تحلیل سازه در نرم افزار Scia

با کمک SCIA Engineer به سادگی فراتر از نرم افزارهای تحلیل سازه حرکت کنید!

 معرفی نرم افزارهای تحلیل سازه SCIA Engineer

مهندسی سازه و آنالیز و تحلیل سازه را پشتیبانی می کند. اهمیت استفاده از SCIA Engineer در دسترسی و امکان استفاده از فایل های IFC توسط این نرم افزار است که قابلیت قرارگیری در مسیر BIM را روشن می سازد. امکان مدلسازی احجام پارامتریک سازه ای به صورت سه بعدی، ساختن View های مختلف، تهیه جزئیات و دیتایل های ویژه، تحلیل سازه کمک شایانی در ارائه ی روش های آسان تر در طراحی بخش سازه ساختمان های بلندمرتبه خواهد داشت.

تحلیل سازه با نرم افزار

تحلیل سازه 

این نرم افزار دارای کدهای بین المللی ساختمان در صنعت طراحی و بهینه سازی محصولات ساختمانی اعم از بتن، آهن، چوب، آلومینیوم و … است. محیط اصلی نرم افزار مشابه دیگر نمونه های مدلسازی، امکان طراحی اعضای سازه ای، تحلیل سازه و عناصر مورد نیاز در این بخش  را در اختیار کاربران قرار می دهد و با دسترسی به کتابخانه ای غنی از نمونه های پیش فرض می توان مدلسازی را با سرعت بالاتری تجربه کرد. در این میان بخشی از این کتابخانه هم به دسته بندی انواع مصالح موردنیاز در مدل های سازه اختصاص یافته که با مراجعه به پوشه Material در اختیار شما قرار می گیرد. کما اینکه با مراجعه به پانل های مختلف و دسترسی به ابزارهای دسته بندی شده در پنجره Main جهت انجام بارگذاری بروی اعضا و گره ها می توان به مبحث تحلیل نیز وارد شد و تمامی مراحل آنالیز را در صفحه نمایش مشاهده کرد و آنرا به صورت دوبعدی و سه بعدی ملاحظه نمود.

برای تهیه گزارش عملکرد اعضای سازه ای  در تحلیل سازه می توان از ابزاری با نام  Engineering Report استفاده کرد تا گزارش کاملی از تمامی عناصر بکار رفته در مدل به همراه تعیین رفتارهای آن بر اثر بارگذاری های انجام شده به شما ارائه کند. همچنین می توان این گزارش را چاپ نمود  و یا با فرمت های مختلف از نرم افزار خروجی گرفت. محاسبات در نرم افزار SCIA Engineer تغییر شکل ها و عکس العمل ها را به طور دقیق برآورد می کند. کشش و فشارهای داخلی اعضا در هر نقطه توسط یک جدول با رنگهای مختلف درجه بندی شده تا میزان تنش و کشش را نمایش دهد. که البته به چهار روش به تصویر کشیده می شود و هر کدام بنابر نیاز کاربر قابل اجرا می باشد.

توصیف تحلیل سازه

تحلیل سازه با Scia Engineer

امتیازات استفاده از SCIA Engineer در تحلیل سازه

سرعت و دقت در مدلسازی

آنالیز پیشرفته سازه

طراحی با کمک مصالح متنوع

هماهنگی در مستندسازی و گزارش

همکاری و قابلیت هماهنگی گروهی

همراستا با اهداف BIM در پروژه های ساختمانی

تاکنون در رابطه با تکنولوژی BIM و ارتباط آن با نرم افزارهای مختلف بسیار شنیده و خوانده ایم و می دانیم که کلیت BIM در رابطه با اطلاعات و مدلهای سه بعدی می باشد که نیازمند بهره گیری از نرم افزارهای خاصی است که با این شرایط مطابقت داشته باشد که یکی از این نرم افزارها که بخش مدلسازی سازه و آنالیز آنرا به عهده دارد SCIA Engineer است.

به زودی آموزش های مربوط به تحلیل سازه نرم افزار SCIA Engineer در سایت IranBIM در اختیار شما علاقمندان قرار خواهد گرفت.

نویسنده:زهره یوسفی

۰/۵ (۰ Reviews)3 پاسخ
 1. Peyman
  Peyman گفته:

  سلام من با این نرم افزار کار کردم. ت.ی اروپا خیلی فراگیر هست و قدرت فوق العاده ای توی طراحی داره و تمام جزئیات آئین نامه رو چک میکنه. متاسفانه اینجا شناخته شده نیست

  پاسخ
  • زهره یوسفی خو
   زهره یوسفی خو گفته:

   در منابع دانلود نرم افزارهای ایرانی موجود هست اما من در رابطه با تهیه لایسنس این نرم افزار اطلاعاتی ندارم اما نمونه موجود و پیشنهادی ما برای کار با نرم افزار بهتر و راحت تر در آنالیز و طراحی سازه روبوت استراکچرز است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *