اجراي BIM در جهان

گزارشی از اجرای BIM در بریتانیا

استراتژی ساخت‌وساز دولت بریتانیا

اقدامات دولت انگلستان در رابطه با مدیریت چرخه‌ی ساخت‌وساز پروژه‌هایی که به آن‌ها بودجه تعلق‌گرفته شده، با آغاز استفاده از مدل‌سازی اطلاعات ساختمان در بندر بری است ولی درزمینهٔ ی طراحی و اجرا قابل‌مشاهده است. امروزه اجرای BIM با نزدیک شدن استانداردهای صنعتی به مدل‌سازی و مدیریت چرخه‌ی ساخت‌وساز از طراحی و ساخت تا بقا و ویرانی، در حال خودنمایی روزافزون است. استراتژی ساخت‌وساز دولت بریتانیا از سال ۲۰۱۶ این است که پروژه‌هایی که به آن‌ها بودجه تعلق می‌گیرد باید مطابق با پروتکل‌های BIM باشد. ارزش قرارداد بخش‌های عمومی هرساله £۳۷bn است که سهم قابل‌توجه و ۳۸ درصدی از کل خروجی ساخت‌وساز بریتانیا را شامل می‌شود. بااین‌وجود عواملی چون فقدان آموزش، مهارت و متخصصان آموزش‌دیده از موانع اصلی پذیرفته شدن BIM در صنعت به شمار می‌روند.

پروفسور Lamine Mahdjoubi رهبر برنامه‌های UWE Bristol می‌گوید: از زمان معرفی BIM به صنعت ساخت ‌و ساز، تمرکز ویژه و فراگیری روی این صنعت است، به‌ گونه‌ای که بسیاری از معماران، مهندسین و شرکت های ساخت و ساز برجسته ی جهان طالب به کار گیری BIM در حرفه ی خود هستند. هر چند که بخش اعظمی از صنعت ساخت و ساز در دست شرکت های کوچک و متوسطی هستند که در واقع آمادگی پذیرش این چنین تغییرات ناگهانی را ندارند.

این مقاله را از دست ندهید                       عملکرد BIM در صنعت ساختمان

برخلاف برنامه های حاضر مربوط به تحصیلات تکمیلی در BIM که هدف آن ها تمرکز بر جنبه های ویژه ی مدیریت اطلاعات ساختمان مانند طراحی و پایداری است، برنامه ی جدید روش کار خود را با دیدگاهی جامع پیش برده و با تمام محیط ساخته شده و چرخه ی کار که شامل طراحی، ساخت و ساز، اجرا، بقا و پایداری است، سرو کار دارد.

تحصیل در بیم

این برنامه منحصر به فرد تاکید ویژه ای بر روش های خلاقانه، مشترک و پایدار در مدل سازی اطلاعات ساختمان و مدیریت دارد. این مساله در زمینه ی پیشنهاد فرصت های اشتغال برای فارق التحصیلان به واسطه ی دوره های کارآموزی با افراد تاثیر گذار تکنولوژی BIM مانند Treglown Plc که در حال حاضر در حال توسعه ی اجرای BIM در جنوب غرب هستند، متفاوت خواهد بود.

این مقاله را از دست ندهید                              bim در جهان

UWE Bristoکه از برجستگان موسسات آموزشی است، معتقد است که فرآیند (پیشرفت تدریجی و متداوم) BIM از تکنولوژی مهمتر است. این شیوه ی آموزش دانشجوBIM یان را برای فعالیت در یک فضای پر از تعامل که پتانسیل دگرگونی صنعت ساختمانی بریتانیا را به واسطه ی تحقیق درباره ی شیوه ی فعلی و توسعه ی تکنولوژیکال دانش تسهیل فرآیند BIM دارد، آماده می کند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *