دانلود رایگان ترسیم پله

دانلود رایگان آموزش مدلسازی انواع پله

آموزش ترسیم انواع پله در Revit

محاسبه ی عرض و ارتفاع پله ها را به رویت بسپارید شما تنها فرم آنرا مطابق طرح رسم کنید!

 بخش دانلود رایگان ترسیم پله شامل مبحث آموزشی در رابطه با ایجاد انواع پله­ ها و طریقه استفاده از ابزارهای مربوط به مدل‌سازی پله­ ها به‌صورت پیش‌فرض و دستی می ­باشد که در کنار آن‌ها تنظیمات اولیه و ویژگی‌های هرکدام به‌طور مفصل شرح داده می­ شود در ضمن چگونگی ایجاد نرده­ ها در کنار پله ­ها و یا به‌صورت جداگانه و همچنین طریقه رسم رامپ و تنظیمات مربوط به شیب با توجه به ارتفاع موجود بین سطوح آموزش داده می ­شود.

چگونه می توان از پله های ساده و آماده در پیش فرض رویت برای نقشه ها استفاده کرد؟

مبحث اول: در رابطه با چگونگی استفاده از نمونه پله­ های آماده و موجود در پیش‌فرض نرم­ افزار Revit توضیحاتی ارائه می ­شود و تنظیمات اولیه مربوط به تعداد پله­های موردنیاز برای دسترسی به ترازهای بعدی بررسی می­گردد.

پس از بکار گیری پله های آماده آیا امکان ویرایش و شخصی سازی آن نیز هست؟

مبحث دوم : شما می­ توانید بدون استفاده از نمونه ­های پیش‌فرض به‌صورت دستی و به فرمهای دلخواه پله­ ها را ترسیم کنید. در این مبحث چگونگی ترسیم پله با استفاده از خطوط اصلی که شامل ۳ دسته می ­شوند: خطوط کناری پله، خطوط کف پله­ ها و خطوط پاگردها ترسیمات اولیه و شکل ظاهری پله را مدل کرده و بعد آن را به‌صورت سه‌بعدی در اختیار داشته باشید.

رویت اشکال مختلفی از پله ها را برای سهولت در طراحی و کاهش زمان ترسیمات به صورت پیش فرض به شما ارائه می کند!

مبحث سوم: یکی از نمونه­ های موجود در پیش‌فرض‌های نرم‌افزار Revit پله ­هایی به شکل L هستند که تنها با انجام برخی تنظیمات اولیه مثل عرض پله­ ها و طول زبانه­های هر طرف به‌آسانی می­ توانید بدون صرف زمان اضافی برای ترسیم پله به‌صورت دستی و خطی از آن بهره ببرید که چگونگی عملکرد آن در این مبحث آموزش داده می­ شود.

آیا در دانلود رایگان ترسیم پله ابزاری هم برای برش دادن کف طبقات در محل قرارگیری پله ها وجود دارد؟

مبحث دهم: پس از اتمام مدل‌سازی پله­ ها، اگر این پله­ ها در بخشهای داخلی ساختمان به‌کاررفته‌اند نیاز است تا برای عدم سر گیر شدن آن‌ها در طبقات از ابزار ایجاد شفت یا بازشو استفاده کنید تا در کف طبقات موجود بازشویی جهت عبور پله ­ها ایجاد شود در این مبحث با چگونگی رسم شفت و تنظیمات مربوط به ارتفاع آن آشنا می ­شوید.

با راه کارهای ارائه شده در این بسته آموزشی تا ابد خود را در طراحی انواع پله بیمه کنید!

 اگر پله ­ای که طراحی کرده­ایم تاکنون به هیچ‌یک از نمونه­ های آموزش داده‌شده شبیه نیست نگران نباشید در این مباحث با چگونگی ایجاد پله­ های ویژه با اشکال خاصی آشنا شده و همچنین برای استفاده از پله ­ها در ساختمان‌هایی با طبقات بالا از یکی از ویژگی‌های مربوط به آن‌ها در امتداد ساختن پله­ ها تا طبقات آخر از ساختمان آشنا می ­شوید.

چگونه می توان نمایش گرافیکی خطوط پله، خط برش و حتی متن آنرا ویرایش کرد؟

نمایش پله­ ها در Revit به‌صورت استاندارد نقشه های کشور امریکا بوده که تا حدودی برای ما نیز قابل‌قبول است اما برای ویرایش ترسیمات دوبعدی پله برای تکمیل مستندات مربوط به آن‌ها می­توانید با استفاده از آموزش‌های مربوط به این مباحث اطلاعات کاملی در رابطه با تغییرات لازم جهت چگونگی نمایش خطوط پله، فلش­ها، متن­ها و حتی خط برش به دست آورید. همچنین در رابطه با متریال­گذاری اجزای پله و برچسب­ گذاری یا کدگذاری آن‌ها نیز توضیحاتی ارائه می­ گردد.

 

 

دانلود رایگان آموزش مدلسازی انواع پله

رمز : iranbim.com

 

 

 

۱/۵ (۱ Review)2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *