10 قانون برای اجرای موفقیت‌آمیز BIM

۱۰ قانون برای اجرای موفقیت‌آمیز BIM

۱۰ قانون برای اجرای موفقیت‌آمیز BIM

۱۰ قانون برای اجرای موفقیت‌آمیز BIM ،ما برخی از الزامات ضروری برای اجرای موفقیت‌آمیز یک فرآیند BIM را بررسی می‌کنیم.

همانند هر شکلی از تغییر مدیریتی، اجرای موثر BIM در کسب‌وکار شما نیازمند مقدار زیادی برنامه‌ریزی است.در اینجا توصیه‌هایی مفید برای راهنمایی شما از طریق مراحل برنامه‌ریزی ارائه می‌دهیم و امیدواریم که از برخی مشکلات احتمالی قابل پیش بینی در مسیر آینده ی BIM جلوگیری کند.

قانون یک یک مدیر ارشد را انتخاب کنید

مدیریت ارشد باید مستقیما پشت هر تصمیم برای اجرای BIM در عمل  باشد.در حالی که پرسنل عملیاتی ممکن است ابتدا با BIM آشنا نباشند و نتوانند کاربرد آن را تشخیص دهند ، اگر رهبر یا مدیری کارآمد حامی آنها نباشد، باعث عدم موفقیت در روند کار میشود.هر گونه اجرایی به احتمال زیاد به پول نیاز دارد و بدون شک تا حد معمولی در تجارت شما اختلال ایجاد میکند.

همه ی پروژه هایی که اجرا میشوند قطعا به حمایت از بالا ” نیاز دارند ، بنابراین عاقلانه است که با استفاده از یک مدیر ارشد در تعامل با سهامداران این حامی را از اول به دست آورید.

قانون دوم: بهترین تیم را تشکیل دهید

اگر بخشی از یک شرکت بسیار کوچک هستید، بعید است که بتوانید همه کارهایی را که برای اجرای پروژه لازم است به تنهایی انجام دهید برای بهبود این وضعیت یک تیم را تشکیل دهید اعضای تیم خود را به دقت بررسی کنید – طرفداران پرشور BIM، بدون شک متحدان مفیدی خواهند بود اما شما باید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی اعضای تیمتان را می شناسید و هدف شما را درک می کنند.اعضای تیم باید مورد ارزیابی قرار گیرند سعی کنید با توجه به ” توانایی ” آنها  برای جلوگیری  از تاخیر در انجام امور آنها را تشویق کنید.

قانون سوم استانداردهای خود رامعین کنید و آنها را اجرا کنید

استانداردها برای نحوه ی ایجاد مدل ها، فرآیندهای داخلی و استانداردهای فنی و بازنمایی که در مورد نتایج ارائه میشود نیز مورد نیاز است. شما جزئیات برخی از رایج ترین استاندارد ها  را در TheNBS.com و همچنین در وب سایت های BIM Level 2 و BIM Task Group خواهید یافت.همان طور که هم‌کاری در قلب BIM قرار دارد، بعید است که شما بیش از حد ازاستاندارد ها در توسعه ی رویکرد خود منحرف شوید.

قانون چهارم – تصمیم بگیرید که از چه ابزارهایی استفاده می کنید

 زمانی که تصمیم بگیرید که از چه ابزارهایی برای پشتیبانی از فرآیندهای جدید خود استفاده خواهید کرد ، درکتان از وضعیت فعلی خود آسان‌تر می‌شود درک اینکه کجا سرمایه‌گذاری‌های فعلی یا چالش‌های موجود با ابزار های جدید به شما کمک می کند .

قانون پنجم – آموزش و توسعه کارکنان خود را آغاز کنید

ایجاد یک تیم از قهرمانانی که می توانند با تیم پروژه با برخی از عناصر عملی در مورد تست، آموزش و بررسی برخی از تصمیمات اجراء کار کنند، بدون شک مفید خواهد بود.به راحتی می توان در مراحل سخت تغییرات را اعمال کرد ، بنابراین این قهرمانان می‌توانند به همه افراد با انگیزه بخشیدن و با به نمایش گذاشتن و ارزیابی پیشرفت های واقعی که در تمام مناطق کسب‌وکار شما ایجاد شده‌است ، کمک کنند.

از آنجا که جزئیات طرح اجرای شما روشن‌تر میشود، باید مشخص کنید که چه کسی را درگیر طرح خواهید کرد و چه زمانی  جزییات را به گروه‌های مختلف از سهامداران خواهید گفت. درک BIM به احتمال زیاد با یک برنامه ارتباطی پیچیده ایجاد خواهد شد و این اطمینان را میدهد که کارکنان در سطح استاندارد در حال نزدیک شدن به چالش‌های پروژه هستند.

قانون ششم– فرایند را به پیش ببرید

زمان بسیار زیادی برای تمرکز بر تکنولوژی و  فرآیندهای وابسته آن وجود ندارد. در حالی که حرکت تکنولوژی طراحی به سمت CAD انقلابی بود، اساسا نحوه تحویل پروژه‌ها را تغییر نداد. BIM با هم‌کاری در قلب خود به احتمال زیاد نیاز به اطلاعات بیشتر از قبل دارد. شاید لازم باشد در نظر بگیرید که این کار چگونه تمام رویکرد خود را در پروژه‌ها تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

قانون هفتم – تعیین اهداف واقع بینانه

مزایای BIM به خوبی مستند شده است، اما حالا زمان آن فرا رسیده که با تلاش لازم به درک واقعی پتانسیل آن بپردازیم.در حالی که شما فکر میکنیدBIMبه عنوان یک تغییر جدید نرم‌افزاری  قادر است هر کاری را که شما نیاز دارید  از ابتدا انجام می دهد، در حالی که اینطور نیست بنابراین مهم است که  با مدیران ارشد و یا کارکنان پروژه در اجرا سر و کار داشته باشید تا مطمئن شوید که انتظارات از ابتدا واقع‌بینانه هستند.

قانون هشتم – مسائل را خیلی پیچیده نکنید

BIM باید راندمان جدیدی را در کسب و کار شما به ارمغان بیاورد ، اما با کنترل مناسب شما می‌توانید به راحتی فرآیندهای پیچیده را که از روش‌های موجود کم‌تر کارآمدتر خواهند بود را به پایان برسانید.

در برابر وسوسه ی ایجاد راه‌حل‌های تکنیکی یا رویه‌ هایی که بیش از حد پیچیده هستند مقاومت کنید و سعی کنید کار های زیادی را از ابتدا انجام دهید. همیشه از اهداف نهایی برای اجرای BIM خود آگاه باشید و هزینه و مزایای هر فرآیند را در هر مرحله در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که کار غیرضروری انجام نمی‌دهید و انعطاف‌پذیر باقی بمانید.

قانون نهم – برنامه برای خطرات

با در نظر گرفتن خطرات احتمالی در هر مرحله از فرآیند و نظارت و کاهش ریسک‌ها برای نگه داشتن پروژه در مسیر ضروری است.

قانون دهم – پیدا کردن یک شریک

همانطور که بیشتر شرکت‌ها در مسیر خود به سمت BIM  تجربیات و سبک مطالعه خود را در سراسر جامعه BIM به اشتراک میگذارند شما میتوانید با استفاده از این تجربیات فواید درس‌های آموخته‌شده را به دست آورید. پیدا کردن یک سازمان با اندازه مشابه برای خود شما که در این فرآیند بیشتر به دنبال آن هستید نیز می‌تواند برای کمک به ایده‌های میدانی مفید باشد.

نویسنده:
گروه ایران بیم

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *