آموزش ناویس ورکس 8 – چگونه عناصر را در نرم افزار NavisWorks دسته بندی کنیم؟

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش هشتم)

آموزش ناویس ورکس 8 – چگونه عناصر را در نرم افزار NavisWorks دسته بندی کنیم؟

فایل مورد نظر را که از قبل با فرمت های مختص ناویس ورکس ذخیره سازی کرده اید را از طریق دکمه Open باز کرده و یا از ابزار append برای باز کردن چند فایل باهم استفاده کنید و زمانیکه در تصویر در نرم افزار NavisWorks به نمایش درآمد کار را شروع می کنیم.

نمایش فیلم شماره 14 ناویس ورکس

 

 

 

برای انتخاب بهتر عناصر در مدل تا قبل از این ابزار Selection Tree استفاده می کردیم. اما برای انتخاب گروهی عناصر در ناویس ورکس بهتر است تا به معرفی یک ابزار جدید بپردازیم که انتخاب های چندگانه را راحت تر می کند. کافیست ابتدا عناصر را با کمک دکمه Ctrl یا با Selection انتخاب کرده و پس از آن در تب Home روی Sets کلیک کرده و گزینه Manage Sets را بفشارید تا پنجره مربوطه باز شود. انرا در تصویر pin کنید تا ثابت شود بعد نامی را برای گروه اول انتخابی برگزینید.

 

ابزار Selection Tree

ابزار Selection Tree

 

 

حال در هر زمان با کلیک روی نام مربوطه می توانید تمامی عناصر را یکباره انتخاب کنید. اگر خواستید تا عنصر دیگری را به مدل اضافه کنید مجبور هستید تا ابتدا ست را انتخاب کرده و با کمک دکمه ctrl عنصر بعدی  را در تصویر برگزینید سپس دوباره بر روی دکمه Save Selection کلیک کنید تا ست جدید ذخیره سازی شود چون امکان ویرایش ست ها پس از ساخت آنها نیست. و این یکی از معایب این ابزار محسوب می شود.

 

دکمه Save Selection در ناویس ورکس

دکمه Save Selection در ناویس ورکس

 

روش دوم انتخاب چندگانه و ذخیره سازی

 

یکی دیگر از روش های انتخاب های چندگانه و ذخیره سازی آن در نرم افزار ناویس ورکس به شرح زیر است. بهتر است اولین ست را که از قبل دخیره کرده اید کنار گذاشته و مواردی که قرار است به آن اضافه شود را در یک ست جدید بسازید. با فشردن دکمه save selection  به آسانی ست ها را به هر تعدادی که لازم است بسازید بعد برای الحاق آنها با هم هر کدام را در پنجره Sets انتخاب کرده البته از دکمه Ctrl استفاده کنید سپس دوباره دکمه save selection را بفشارید. اگر در همان حال راست کلیک هم کنید مشاهده می کنید که گزینه save selection جز اولین گزینه است پس آنرا برگزینید ونام مناسبی برای ست جدید بگذارید. در این صورت شما ست ها را هم به صورت تک و هم گروهی در اختیار دارید که در مراحل آتی برای انتخاب یا نسبت دادن انها به بخش timeliner و یا Quantification مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای مشاهده آموزش های قبلی ناویس ورکس بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

 

پیشنهاد ویژه :

 

برچسب: نکته های ناویس ورکس-نرم افزار ناویس ورکس- کاربرد ابزار sets در ناویس ورکس-چگونه عناصر را در ناویس دسته بندی کنیم-نقش selection sets  در ناویس ورکس-آموزش نکته ای نرم افزار ناویس ورکس- ذخیره سازی انتخاب  عناصر در ناویس ورکس-

نویسنده: زهره یوسفی

5/5 (1 Review)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *