چگونه جدول زمانبندی در ناویس ورکس NAVISWORKS تهیه کنیم ؟

آموزش تهیه جدول زمانبندی در ناویس ورکس NAVISWORKS

چگونه جدول زمانبندی در ناویس ورکس NAVISWORKS تهیه کنیم ؟

برای تهیه جدول زمان بندی از پروژه بعد از وارد کردن فایل مدل در شاخه های مختلف  معماری، سازه و مکانیک و لود شدن کامل مدل و نمایش آن در صفحه نمایس ناویس ورکس به تب HOME از نوار ابزار اصلی موجود در بالای صفحه مراجعه کرده و گزینه TIMELINE  را فعال کنید.

در پایین صفحه به صورت پیش فرض پنجره ای باز می گردد که شامل ۴ زیرشاخه است که برای افزون فعالیت به صورت مستقل از شاخه ی TASKS استفاده می شود. تنها دکمه Add Task را بفشارید تا فعالیت جدید در جدول پایین نمایان شود. حال نام فعالیت را در آن درج کرده و پس از ان زمان مورد نیاز برای انجام آن را مشخص کنید.

زمان شامل دو بخش با عناوین Planned برنامه ریزی شده و Actual اجرا شده می باشد یعنی در مرحله اول شما می توانید تنها زمان برنامه ریزی شده را وارد کرده و پس از اجرای واقعی آن فعالیت زمان دقیق اجرا را در جدول وارد کرده و خروجی تاخیر یا تعجیل ها را دراختیار داشته باشید.

پس از ان عناصری که به فعالیت ایجاد شده مرتبط هستند را در داخل صفحه نمایش انتخاب کرده و به فعالیت نسبت دهید. این فرایند به چندین روش انجام می شود. یا از قبل عناصر مدل شده انتخاب شده اند و در پنجره Sets ذخیره شده اند و یا به صورت دستی انتخاب شده و به فعالیت Attached می شوند.

 

 

 

مطابق فیلم آموزشی عناصر مورد نظر را ابتدا انتخاب کنید و بعد داخل جدول Timeline در ستونAttached راست کلیک کنید و گزینه Attach Current Selection را برگزینید. بعد برای بخش Add Task هم گزینه Construct به معنای ساختن را انتخاب کنید. در این ستون گزینه های Demolish تخریبی  و Temporary موجود در پروژه هم وجود دارد که در صورت لزوم می توانید از آنها هم استفاده کنید.

برای انتخاب گزینه Attach Set در فعالیت موردنظر باید از قبل عناصر را انتخاب کرده و بعد آنها را با استفاده از دستور Save Selection در پنجره Sets ذخیره سازی نمایید. پس از آن امکان استفاده از آن در جدول امکان پذیر بوده و به سادگی قابل ویرایش است.

نویسنده: زهره یوسفی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *