بیم | BIM | مدلسازی اطلاعات ساختمان

نوآوری های ساخت وساز که برای ماندن آمده اند

نوآوری های ساخت وساز که برای ماندن آمده اند

صنعت ساخت وساز به طور مداوم در حال تغییر وتکامل است. گرایش های معماری دارای یک جریان بی پایان از ایده های جدید برای خریداران مجتمع های مسکونی و تجاری است. سازندگان این بناها با چالش هایی مواجه هستند که این ساختمان ها را در ایمن ترین، سریعترین و ارزان ترین راه ممکن به فضایی برای زندگی تبدیل کنند. بیایید باهم چند نمونه از این گرایش ها را که برای همیشه ماندگار شده اند ببینیم.

چاپ سه بعدی

 

چاپ سه بعدی تکنیکی است که به سرعت در ساخت یک ساختمان همراه با اجزا کلیدی و مهم آن کمک می کند. چاپ سه بعدی بخاطر سادگی و مقرون به صرفه بودن آن استفاده می شود. این شیوه ارزان ترین و ساده ترین انتخاب برای بسیاری از موارد کاربردی استاندارد است. این واقعیت یک گام بزرگ و مهم در صنعت ساخت و ساز است.

واقعیت مجازی و برنامه ریزی واقعیت تکمیل شده(افزوده)

واقعیت مجازی و واقعیت تکمیل شده به سازندگان ساختمان کمک می کند تا پروژه های خود را به شیوه ای فریبنده و واقع بینانه برنامه ریزی کند. برنامه های واقعیت مجازی همکاری و شناسایی نقاط ضعف در مراحل اولیه پروژه را، برای صرفه جویی در زمان و پول معماران، مهندسین و مدیران پروژه آسان می کند. تکنولوژی واقعیت افزوده ، امکان نمایش این پوشش در محل را فراهم می کند. برنامه های ساخت و سازواقعیت تکمیل شده، تا زمانی که راه حل صحیحی را برای سازندگان ارائه ندهد، دقیق نیستند، اما نباید از توسعه این حوزه در آینده غافل شد.

اجاره مقرون به صرفه، یک راه حل

استفاده از تجهیزات اجاره ای در سایت های ساختمانی در حال فزونی است و علاوه بر نیازهای ثابت به استقبال تجهیزات جدید صنعت ساخت وساز می رود. فراهم آوردن بخش عمده ای از تجهیزات ساخت وساز دربردارنده هزینه بسیار بالایی است و برای شرکت های کوچک تامین این تجهیزات امکان پذیر نیست. با استفاده از این تجهیزات اجاره ای، دسترسی آسان به بهترین دستاوردهای موجود در صنعت، آسان می شود. این امر همچنین به سازندگان امکان انتخاب و اجاره تجهیزات موردنیاز برای هر مرحله پروژه را می دهد، بنابراین شما می توانید به سرعت جزئیات بیرونی ساختمان را تکمیل کنید و سپس این تجهیزات را هنگام محوطه سازی به خارج از سایت منتقل کنید.

پیدایش خرده فروشان

خرده فروشی موقت در میان خرده فروشان بسیار محبوب است.این تشکیلات موقت به سازندگان اجازه می دهد تا قبل از آجرچینی محصولات آنها را در بازارهای مختلف آزمایش کنند. خرده فروشی های موقت، ترکیب یک ویژگی منحصربفرد را با یک ضرورت پیشنهاد می دهند. شرکت های ساختمانی که متخصص در تولید بنگاههای خرده فروشی قابل حمل و نقل می باشند، می توانند از مزایای این روند با فراهم کردن نیازهای ساختمانی که برای هر رویداد خرده فروشی لازم است، استفاده کنند. این نوع ساختمان باید به سرعت و سهولت ساخته و تخریب شود شرکت هایی که می توانند به طور موثری تکامل پیدا کنند تا نیازهای مشتریان را با بهترین تکنولوژی پاسخ بدهند، مطمئنا باقی می مانند.

 

مقاله پیشنهادی :  تصویرسازی۳D/ آینده طراحی معماری

منبع : www.elogictech.com

گردآورنده : محسن ایرانی

5/5 (1 Review)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *