ایران بیم iranBIM

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ساختمان با حضور ایران بیم

به نام خدا

 

یاران همیشگی و اعضایی خانواده ایران بیم درود،

در ابتدا از تمامی دوستان و همکارانی که در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گروه ایران بیم را حمایت کرده اند، و ما را مورد لطف خود قرار دادند، صمیمانه سپاسگزاریم.

امروزه صنعت ساختمان در زمره گسترده ترین و بزرگترین فعالیت های اقتصادی در ایران و جهان به شمار می آید و با توجه به حجم بالای گردش مالی دراقتصاد کشورها همواره به عنوان یک محرک و پیشران مطرح بوده است. در این میان به نظر می رسد که در آینده شاهد تغیرات تخصصی و شگرف در این صنعت خواهیم بود و انتظار می رود تا شرکت های فعال در این حوزه در جهت هم افزایی و استفاده از تجارب یکدیگر بیشتر گام بردارند. برگزاری نمایشگاه ها می تواند به تحقق این امر کمک شایانی نماید که البته برپایی شانزدهمین نمایشگاه تلاشی مضاغف در تحقق این امر بوده است.

ایران بیمBIM

ایران بیم IranBIM

ایران بیم, ایران بیم, ایران بیم

نمایشگاه بین اللملی صنعت ساختمان در سال 95 برای گروه ایران بیم غرفه ای در سالن 18 درنظر گرفت که در کنار سایر فعالان صنعت ساخت خوش درخشید. بیشترین فعالیت ما اطلاع رسانی وآشنایی کردن دست اندرکاران ساختمان اعم از تولیدکنندگان مصالح، پیمانکاران، سرمایه گزاران و مهندسان با فناوری مدلسازی اطلاعاتی ساختمان BIM بود، که با استقبال زیادی روبرو شد. در این میان آشنایی با نرم افزارهای مرتبط و توصیف عملکرد آنها در پیشبرد اهداف مدلسازی اطلاعاتی نیز جزئی از فعالیت های ما محسوب می شد.

طبق آماری که طی این چند روز از یاران همیشگی مان مستقر در غرفه نمایشگاه کسب کردیم به این نتیجه رسیدیم که تحولی بزرگ در بیشتر استان ها در حال ایجاد است، که خود خبر از شکوفایی بزرگ در سطح کشور می دهد. مراجعه کنندگان از سراسر ایران به اطلاع می رسانند که در حال تحقیق و بررسی فناوری نوین BIM هستند و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه که البته این افراد به قشر خاص دانشجویان تعلق نداشته و بسیاری از مشاوران و حتی سرمایه گزاران فعال در استان های مختلف نیز در این راستا فعالیت های را آغاز کرده و به دنبال کسب دانش بیشتر در این موضوع نو بودند. ما در حد توان سعی کردیم تا توانمندی های این فناوری نوین و نوپا در ایران را به اطلاع آنها برسانیم. امید است که در این راه به موفقیت برسیم و به زودی شاهد فعالیت گسترده تمام رسته های مختلف در ساختمان سازی با فناوری BIM باشیم.

بعد از درخواست های مکرر عزیزان که در راستای پیشبرد هدف اول گروه ایران بیم در اطلاع رسانی مدلسازی اطلاعاتی ساختمان نیز بود، تصمیاتی برای برگزاری همایش در شهرهای مختلف گرفته شد، تا شاید در این میان بتوانیم برای علاقمندان این فناوری مفید واقع شده وپذیرای اعضای جدید به خانواده ایران بیم در تمامی استان های کشور باشیم.

منتظر ایران بیم در استان خودتان باشید و به خانواده ما بپیوندید.

نویسنده: زهره یوسفی خو

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *