برنده: سفارت استرالیا بانکوک، تایلند / BVN

آموزش ساخت انیمیشن مطابق جدول زمانی در ناویس ورکس NAVISWORKS

چگونه مطابق جدول زمانی در ناویس ورکس NAVISWORKS انیمیشن بسازیم؟

برای ساختن یک انیمیشن در ناویس وورک بهتر است ابتدا پنجره TIMELINE را باز کرده و بعد اولویت مراحل ساخت اجزای پروژه را مطابق جدول زمانی ارائه شده را با استفاده از ابزار NEW TASK و یا با کمک جدول CPM که از قبل تهیه شده انجام دهید پس از الحاق کردت عناصر مدل شده به هر مرحله و تعیین زمان پیش بینی شده برای اجرای ان می توانید از طریق همین پنجره مراحل ساخت را به صورت انیمیشن مشاهده کنید.

 

 

بدین منظور به تب SIMULATE واقع در پنجره TIMELINE مراجعه کنید تا نماد کلیدهای پخش انیمیش نمایان شوند. پس از آن دکمه PLAY را بفشارید و ساخت انیمیشن مطابق جدول زمانی را مشاهده کنید.

حال می توانید هر کونه تغییرات را در آن اعمال کنید و پس از تایید آن از انیمیشن مربوطه خروجی تهیه کنید. بدین منظور به نماد EXPORT گوشه سمت راست پنجره مراجعه کرده و دکمه را بفشارید. پنجره ای با نام ANIMATION EXPORT باز می شود.

در بالای پنجره گزینه SOURCE به منزله انتخاب انیمیشن است و اینجا چون ما علاقمند به خروجی از جدول زمانی هستیم پس گزینه TIMELINER SIMULATION رو انتخاب می کنیم. پس از آن نوع رندر و فرمت خروجی را در بخش های RENDERER و  OUTPUT تنظیم میکنیم. در بخش SIZE با توجه به نوع گزینه های موجود می توانید ابعاد فریم های انیمیشن را تعیین کنید. البته لازم به ذکر است هر چه این ابعاد بزرگتر باشد زمان بیشتری صرف گرفتن خروجی می شود.

و در نهایت گزینه OPTIONS تنظیمات مربوط به سرعت پخش انیمیشن بر مبنای فریم بر ثانیه است. پس از تنظیمات فوق درکمه OK را بفشارید و مسیر ذخیره سازی فایل انیمیشن را تعیین کنید.

نویسنده: زهره یوسفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *