چرا BIM ارزش سرمایه گذاری برای شرکت شما را دارد؟ (قسمت اول)

چرا BIM ارزش سرمایه گذاری برای شرکت شما را دارد؟ (قسمت اول)

چرا BIM ارزش سرمایه گذاری برای شرکت شما را دارد؟ (قسمت اول)

چرا BIM ارزش سرمایه گذاری برای شرکت شما را دارد؟ (قسمت اول) ، در حالی که BIM به طور فزاینده‌ای در معماری به یک نیاز تبدیل می‌شود، تعیین کمیت منافع آن برای صنعت دشوار است. در حال حاضر، هیچ روش استانداردی برای محاسبه بازگشت BIM بر سرمایه ( ROI )  به دلیل پیچیدگی‌های محاسبه وجود ندارد  بسیاری از شرکت‌ها هیچ شیوه‌ ی ارزیابی ثابتی را برای تعیین سود پولی که فن‌آوری برای آن ها به عمل آورده‌است ، اتخاذ نکرده اند. مشکل در این حقیقت است که تحلیل سنتی ROI نمی‌تواند نشان‌دهنده عوامل ناملموس برای یک پروژه ساخت‌وساز باشد  مانند اجتناب از هزینه‌ها یا بهبود ایمنی که از عوامل مهم هستند.

بنابراین، به عنوان ارایه دهندگان برجسته تکنولوژی BIM ،اتودسک علاقمند به تحقیق درباره این موضوع بود. مطالعه آن‌ها درباره ی دستیابی به بازدهی ROI استراتژیک اندازه‌گیری ارزش BIM را نشان می‌دهد که نقش بازدهی سرمایه در تصمیم‌گیری در فن‌آوری در حال تغییر را دارد به این صورت که شرکت‌های پیشرو به دنبال دیدگاه دقیق‌تر از ROI هستند تا استراتژی سرمایه‌گذاری و نوآوری را به اطلاع آن‌ها برسانند.

شرکت های بزرگ از محاسبه سنتی “سود در برابر هزینه” استفاده می کنند تا ابعاد مختلف  شرکت را به صورت دقیق از ROI خود برای BIM توسعه دهند.

 

چرا BIM ارزش سرمایه گذاری برای شرکت شما را دارد؟ (قسمت اول)

 

BIM چقدر واقعا برای شرکت من هزینه دارد؟

مطالعه Autodesk نشان می دهد که شرکت ها واقعا هزینه های مربوط به پذیرش BIM را درک می کنند. با این حال، تغییر قابل‌توجهی بین شرکت‌ها در عمل اندازه‌گیری یا پی‌گیری سرمایه‌گذاری BIM به عنوان یک هزینه جداگانه، متمایز از عملیات‌های کسب‌وکار وجود دارد. هزینه‌های BIM اغلب فراتر از ارتقا سخت‌افزار گسترش می‌یابد، بنابراین برای محاسبه هزینه شرکت شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

هزینه‌های نیروی کار مستقیم در رابطه با شروع BIM برای اطمینان از اینکه پیاده‌سازی فن‌آوری موفقیت‌آمیز است ، ضروری است. این هزینه‌ها عبارتند از نیاز آشکار برای آموزش کارکنان اولیه و ادامه دستورالعمل ها، اما همچنین مهم است که پیامدهای مالی یک تیم با کارایی کم‌تر در طول دوره انتقالی به BIM را در نظر بگیرید.

بسیاری از شرکت‌ها همچنین دریافتند که آن‌ها باید یک مدیر BIM اضافی یا پشتیبانی IT بیشتری با سطح تخصص مناسب را برای فعال کردن قابلیت‌های BIM جدید خود استخدام کنند. بنابراین هزینه آن تخصص باید متناسب با پیشرفت‌های تکنولوژی در فن‌آوری باشد.

همچنین هزینه‌های بلند مدت در BIM مربوط به این که جریان کار برای BIM ، فرآیندهای داخلی شرکت شما را تغییر می‌دهد، وجود دارد. این ها از بهترین اقدامات BIM مانند یکپارچه‌سازی داده‌ها و اطلاعات در مدل قبلی در فرآیند توسعه طراحی، و یا ترکیب مدلسازی در طول ساخت حاصل می‌شود. تعیین کمیت این هزینه‌ها دشوار است اما در صورت نیاز به ساخت یک محاسبه کامل سرمایه‌گذاری ضروری است.

ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *