چگونه BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول)

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول)

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول)

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول) ، این روزها، BIM در حال تبدیل شدن به یک روش استاندارد است. اکثر افرادی که در بخش ساخت‌وساز کار می‌کنند از معماران و مهندسانی که در حوزه ی BIM کار میکنند تا دولت‌هایی که از  BIM  در انواع پروژه‌های خاص استفاده می‌کنند به خوبی و واقعا از مزایایی که به ارمغان می‌آورد، از جمله بهره‌وری، هم‌کاری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ارتباطات بهبود یافته استفاده می‌کنند. در نتیجه، بسیاری از اعمال این روزها که هنوز به BIM تغییر نکرده است به یک دلیل است: دوره ی گذار ترسناک.

البته، این ترس از انتقال کاملا بی‌ اساس نیست، چرا که استفاده از نرم‌افزار جدید، آموزش کارکنان و مشکلات پیچیده بخش اجتناب‌ناپذیری از بهبود جریان کار فعلی شما هستند.

توصیه

این هزینه‌های اولیه باعث ایجاد مانعی برای بسیاری از روال‌های کاری  می‌شود که به سادگی نمی‌توانند استفاده از زمان یا پول را هماهنگ کنند کاین باعث می شود تا مزایای BIM را از خط خارج کنند. کلید حل این مشکل، به حداقل رساندن هزینه‌های اولیه است و یک راه برای انجام این کار وجود دارد ، بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند که گذار شرکت تان به BIM را با یک پروژه آزمایشی شروع کنید، که در آن شما قادر خواهید بود یک گردش کار را ایجاد کرده و استانداردهایی را تعریف کنید که متناسب با عملکرد شما باشند، و این درس‌ها را به پروژه‌های بعدی منتقل کنید.

اما بهترین راه برای انتخاب این پروژه آزمایشی چیست ؟ آیا شما باید روی یک ساختمان بزرگ یا کوچک کار کنید ؟ یک کار پیچیده یا یک کار ساده ؟ در اینجا، سه متقاضی اولیه BIM ، آنچه را که از پروژه‌های آزمایشی خودشان یاد گرفتند، هر کدام با ویژگی های بسیار متفاوت، به اشتراک می گذارند.

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول)

گزینه ۱: رویکرد محتاطانه

هنگامی که آن‌ها انتقال  BIM  را در سال ۲۰۰۸ انجام دادند، معماران سرشناسی مانند دیوید میلر  در لندن مستقر بودند: در آن زمان که اکثر سازندگان BIM شرکت های بزرگ بودند، اما شرکت DMA تنها چهار کارمند داشت. دیوید میلر توضیح می‌دهد که پروژه آزمایشی شرکت یک طرح کوچک شامل ۹ آپارتمان، به اضافه فضای خرده‌فروشی در طبقه همکف بود. این پروژه هایی است که ما به طور مرتب انجام می‌دهیم. به دلیل این آشنایی، پروژه ی DMA یک استراتژی کم‌خطر بود و ما می‌دانستیم که اگر مشکلی داشتیم، همیشه می‌توانستیم به یک محیط ۲ بعدی برگردیم .

میلر توصیه می کند علاوه بر این استراتژی کم خطر، شانس موفقیت خود را با همکاری با کسب و کارهایی که از قبل با BIM کار می کنند، افزایش دهد. میلر می گوید: “همکاری با BIM باعث تقویت پروژه ها می شود، و تجربه می تواند از ابتدا برای ایجاد شور و شوق برای BIM کمک کند.”

این تمرین همچنین یک قهرمان BIM را معرفی کرد، که به تشویق دیگران برای استفاده موثر از BIM کمک کرد. به دلیل پایگاه کارکنان کوچک این تمرین، همه آن‌ها در همان زمان در حدود شش روز آموزش‌دیده بودند، به جلسات ۴۰ دقیقه‌ای تقسیم شدند تا ما بتوانیم بدون اخلال در سایر پروژه‌ها یاد بگیریم .”

مزایا:

اجرای محتاطانه با نوع پروژه‌ای که می‌دانید ، به شما این امکان را می‌دهد که استانداردهایی اجرا کنید که به طور مرتب به شما کمک می‌کند.

اگر مشکلی پیش بیاید، برگشتن به گردش کار همیشگی تان برای تکمیل پروژه آسان است.

معایب:

یک پروژه با پیچیدگی پایین ممکن است به این معنا باشد که شما قابلیت‌های کامل فرآیندهای BIM را مورد بررسی قرار ندهید و نیازمند پروژه‌های بیشتر برای تثبیت کامل رویکرد شرکت تان است.

ادامه دارد…

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *