رویکرد کشش - کشش به سمت BIM چیست ؟

چه عواملی باعث کشش به سمت BIM می شود؟

چه عواملی باعث کشش به سمت BIM می شود؟

رویکرد کشش – کشش به سمت BIM چیست ؟ در بریتانیا دولت به عنوان یک مشتری کلیدی در ساخت و ساز توانایی خود را برای به دست آوردن نتایج بهتر و بهره وری بیشتر در حالی که  صنعت ساخت و ساز دراین فرایند است به رسمیت شناخته است.  ما کشش را در قلب قانون ساخت و ساز دولت2011 کشف می کنیم.

 

مشکلات مربوط به صنعت ساخت و ساز در بریتانیا به خوبی مستند شده است – حداقل در یک سری از گزارش‌ها مربوط به دهه ۱۹۳۰ – اما استراتژی ساخت و ساز در سال 2011 ثابت شده است که میتواند نقطه ی عطف ماجرا باشد.

در قلب این استراتژی بسته ای از اقدامات با مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) بود که دولت به عنوان یک مشتری کلیدی در ساخت و ساز در بریتانیا آن را به رسمیت شناخته بود، این موضوع باعث تغییراتی میشد که باعث صرفه جویی بیشتری در هنگام صرف پول عمومی میشد.

این استراتژی با هدف صرفه جویی در هزینه 15 تا 20 درصد در مدت زمان پنج سال است و شاید بهتر باشد  که طرح های بخش دولتی باید از “3D BIM ” در تمام پروژه های ساختمانی عمومی تهیه شده از سال 2016 همکاری مستلزم را داشته باشند.

افزایش به چالش BIM

BIM ترکیبی از فن‌آوری، فرآیند و تغییر فرهنگی است. انجام این کار به خوبی نتایج را قابل‌پیش‌بینی می‌سازد و پیچیده درک شده در تمام سهامداران موجب افزایش بهتر، تصمیم‌گیری اولیه، و نتایج بهتر پروژه می‌شود.

با اجباری کردن BIM در پروژه‌ها و روشن بودن در مورد الزامات ( مشخص کردن، جمع‌آوری و استفاده بهتر از اطلاعات برای افزودن ارزش )، مشتریان نقشی کلیدی در توسعه توانایی‌ها و زیرساخت لازم دارند. با این حال، برای تشویق این توسعه، دولت باید یک خط لوله قابل‌پیش‌بینی از تقاضا را نشان دهد به اندازه‌ای که سرمایه‌گذاری را تضمین کند.

دولت همچنین متوجه شد که ایفای نقش در تضمین خواسته‌های مشتری در این دنیای جدید به طور پیوسته و مداوم باید ارایه شود. تنها درخواست برای BIM در مناقصه‌های عمومی بدون تعریف و یا پشتیبانی در کنار فرایندهای بیهوده بی فایده خواهد بود و موجب نا برابری ساختارهای داده ای که به طور مشارکتی کار می‌کنند میشود و می‌توانند یک میدان  قانونی را که ایجاد شده را کنار بگذارند برای جلوگیری از این موضوع یک روش و زبان مشترک برای BIM به شکل ابزار و استانداردهای توانمند ساز مورد نیاز است.

به جای تحمیل یک زیرساخت پیچیده به دولت خود، در واقع یک صنعت ساخت‌وساز صنعتی می‌تواند خود را به چالش BIM سوق دهد. صنعتگران می‌توانند از راه‌حل هایی برای فراهم نمودن بخش‌هایی از جمله آموزش استانداردها و نرم‌افزارها ، گام بردارند. برای تسهیل این کار، دولت گروه کار BIM بریتانیا را با یک ماموریت برای مشارکت و جذب استعدادهای افراد و سازمان‌ها برای توسعه  در سراسر کشور شکل داد. این گروه همچنین نقشی در امور آموزش  داشت.

آیا ( دولت / مشتری ) کشش دارد ؟

دولت به عنوان یک مشتری کلیدی در ساخت و ساز در بریتانیا، باید از صنعت ساخت و ساز بهرمند شود و در آن به ایفای نقش بپردازد و صنعت ساخت و ساز را تشویق کند تا مدرنیزه شود.

به طور معمول، ارائه دهندگان زنجیره تامین فقط اطلاعاتی را ارائه می دهند که از آنها خواسته شده است و بنابراین مشتریان باید اطلاعات بیشتری را برای تعیین ارزش، و جمع آوری و استفاده از آن ترغیب کنند. این به توسعه ابزارها، فرایندهای پروژه و مهارت ها در تیم پروژه نیاز دارد.

فشار صنعت چیست؟

با یک ” کشش دولتی ، صنعت باید نسبت به سرمایه‌گذاری و کار کردن در راه‌های جدید و رسیدن به ابزار توانمند و استانداردهای توسعه‌یافته برای تایید این فرآیند احساس اعتماد کند. برای دستیابی به این نوع اطمینان، واضح بود که یک گروه کاری برای جلب توجه گسترده بر تخصص جمعی این بخش مورد نیاز است، بنابراین گروه کار BIM بریتانیا تاسیس شد. تفکر این است که حمایت صنعت باید به ” فشار ” از طریق زنجیره تامین از پایین به بالا کمک کند.

چه نوع مزایای قابل درک است؟

اگر رویکرد  کشش موفقیت‌آمیز باشد، می توان چندین مزیت را هم برای مشتریان و هم برای زنجیره تامین تحقق بخشید.هم مشتریان و هم صنعت باید بتوانند از مزایای روش‌های کارآمدتر کردن و تحویل پروژه با ارزش افزوده بیشتر بهره‌مند شوند.هم دولت و هم صنعت باید بتوانند از قدرت خرید خود برای رسیدن به معاملات بهتر در میان قطعیت بیشتر نیازها در طول پروژه استفاده کنند.استفاده از داده‌ها در چرخه عمر پروژه باید آگاهانه تصمیم‌گیری شود به خصوص در کل هزینه‌های زندگی و اثرات آن.

نویسنده: Richard McPartland

گروه ایران بیم

0/5 (0 Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *