آینده ی BIM و ساخت و ساز دیجیتال

آینده ی BIM و ساخت و ساز دیجیتال

آینده ی BIM و ساخت و ساز دیجیتال

آینده ی BIM و ساخت و ساز دیجیتال ، مارک Bew MBE، رئیس گروه کار BIM بریتانیا، افکار خود را در مورد برنامه BIM سطح ۲ اشتراک گذاشته و آشکار کرد که یک دستور سطح ۳ BIM بخشی از برنامه ساخت دیجیتال بریتانیا را شکل خواهد داد.

از کجا شروع کنیم ؟

ناکارآمدی پویایی و رفتار زنجیره تامین ساخت‌وساز به مدت طولانی توسط دولت با بیش از ۷۰ گزارش به رسمیت شناخته شده‌بود، که مربوط به سال ۱۹۳۴ است و نگرانی‌ها را برجسته کرد ، اما تا سال ۲۰۱۱ که راه حلی  مطرح شد طول کشید.

فرانسیس مود ( وزیر امور خارجه دفتر کابینه) و   Paul Morrell مشاور ساختمانی، هر دو در صنعت ساخت و ساز  و تأثیرات آن بر جامعه مشارکت داشتند  متوجه شدند که چگونه تغییر سیاسی را (با یک چشمان ذهنی به چگونگی تاثیر هزینه های ساختمانی بر مالیات دهندگان). ( با توجه به اینکه هزینه ساخت مالیات بر مالیات دهندگان تاثیر می‌گذارد ) برای بهتر شدن اوضاع ارائه کنند. نتیجه این استراتژی در ساخت و ساز، دولت ۲۰۱۱ بود که پیشنهاد کرد BIM و مهندسی دیجیتال می‌تواند یک تغییر مرحله‌ای را ارایه دهد .

ببیش از سه میلیون نفر که در صنعت ساخت‌وساز مشغول به کار بودند، تحویل و تغییر همیشه یک چالش محسوب می‌شد، اما ادامه ی بهره‌وری ادامه یافت، مشخص بود که چیز دیگری مورد نیاز است.

سطح دوم BIM و پتانسیل تولید بازده

تحویل کارایی در طراحی، ساخت و راه‌اندازی حوزه‌های ساخت‌وساز همان چیزی است که BIM سطح ۲ تماما در مورد آن توضیح میدهد . چیزی که به زودی مشخص می‌شود این است که حدود ۸۰ ٪ از هزینه‌های هر دارایی داده‌شده در فاز مدیریت عملیات و تاسیسات گره خورده‌است. در شرایط ساده، دارایی‌های کارآمدتر که ارزان‌تر هستند را می توان تولید کرد اما این صنعت می‌تواند دارایی‌های بیشتری را تحویل دهد و بهره‌وری بهبود یابد. تا کنون برنامه سطح ۲ BIM موفق به کاهش هزینه در منطقه ۲۰ ٪ شده است.

 کلید بازده بیشتر و عملکرد بهتر پروژه بهبود تاثیر اجتماعی است. یک بیمارستانی که موثر طراحی‌شده و ساخته‌شده می‌تواند نتایج امیدوارانه بهتری را ارائه دهد که به نوبه خود اثرات اجتماعی بهبود یافته را در جامعه گسترده‌تر به نمایش می‌گذارد. یک فرد ناکارآمد یک اثر منفی دارد که باز هم در جامعه وسیع‌تر جاری می‌شود. اگر بودجه در طراحی و ساخت افزایش داده شود، این منجر به تولید دارایی‌های بهینه می‌شود که می‌تواند مشکلات را در خط نگه دارد و در نتیجه لایحه اجتماعی افزایش می‌یابد .

این لایحه بزرگ و فزاینده است و به همین دلیل است که سیاستمداران تا این حد به آنچه ساخت‌وساز دیجیتال می‌تواند ارائه دهد علاقه‌مند هستند. در نظر بگیرید که چه چیزی را در خدمات بهداشت و سلامت ملی صرف می‌کنیم، و به خصوص سلامت روانی، و سپس در نظر بگیرید که چه سازمان‌هایی به ما می‌گویند مسکن با کیفیت ضعیف یک نگرانی کلیدی است  . شما می‌توانید شروع کنید به این که چطور سرمایه‌گذاری  را انجام دهید و تصمیمات بهتری بگیرید این میتواند  در عملکرد عملیاتی و اجتماعی و میزان صرفه‌جویی در عملکرد تاثیر بگذارد و ساختمان‌های بهتر را بدست آورد.

ادامه دارد…

نویسنده:Richard McPartland
0/5 (0 Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *