تبدیل دیجیتال

تبدیل دیجیتال: ما کجا هستیم؟

تبدیل دیجیتال: ما کجا هستیم؟

تبدیل دیجیتال ، اعمال تغییرات در تحولات دیجیتال چقدر سریع هستند؟یک نظر سنجی جدید برای بررسی.

روش کار طراحی در حال تغییر است، و دلیل اصلی برای این کار ، فن‌آوری دیجیتال است. اما دقیقا چگونه معماران و طراحان دیگر به فرصت‌ها پاسخ می‌دهند و فن‌آوری‌های جدید را به همراه می‌آورند؟ به نظر آنها معماری چیست؟

در نظرسنجی که توسط مایکروسافت و RIBA انجام شده، NBS دریافت که 87 درصد موافقت کرده اند که فناوری های دیجیتال در حال تغییر نحوه کار آنها هستند. اما این تحول چیست؟

هم‌کاری بهتر از طریق تکنولوژی همه‌جانبه

بدیهی است، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در حال تغییر نحوه عملکردهای مختلف است، با توجه به آخرین نظرسنجی ملی BIM از NBS، 74٪ از شیوه ها اکنون از آن استفاده می کنند. تعبیه BIM و اتخاذ فن‌آوری‌های همه‌جانبه در حال بهبود تجربه مشتری است.

روش ارائه طرح‌ها به مشتریان توسط ۶۶ ٪ از شرکت کنندگان در نظر سنجی، بعضی از آنها با استفاده از استفاده از واقعیت مجازی، تقویت شدند. در حال حاضر 35 درصد از حداقل یکی از این فن آوری ها استفاده کرده اند و 29 درصد دیگر انتظار دارند که این کار را در پنج سال آینده انجام دهند.

این تکنولوژی‌ها می‌توانند طرحی را برای زندگی به همراه داشته باشند و به مشتری امکان می‌دهد تا قبل از این که ساختمان ساخته شود، ساختمان را تجربه کند. تمام اعضای تیم ساخت‌وساز: مشتریان، مشاوران و پیمانکاران، به عنوان تیم‌های مجازی با هم در حال بررسی، ارزیابی و توافق بر روی گزینه‌های طراحی، قرار دادن مشتری در مرکز طراحی هستند. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و پول به حداقل رساندن تغییرات در سایت و کاره‌ای درمانی پس از ساخت خواهد شد.

همچنین بهبود ارتباطات و نتایج برای مشتریان، تکنولوژی همه‌جانبه می‌تواند هم‌کاری با دیگر اعضای تیم پروژه را بهبود بخشد. این رویکرد مشارکتی، برای BIM کامل است، به نشانه حرکت از روش‌های خصمانه کار ادامه می‌دهد.

تبدیل دیجیتال: ما کجا هستیم؟

بهبود کارایی

طرفداران BIM و تکنولوژی دیجیتال می گویند که هزینه و زمان را کاهش می دهند. این دیدگاه در 79٪ در این مطالعه پشتیبانی می شود. باز هم، تکنولوژی همهجانبه در اینجا نقش دارد. Acroyd Lowrie با استفاده از واقعیت مجازی برای انجام آنچه که آن را ‘ارزیابی قبل از اشغال’ نامیده می شود، برای آزمایش اینکه چگونه فضا کار می کند – مثلا چگونه نور می آید – قبل از شروع ساخت‌وساز استفاده می‌کند.

 از دیدگاه کاملا تجاری، ما با استفاده از VR در پروژه‌ها بسیار سودآورتر از استفاده از آن هستیم، چرا که ما دیگر به ایجاد تغییرات اضطراری در زمانی که این پروژه در سایت قرار دارد و مشتری کاملا درک می‌کند که آن‌ها چه چیزی دریافت می‌کنند ، پایان نمی‌دهیم.

محاسبات ابری (که در حال حاضر 59 درصد از کاربران بالقوه را مورد استفاده قرار می دهد) با استفاده از فناوری BIM و فناوری همه جانبه، پشتیبانی از عملکردهای تعمیر و نگهداری سرورهای خود را پشتیبانی می کند و اجازه می دهد هر زمان و هر مکان قابل دسترسی به فایل های پروژه قابل اطمینان باشد. اکثر شیوه ها نیز از رسانه های اجتماعی (82 درصد)، ابزار همکاری دیجیتال (66 درصد) و موبایل / برنامه (56 درصد) استفاده می کنند.

بنابراین فن‌آوری دیجیتال در حال بهبود روش تحویل پروژه‌ها است، اما ۶۳ درصد همچنین می‌گویند که عملکرد آن‌ها را کارآمدتر می‌کند. این تا حدودی به دلیل اتخاذ اصول BIM است ، اما همچنین مربوط به استفاده از نرم‌افزار مدیریت عمل برای برنامه‌ریزی بهتر، تحویل پروژه و منابع، و ارزیابی سودآوری است.

بنابراین شیوه ها در حال اتخاذ فن آوری های جدید است. هیچ چیز جدیدی نیست. چرا این حرف از تغییر شکل می‌گیرد ؟

ادامه دارد….

نویسنده:David Bain

0/5 (0 Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *