگر از ویژگی های Advance Steel داشتن یک موتور طراحی اتصال ساخته شده برای اتصالات فولادی که انطباق اتصال را با آیین نامه آمریکا AISC (آیین نامه مرجع مبحث ۱۰ فولاد ایران) و استانداردهای اروپا EC3 کنترل می کند تا صحیح بودن مدل ها را در بحث اتصالات فولادی در هر زمان، برای استانداردهای صنعت ساخت بررسی کنید و سپس با اجرای یک دستور Report ، گزارش طراحی اتصال را به همراه فرمول ها و نام آیین نامه مورد استفاده خروجی بگیرید.

مدل سازی سازه های گوناگون فولادی

Advance Steel همچنین دارای ابزار قدرتمند برای ایجاد سازه های فولادی متفرقه است.  پله های با ابعاد دقیق و جزئیات کامل که با دو کلیک به صورت یکجا مدل می شود و به صورت پارامتریک تنظیمات آن لحاظ می شود و نرده های دقیق با استفاده از ویژگی های جادویی که برای صرفه جویی بیشتر در زمان در برنامه گنجانده شده اند. همچنین مدل سازی راه پله های فولادی مارپیچ، راست و نرده های منحنی و نردبان قفسه ای که پس از ایجاد، شما می توانید به راحتی خواص آن ها شامل ابعاد و اندازه ها، جنس و سایر موارد مربوط به آن ها را با استفاده از انتخاب زیادی از پارامترهای قابل تنظیم را با توجه به نیازهای خود در پروژه، طراحی و مدل سازی کنید.
علاوه بر این، شما می توانید انواع ورق های فولادی مسطح و تا شده را در سازه ها مدل سازی کنید. شما تنها با چند کلیک می توانید عناصر پیچیده ای مانند پلیت های مخروطی شکل را ترسیم کنید. مدل سازی پلیت های پیچیده و سپس ایجاد نمای گسترده این مدل ها برای ایجاد نقشه های کارگاهی بسیار کارآمد و موثر می باشد. که در آخر آن ها را با فرمت های مختلف از جمله .nc و .dxf به دستگاه ها CNC برای برش کاری انتقال دهید.
مدل سازی سایر اجزا مانند جوش و همچنین پیچ ها که خود شامل کتابخانه ی گسترده ای از استانداردهای مختلف جهان است از دیگر قابلیت های این نرم افزار است.
پس از پایان مدل سازی المان ها و اجزای فولادی، می توان گزارشات مختلفی شامل لیست مصالح که BOM نام دارند و حاوی مشخصات، ابعاد و اندازه ها، تعداد و هرچیزی که برای برنامه ریزی تولید و ساخت نیاز است را می توان از مدل استخراج کرد. همچنین خروجی های با کدهای عددی کامپیوتری که برای دستگاه های CNC و همچنین ربات های جوشکار را می توان از مدل سه بعدی ساخته شده نرم افزار Advance Steel استخراج کرد.

نویسنده: ابوالفضل نوایی

ناگفته های نرم افزار ادونس استیل (قسمت دوم)

۵/۵ (۱ Review)3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *