آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks - نحوه انتخاب اعضای مدل شده و چگونگی نمایش آنها

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش دوم)

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks – نحوه انتخاب اعضای مدل شده و چگونگی نمایش آنها

ابتدا فایل مورد نظر را که از قبل با فرمت های NWC, NWD, NWF در نرم افزار NavisWorks ذخیره سازی کرده اید را از طریق دکمه Open باز کرده و زمانی که در تصویر به نمایش درآمد کار را شروع می کنیم.

 

نمایش فیلم شماره4

 

 

 

نمایش فیلم شماره7

 

 

 

تا کنون با مشکل انتخاب موردی عناصر مدل سازی شده در در نرم افزار NavisWorks برخورد داشته اید؟

 

نرم افزار ناویس ورکس ما را به سمت انتخاب موردی عناصر از طریق ابزار Selection Tree هدایت میکند. چرا که ما مدلسازی را در نرم افزارهای دیگر انجام داده اید و برای انتخاب موردی یا تکی هر عنصر مطمئنا دچار مشکل خواهید شد. اما توجه کنید همانطور که استفاده از ابزار Selection Tree می تواند مفید باشد، اگر از قبل به درستی و به تفکیک طبقه مدلسازی انجام نشده باشد کار با این ابزار هم تا حدودی سخت است.

ابزار Selection Tree در نرم افزار NavisWorks

ابزار Selection Tree در نرم افزار NavisWorks

 

 

به تب Home مراجعه کنید و از بخش Select & Search گزینه SelectionTree را انتخاب کنید تا پنجره مربوطه مشابه تصویر در گوشه سمت چپ تصویر نمایش داده شود. حال می توانید با باز کردن زیرشاخه های آن در طبقات مختلف جستجو کرده و نمونه مورد نظر را انتخاب کنید.

با انتخاب هر مورد در نرم افزار NavisWorks تصویر آن مدل به رنگ آبی درمی آید. البته می توانید اول نمونه را در صفحه نمایش انتخاب کنید و جایگاه آن را در Selection Tree ببینید.

با انتخاب هر مورد در نرم افزار NavisWorks تصویر آن مدل به رنگ آبی درمی آید

با انتخاب هر مورد در نرم افزار NavisWorks تصویر آن مدل به رنگ آبی درمی آید

 

اگر عنصر انتخابی جزئی از اجزای داخلی ساختمان بود که امکان مشاهده آن از بیرون ساختمان نبود چه اتفاقی می افتد؟ برای این مورد هم راه حلی وجود دارد شما پس از انتخاب نمونه موردنظرتان از طریق پنجره Selection Tree به بخش Visibility در نوار ابزار بالای صفحه مراجعه کرده و روی دکمه Hide Unselected کلیک کنید تا تنها عضو انتخاب شده در تصویر نمایان شود . برای باز گرداندن مدل به حالت اول کافیست دکمه  کناری ان با نام Unhide All را بزنید تا کل مدل دوباره در تصویر نمایان شود.

 

دکمه Hide Unselected در نرم افزار NavisWorks

دکمه Hide Unselected در نرم افزار NavisWorks

 

شما می توانید برای نمایش یک طبقه به صورت کامل از پنجره Selection Tree کل طبقه را به حالت انتخاب درآورده و بعد دکمه Hide Unselected را بفشارید. بدین ترتیب کل طبقه نمایش داده شده و با آسانی در اجزای داخلی آن حرکت کنیدو بررسی ها را انجام دهید. برای بستن پنجره Selection Tree کافیست روی ابزار مورد نظر با همین نام در پنل بالای تصویر کلیک کنید یا اینکه درکمه x را در بالای پنجره بفشارید تا پنجره Selection Tree از گوشه تصویر محو شود.

 

نمایش فیلم شماره 5

 

 

 

ادامه دارد..

 

 

برچسب: نکته های ناویس ورکس – نرم افزار ناویس ورکس- چگونه از Selection Tree استفاده کنیم-چگونه عناصر را Hide کنید-نقش Hide در ناویس ورکس – آموزش نکته ای نرم افزار ناویس ورکس-

نویسنده: زهره یوسفی خو

5/5 (1 Review)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *