آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks – نحوه نمایش و تقسیم صفحه نمایش به چند بخش

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش سوم)

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks – نحوه نمایش و تقسیم صفحه نمایش به چند بخش

ابتدا فایل مورد نظر را که از قبل با فرمت های NWC, NWD, NWF در نرم افزار NavisWorks ذخیره سازی کرده اید را از طریق دکمه Open باز کرده و زمانی که در تصویر به نمایش درآمد کار را شروع می کنیم.

نمایش فیلم شماره 6

در نرم افزار ناویس ورکس در نوار ابزار بالای صفحه به تب View و سپس به بخش Scene View بروید گزینه Full Screen ابزار اول از سمت چپ خودنمایی می کند با فشردن آن تمامی منوها از اطراف صفحه پاک شده و شما تنها مدل سه بعدی را در تصویر مشاهده می کنید. برای بازگشت به حالت اولیه کافیست در صفحه نمایش راست کلیک کرده و از زیر شاخه منو View گزینه Full Screen را انتخاب کنید و علامت آنها بردارید. شما می توانید با فشردن دکمه F11 هم این کار را نجام دهید.

 

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks – نحوه نمایش و تقسیم صفحه نمایش به چند بخش

 

 


پیشنهاد مطالعه : آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش چهارم)

 


 

برای تقسیم کردن صفحه نمایش در NavisWorks به دو یا چند بخش کافیست تا دوباره به نوار ابزار بالای تصویر بازگشته و از دستور Split View استفاده کنید. با فشردن دکمه ی کشویی دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد. Split Horizontal که برش افقی ایجاد می کند و Split Vertical که باعث تقسیم عمودی صفحه نمایش می شود. حال بر روی تصویر قرار گرفته و پس از آن گزینه تقسیم افقی و یا عمودی را برگزینید تا تصویر تقسیم شود.

 

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks – نحوه نمایش و تقسیم صفحه نمایش به چند بخش

 

 

با اعمال تقسیم تصویر در نرم افزار NavisWorks می توانید در یک لحظه ساختمان را از جهات مختلف مشاهده کنید کافیست روی تصویر رفته و با استفاده از مکعب چرخشی View Cube دید موردنظرتان را انتخاب کنید. همچنین برای خارج شدن از اسن حالت ابتدا دکمه Show Title Bars را در نوار ابزار انتخاب کرده تا بتوانید View ها را با فشردن علامت x ببندید و به یه یک دید واحد برسید.

 

 

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks – نحوه نمایش و تقسیم صفحه نمایش به چند بخش

 

 


پیشنهاد مطالعه : نرم افزار ناویس وورکس چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

 


 

برای اعمال تغییرات اندازه و ابعاد تصویر به گزینه Window Size در پنل Scene View رفته و آن را بفشارید تا پنجره مربوط به آن در تصویر باز شود سپس در زیرشاخه Type گزینه های مختلف Use View و یا Explicit را انتخاب کنید تا بتوانید با کمک آن ابعاد تصویر را مشخص کنید. با کمک دکمه های Width و Height طول و عرض تصویر را تعیین کرده و دکمه ok را بفشارید. اگر هم خواستید تا ابعاد موردنظر به صورت درصدی از صفحه نمایش در تصویر نمایان شود از گزینه Use Aspect Ratio استفاده کنید و تاثیرات آنرا در صفحه نمایش مشاهده کنید.

برای بازگشت به حالت اولیه از گزینه Use View کمک بگیرید تا تصویر به صورت پیش فرض نمایان شودو سپس دکمه ok را بفشارید.

 

برای مشاهده آموزش های قبلی بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش اول)

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش دوم)

 

 

برچسب: نکته های ناویس ورکس-نرم افزار ناویس ورکس- چگونه تصویر را Full Screen کنیم-چگونه صفحه نمایش را تقسیم بندی کنیم-نقش Split View در ناویس ورکس-آموزش نکته ای نرم افزار ناویس ورکس- ابزار window size به چه منظور است-

نویسنده: زهره یوسفی خو

5/5 (1 Review)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *