افزایش کارایی و مزایای BIM با MagiCAD + دانلود

Maximise the benefits of BIM with MagiCAD

افزایش مزایای BIM با MagiCAD

نرم افزار حرفه ای مجیکد MagiCAD به شما این امکان را می‌دهد که به دقت بیشتری در فرایند مدلسازی تاسیسات عمل کنید و عملیات سیستمMEP سازی ساختمان و راه‌حل‌های مهندسی را قبل از آغاز ساخت‌وساز واقعی آزمایش کنید و اشکالات از جمله برخورد ها را قبل از اجرا ببینید.

 

 

در واقع با MagiCAD ، شما تمام آنچه را که برای انجام پروژه‌های BIM  در بخش تاسیسات نیاز دارید را در اختیار دارید از جمله: نقشه های دو بعدی و سه بعدی معماری سازه برق و مکانیک و … .

در واقع کار پلاگین MagiCAD مدلینگ و طراحی تاسیسات فضاهای مسکونی و صنعتی است. این پلاگین به صورت کامل و بدون نقص با محیط رویت یکپارچه می شود و مهندسین تاسیسات میتوانند بخشی از تاسیساتی بنای مورد نظر همچون برق کشی، لوله کشی، طراحی قسمتهای مکانیکی و … را در محیط رویت انجام دهند. این برنامه به صورت کامل با جدیدترین نسخه رویت یعنی نسخه ۲۰۲۰ سازگار است. با استفاده از این ابزار به آسانی میتوانید راهنمای نقشه طراحی شده را به نقشه اصلی اضافه کنید، سیم کشی برق ساختمان را انجام دهید ضمن اینکه میتوانید با توجه به میزان جریان برق ضخامت و نوع کابل را نیز تعیین نمایید و اگر میزان جریان تعیین شده برای کابل بیشتر از ظرفیت آن باشد برنامه اخطارهای لازم را به طراح نقشه می دهد. همچنین میتوانید انواع محاسبات را بر اساس وزن و قطر کابلها انجام دهید. طراحی و مدلینگ با این پلاگین بسیار راحت و سریع می باشد و محیطی ساده و کاربردی دارد.

پلاگین MajiCAD توانایی بسیار خوبی در بخش لوله کشی و طراحی نقشه سیستم های تهویه مطبوع بناهای مسکونی و صنعتی داراست و به همین خاطر امکان بسیار متنوعی را برای این منظور پیش بینی کرده است. در واقع با حجم زیاد قابلیتهای این بخش خواهید توانست پیچیده ترین نقشه های لوله کشی را برای هر نوع بنایی طراحی کنید. امکان خروجی گرفتن داده ها با جدیدترین نسخه IFC  امکان پذیر است. در پایان کار طراحی MagiCAD این توانایی را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید با یک کلیک لیست اقلام مورد نیاز (BOM) برای پیاده سازی تاسیسات را دریافت کنید. با استفاده از این لیست میتوان نقشه را در دنیای واقعی پیاده سازی کرد. در این برنامه میتوانید از واحدهای اندازه گیری مختلفی استفاده کنید و در هر لحظه نیز توانایی سوئیچ کردن بین واحد های مختلف را خواهید داشت.

این پلاگین توسط هزاران شرکت در بیش از ۸۰ کشور جهان استفاده می شود. این پلاگین محیطی کاملاً یکپارچه با قابلیت های مدل سازی قدرتمند را برای شما فراهم می کند، یک محیط بسیار ساده و کاربر پسند را ارئه می کند و شما می توانید استانداردهای کشور خود را در آن رعایت کنید. MagiCAD باعث می شود طراحی مدل های دقیق BIM آسان تر ، انعطاف پذیر تر باشد.

 

مزایای استفاده از پلاگین Magicad :

 1. مدلسازی هوشمند و خودکار با دقت و سرعت بالا
 2.  بررسی سیستم ها ی مختلف ایجاد شده
 3. محاسبات دقیق از تمام جنبه‌های عملکردی ساختمان
 4. یک مدل اطلاعات کامل و قابل فهم را ایجاد می‌کند که می‌تواند به عنوان یک بانک اطلاعات در سراسر چرخه عمرساختمان ، از فاز مفهومی اولیه ، ساخت‌وساز ، و نصب سیستم‌های تاسیساتی ساختمان و برای مدیریت نگهداری ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.
 5. طراحی و محاسبات از ابتدا با تجهیزات واقعی که در بانک اطلاعاتی این پلاگین وجود دارد انجام می گیرد
 6. دسترسی به میلیونها فمیلی مربوط به بیش از ۲۰۰ شرکت معتبر دنیا و حتی ساخت یا اضافه کردن فمیلی خود را با استفاده از این پلاگین را دارید
 7.  امکان ساخت و ویرایش انواع اتصالات لوله و کانال و همچنین تغییر ارتفاع، ویرایش زاویه های لوله و کانال، اتصالات لوله به رادیاتور و دیگر اتصالات لوله کشی  و همینطور اضافه کردن عایق به لوله همزمان با ترسیم لوله و کانال وجود دارد.
 8.  در بحث محاسبات با این پلاگین مدل های سه بعدی از محصولات شرکتهای بزرگ تاسیساتی دنیا، تجهیزات با سطح بالایی از جزییات با ابعاد صحیح و داده‌های فنی ارایه‌شده توسط شرکت سازنده مدل می‌شوند.
 9. مقادیر افت فشار ، مقدار سطح صدا ، ظرفیت گرمایش و سرمایش و همچنین دیگر داده‌ ها در مدل وجود دارند ، که شما را قادر می‌سازد تا محاسبات دقیقی در طول طراحی انجام دهید.
 10.  سازگار بودن کامل این پلاگین با استانداردهای بروز IFC در این پلاگین وجود دارد. هر کسی که از MagiCAD استفاده می‌کند می‌تواند مدل‌های پروژه را با فرمت IFC، باتمام مجموعه اطلاعات تعریف‌شده بشکل یک فایل یا گروهی از فایل خروجی بگیرد

 

 

دانلود نرم افزار MagiCAD

راهنمای نصب

در فایل Readme موجود در پوشه‌ ی Crack راهنمای نصب آورده شده است.

راهنمای نصب magicad 2019 بر روی Revit 2020 :

?بعد از اینکه پلاگین magicad 2019 رو نصب و آپدیت و فعالسازی کردید در رویت 2019 ، به مسیر زیر برید در محلی که اتودسک رو نصب کردید
(طبق معمول drive C)
ProgramData » Autodesk » Revit » Addis » 2019

? وقتی وارد پوشه 2019 شدید کلمه magic رو سرچ کنید تا کلیه فایل های dll که مربوط به این پلاگین هست برای شما نمایش داده بشن (تعدادش 5 عدد هست)

?سپس فایل هایی رو که در نتیجه جستجو آمده رو کپی کنید و به مسیر بالا بروید، ولی بجای پوشه 2019 برید داخل پوشه 2020 و اونجا فایل هایی که قبلا کپی کرده بودید رو درج یا paste کنید و اگر پیغامی اومد گزینه continue رو بزنید .


لینک دانلود

گذرواژه فایل(ها): www.downloadly.ir

حجم فایل

 • نسخه اتوکد: 914 مگابایت
 • نسخه رویت: 1.09 گیگابایت

 

پیشگام در مدیریت اطلاعات ساختمان (LEADING THE WAY IN BIM )

مدیریت راه  BIM با MagiCAD
مدل سازی خودکار با سرعت و دقت بالا
بررسی قابل اطمینان سیستم های مختلف مدل شده در Magi CAD
همچنین محاسبات دقیق از تمام جنبه‌های عملکردی ساختمان  فقط با چند کلیک را ممکن می‌سازد .
MagiCAD یک مدل اطلاعاتی کامل را به آسانی ایجاد می‌کند که می‌تواند به عنوان ذخیره ارزشمند اطلاعات در سراسر چرخه عمر ساختمان ، از فاز مفهومی اولیه ، ساخت‌وساز ، و نصب سیستم‌های MEP ساختمان ، برای مدیریت و نگهداری ساختمان در آینده استفاده شود.

 

Powerful design capabilities with MagiCAD

 توانایی های قدرتمند طراحی با MagiCAD

 

طراحی دستگاه های تاسیسات(فمیلی) family با MajiCAD ،

شما با ابزار فمیلی مجیکد هر محصولی که در واقعیت وجود دارد را میتوانید از ابتدا طراحی کنید .

بعنوان مثال وقتی به یک سوپاپ نیاز دارید ،رادیاتور، دیفیوز یا هر دستگاه و یا ابزار قابل نصب دیگری ، میتوانید آن را از بزرگترین پایگاه داده فمیلی بر اساس استانداردهای روز اروپا انتخاب کنید.

 تواناییهای قدرتمند طراحی با MagiCAD

 

کتابخانه آنلاین BIM

ما دسترسی فوری به بیش از ۱۰۰۰۰۰۰محصولات datarich MEP از ۲۰۰ تولید کننده بین المللی را ممکن میسازیم.

این عدد به طور پیوسته افزایش می یابد،چون محصولات جدید به طور مداوم به پایگاه داده معرفی می شوند .

اگر لازم است از فمیلی ویژه ای استفاده کنید که در پایگاه داده فمیلی ها موجود نیست ، میتوانید ابزار مدل سازی آسان پلاگین مجیکد را دانلود کرده وبه سرعت فمیلی مورد نظر خود را طراحی کنید .

 

AUTOMATED DRAWING FUNCTIONS توابع عملکرد طراحی

 

مزایای استفاده از پلاگین MagiCad در طراحی تاسیسات لوله و کانال میتوان به موارد زیر اشاره کرد از جمله :

ایجاد و ویرایش اتصالات استاندارد کانال و لوله

تغییرات ارتفاع ، ویرایش زوایای افقی و قائم ، اتصالات لوله به رادیاتور و دیگر اتصالات لوله‌کشی ، کاهش بالای پرت مصالح و …. .

MagiCAD طراحی کانال‌ها و لوله‌ها را به طور مستقیم با سری عایق تعریف‌شده، توسط کاربر و به صورت انعطاف‌پذیر قادر می‌سازد .

محاسبات ( CALCULATIONS)

مدل‌های فمیلی سه‌بعدی ۳D نسبت به مدل واقعی  از سطح بالایی از جزییات با ابعاد صحیح و داده‌های فنی ارایه‌شده توسط سازنده مدل می‌شوند .

اطلاعاتی از قبیل میزان از دست دادن فشار ، سطوح صدا ، ظرفیت گرمایش و سرمایش و همچنین دیگر داده‌ ها در مدل فمیلی وجود دارند ، که شما را قادر می‌سازد تا محاسبات دقیقی در طول طراحی انجام دهید .

ترکیب MagiCAD و محصولات واقعی تضمین می‌کند که طراحی نهایی شما به صورت برنامه‌ ریزی‌شده انجام خواهد شد .

 

انتخاب محصول فمیلیfamily PRODUCT SELECTION

MagiCAD ابزارهای هوشمند برای انتخاب محصولات (فمیلی)family از پایگاه‌ داده و اضافه کردن آن‌ها به مجموعه داده‌ ها ارائه می‌دهد .

اگر اطلاعات فنی و ابعاد مشخصی از فمیلی مورد نظر خود را بخواهید ، پایگاه داده مجیکد طیف گسترده‌ای را برای انتخاب  فمیلی خود ، پیکربندی و  اندازه‌گیری  آن فراهم می‌کند.

بعنوان مثال زمانی که یک فمیلی، مانند واحد کنترل هوا ( AHU ) ، با استفاده از یک متصل شونده پیکربندی می‌شود ، می‌تواند وارد پروژه در قالب RFA با ابعاد ، نمادها ، نقاط اتصال و داده‌های فنی شود .

 

کار ساخت و ساز BUILDER’S WORK

MagiCAD در مرحله ساخت و ساز و یا نصب تاسیسات، سازنده را قادر می‌سازد تا مولفه های تاسیسات را  براساس الزامات کانال‌ها ، لوله‌ها ، سینی‌های کابل ، dampers آتش ، و غیره تولید کند . برای مهندسان و معماران ساختمان ، MagiCAD یک راه ارتباطی میباشد بین انها وسازنده تاسیسات و هماهنگی های لازم برای تایید و مدیریت کار سازنده تاسیسات را فراهم می‌کند .

 

مصارف مواد ( BILLS OF MATERIALS)

تولید موثر و با جزییات دقیقتر و بروزتر صورت‌حساب‌های مصالح ( BOM ) به معنای مدیریت هزینه کارآمدتر در سفارشات مصالح است .

این پلاگین  با مدلسازی و شبیه سازی محصولات و دستگاه های فنی با جزییاتی مطابق با واقعیت ، فرآیند نصب سریع‌ تر و مقرون‌ به ‌صرفه‌تر تاسیسات را ممکن می‌سازد .

گواهینامه IFC

MagiCAD کاملا با آخرین استاندارد IFC سازگار است . هر کسی که از MagiCAD استفاده می‌کند می‌تواند مدل‌های پروژه را با فرمت IFC، باتمام مجموعه اطلاعات انتخاب‌شده و تعریف‌شده به شکل یک یا در یک دسته خروجی بگیرد

 

تمپلیت(TEMPLATES)

الگوهای پروژه،  عناصر مهم پروژه را از قبل تعریف می‌کنند . برای مثال ، مدل‌های محصول و فمیلی می‌توانند برای مصرف خاص خود استفاده شوند ، روش‌های محاسبه خاص را می توان دردسترس قرار داد , و غیره … .

با استفاده از الگوهای خاص پروژه ، نرم‌افزار Revit ، و یا خودتان ،زمان را در طول مرحله طراحی با اعال‌سازی یک فرآیند طراحی منطقی و از قبل مشخص شده، ذخیره و صرفه‌جویی کنید .

 

با استفاده از MagiCAD از Revit MEP استفاده کنید

MagiCAD برای Revit MEP populates مدل طراحی شده شما را  با اطلاعات درباره ابعاد محصول ،جریان هوا ، افت فشار ، سطوح صدا و اطلاعات دیگر لازم برای یک گردش کار BIMمشارکتی واقعی ، به شما نشان می‌دهد .

با تمام این اطلاعات می‌توانید محاسبات را انجام داده و به نتایج آن استناد کنید . شما می‌دانیدکه طراحی شما به صورت برنامه‌ریزی‌شده انجام خواهد شد . اگر یک محصول با فضا متناسب باشد ، بازخورد فوری دریافت می‌کنید .  برخی می‌گویند که این مهم‌ترین مزیت و سودمندی پیمانکاران است که می‌توانند سیستم را براساس طراحی شما بدون هیچ پیچیدگی خاصی در محل ساختمان نصب کنند .

 

پایگاه داده در طراحی (DATABASES INSTEAD OF DRAWINGS)

کار با تکنولوژی Revit به این معنی است که داده‌های پروژه به جای داشتن نقشه‌های طراحی جداگانه برای هر طبقه می توانند روی یک فایل همزمان کار کنند و تغییرات هر مرحله در هر یک از نقشه ها از جمله معماری سازه و برق مکانیک را ببینند تغییرات اعمال شده در معماری را برق می بیند و همچنین بقیه عوامل اجرایی توانایی ایجاد و ویرایش را دارند و در آخر یک فایل ذخیره می‌شود . این پایگاه‌داده می‌تواند توسط تمام شرکای پروژه -معماران ، طراحان سازه ، طراحان خدمات ساختمانی ، پیمانکاران و مدیران ساختمان قابل‌ دسترسی و ویرایش باشد .

وقتی به روز رسانی ها در یک  پروژه به امری مشترک بین همه ی عوامل ذی نفع تبدیل می‌شود ، پروژه به روز می‌ماند و هماهنگی پروژه سریع‌تر و کارآمدتر میشود .

پروژه‌ها می‌توانند با تمام سکشن ها (تاسیسات – سازه – معماری و ..) در یک پایگاه‌داده یا تقسیم به پایگاه‌های داده‌ای جداگانه برای طراحی ساختاری ، تهویه ، گرمایش، تاسیسات الکتریکی و غیره نگهداری شوند .

 

MagiCAD یکپارچه در نرم‌افزار Revit MEP ادغام می‌شود . اگر در حال استفاده از Revit MEP هستید ،برای شما مزایای ویژگی‌ها و عملکردهایی که MagiCAD در محیط Revit برای شما به ارمغان می آورد قابل ملموس تر خواهد بود  .

 

 

MagiCAD Suite همه را پوشش می دهد

بسته نصبی MagiCAD برای AutoCAD و MagiCAD برای Revit MEP در یک بسته پکیج میباشد .

به عنوان مثال  نصب MagiCAD برای کاربر AutoCAD ، همانند  Revit خواهدبود و کسی که قبلا با توابع و پایگاه‌های داده‌ای مدل محصول MagiCAD در اتوکد آشنا باشد, دردسری از نظر یادگیری توابع مجیکد در رویت نخواهد داشت

 

MagiCAD Suite همه را پوشش می دهد

 

. باSuite ، شما دو گواهی‌نامه را در یک پکیج دریافت خواهید کرد. : MagiCAD برایAutoCAD و MagiCAD برای Revit MEP .

. سوییت MagiCAD به شما این امکان را می‌دهد که با سرعت خود را به مرز تکنولوژی جدید برسانید ، بسته به حجم کاری شما و سطح تکنولوژی پروژه‌های شما  می‌توانید برای مدت طولانی از MagiCAD استفاده کنید و نیازهای خود را برطرف سازید.

توابع اصلی MagiCAD

در تمامی قسمت های کار با MagiCAD میتوانید از توابع استفاده کنید .

ویژگی ها و توابع

 1. طراحی کار سازنده تولید شده به طور خودکار ، امکان هماهنگی با مهندسان سازه را فراهم می‌سازد .
 2. لوله‌ها و سینی‌های کابلی می‌توانند به طول استاندارد تجاری تقسیم شوند.
 3. Revit RFA سازگار علاوه بر پایگاه‌داده MagiCAD از بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ محصول
 4. ابزارهایی برای صادرات داده‌ها در فرمت spreadsheet ، مقادیر جستجو و ویرایش ،محاسبه با فرمول و وارد کردن داده‌ها به MagiCAD
 5. * BCF فرمت همکاری BIM  با فرمت BCFzip
 6.  جستجوی جامع توابع جایگزین
 7.  قبوض مواد ( BOM ) و گزارش گزارش
 8.  مدیر سرمایه‌گذاری موسسه صادرات مالی
 9.  ایجاد خودکار جداول legend برای طراحی های customisable
 10.  ابزار پاک‌سازی و تحویل پروژه برای مدل‌های Revit
 11.  شاخص اجرایی برای شماره‌گذاری و شناسایی اشیا
 12.  مدیر نماد با نمادهای تعریف‌شده کاربر و واردات از MagiCAD برای AutoCAD
 13.  برچسب گذاری برای بهبود حاشیه‌نویسی
 14.  شرح متون و کدهای استاندارد شده می‌تواند به اشیا و طرح‌ها با استفاده از مدیر توصیف اضافه شود
 15. پیکربندی چیدمان ها , اندازه‌های نقاشی و دیگر ویژگی‌های نقاشی قابل چاپ
 16. ابزار برای به روز رسانی همه پارامترهای مرتبط در مجموعه داده‌ها بعد از تغییرات
 17. استفاده از محاسبات کامپیوتری از محاسبات کامپیوتری
 18. پارامتر پیکربندی پارامتر پارامتر
 19. ابزار شماره‌گذاری
 20.  استفاده از نرم‌افزار و نرم‌افزار پیکربندی خود از طریق متصل شونده‌های MagiCAD

 

 

 

MagiCAD تهویه

تهویه MagiCAD یک راه‌حل BIM کامل برای طراحی تهویه و محاسبات است .

تضمین هوای سالم در داخل خانه یکی از چالش برانگیزترین وظایف در ساختمان‌های مدرن است . الزامات حفاظت از انرژی و کیفیت هوا در تضاد با یکدیگر هستند . MagiCAD به شما این امکان را می‌دهد که راه‌حل تهویه بهینه را برای هر ساختمان ایجاد کنید و کارکردهای بسیاری را که روی کار روتین کاهش می‌یابند ، فراهم می‌کند .

 

MagiCAD تهویه

 

با ابزارهای طراحی خودکار MagiCAD ، حتی درخواست راه‌حل‌های مسیریابی لوله‌ای آسان است

. تهویه MagiCAD همچنین یک انتخاب بزرگ از محاسبات توکار مانند مجموع جریان ، اندازه‌گیری ، توازن ، محاسبه صدا ، کمیت و قبوض مواد را ارائه می‌دهد . تهویهکامل با نرم‌افزار MEP ادغام می‌شود.

 

ویژگی‌ها و توابع

 • الگوهای پروژه داخلی
 • پیکربندی سریع ترجیحات طراحی لوله‌ای
 • مسیریابی افزایش بهره‌وری و ابزارهای عبور
 • انتخاب آسان، سریع و دقیق محصول و نصب
 • محاسبات خودکار اندازه چسب
 • عایق اتوماتیک عایق با تنظیمات ضخامت و تشخیص درگیری و هماهنگی
 • تولید کنندگان غنی از داده‌ها – ۳ محصولات را از بزرگ‌ترین کتابخانه تولیدی MEP اروپا تایید کردند
 • تحلیل داده‌های جریان
 • محاسبات افت فشار سیستم براساس استانداردهای صنعتی
 • سیستم لوله‌ای مبتنی بر سنسورها ، فشار پنکه و حداقل فشار
 • محاسبات سطح صدا و فضا سیستم
 • تولید  مقادیر خاص از پیش تعیین‌شده و موقعیت‌های damper می‌تواند متعادل و نشان داده شود
 • شاخص براساس تعادل داده محاسبه می‌شود.

 

MagiCAD لوله کشی

سیستم MagiCAD درباب لوله کشی راه حلی کامل برای طراحی و محاسبه سیستم های گرمایش، و سرمایش و از جمله زه کشی ،سیستم های Sprinkler (آب پاش ) و specialist(اتصالات) ارایه می دهد.

در سیستم لوله کشی با نرم افزار MagiCAD در زمان صرفه جویی خواهد شد زیرا شما نیازی به مدل سازی هر قطعه لوله را نخواهید داشت MagiCAD اتصال خودکار لوله به دستگاه ها مانند رادیاتور ، واحد های فن کویل ، دستگاه های آب و نقاط زهکشی را فعال میکند.

 

MagiCAD لوله کشی

 

MagiCAD همچنین اندازه و توازن محاسبات را با چند کلیک ماوس ، ابزاری برای انتخاب (رادیاتور)radiators مناسب و محاسبات نوع آب فراهم می‌کند  piping لوله‌کشی کامل بانرم‌افزار Revit MEP ادغام می‌شود .

 

ویژگی‌ها و توابع

 1. الگوهای پروژه داخلی
 2. پیکربندی سریع ترجیحات طراحی لوله
 3. مسیریاب یافزایش بهره‌وری و ابزارهای عبور
 4. انتخاب آسان، سریع و دقیق محصول و نصب
 5. محاسبات خودکار اندازه لوله
 6. تجزیه و تحلیل داده‌های جریان و از مهم‌ترین مسیر جریان
 7. تولید کنندگان غنی از داده‌ها – ۳ محصولات را از بزرگ‌ترین کتابخانه تولیدی MEP اروپا تایید کردند
 8. مقادیر از پیش تعیین‌شده ، positions و مقادیر Kv را می توان متعادل و نشان داد .
 9. محاسبات افت فشار ( حتی با شیره‌ای فشار دیفرانسیلی )

 

MagiCAD برق

سیستم MagiCAD درباب الکتریکی یک ابزار حرفه ای و کامل برای طراحی و محاسبه برق ، روشنایی ،مخابرات و سیستم‌های داده را ارایه می‌دهد

 

MagiCAD برق

 

MagiCAD توان دسترسی به کتابخانه‌های محصول MagiCAD حاوی طیف گسترده‌ای از محصولات الکتریکی را با ابعاد صحیح و داده‌های فنی فراهم می‌کند . MagiCAD محاسبات نورپردازی را از طریق DIALux ، مسیریابی خودکار کابل ، و توابع circuiting پیشرفته در هماهنگی با طراحی‌ها انجام می‌دهد . MagiCAD الکتریکی کاملا با نرم‌افزار Revit MEP  ادغام می‌شود.

ویژگی‌ها و توابع

 1. الگوهای پروژه داخلی
 2. پیکربندی سریع سینی کابل و ترجیحات نقاشی مجرا
 3. مسیریابی افزایش بهره‌وری و ابزارهای عبور
 4. انتخاب آسان، سریع و دقیق محصول و نصب
 5. خروجی داده به نرم‌افزار محاسبه روشنایی DIALux و واردات نتایج به MagiCAD
 6. مدل‌های الکتریکی ۳ بعدی در موقعیت صحیح قرار گرفتند در حالی که کنترل علایم دوبعدی برای نقشه‌های الکتریکی با نماد سازمان‌دهنده را کنترل می‌کردند .
 7. switchboard رامی توان با مدل Revit هماهنگ کرد .
 8. برنامه‌های مدار switchboards و واحدهای اصلی می‌توانند به صورت خودکار ایجاد و به روزشوند
 9. تمام قدرت ، مخابرات و ارتباطات داده از طریق مدارها کنترل می‌شوند .
 10. پمحاسبات قدرت برای مدارها و switchboards
 11. محصولات مرتبط با مدارها ، لیست‌های مدار و زمانبندی همه دسترسی به اطلاعات مدارمربوطه را فراهم می‌کنند
 12. نمادهای استاندارد ، نمادهای مهندسی دوبعدی یا نمادهای سفارشی وارد شده ازMagiCAD برای AutoCAD

 

طراح اسپرینکلر در MagiCAD

ابزار طراحی اسپرینکلر قابلیت‌های طراحی قوی را با اطلاعاتی که یک موتورمحاسباتی توکار دارد ، ترکیب می‌کند .

با طراحی اسپرینکلر ، شما می‌توانید سیستم طراحی سازگار با استانداردها و محاسبات سریع و با دقت بالاتر و با کیفیت را انجام دهید .طراح اسپرینکلر کامل با نرم‌افزار Revit MEP ادغام می‌شود .

ابزار طراحی اسپرینکلر شما را قادر می‌سازد تا یک شبکه کام اسپرینکلر را طراحی کنید : شما می‌توانید لوله‌های sprinkler را بکشید و اجزا آن را نصب کنید ، قسمت های مورد نظر را تعریف کنید و محاسبات عملکردی روی کل شبکه را sprinkler انجام دهید .

ابزار طراحی sprinkler MagiCAD از سیستم متریک استفاده می‌کند و تمام استانداردهایsprinkler مربوطه از جمله EN ۱۲۸۴۵ ، BS ۹۲۵۱ : ۲۰۱۴ ، ۱۳ ۴۰۰۱ و استانداردUNI را پشتیبانی می‌کند .

 

ویژگی ها و توابع

موقعیت یابی سریع و راحت سره‌ای و اجزا
ابزارهای اتصال sprinkler به طور مثال چند سر sprinkler را به سیستم با مسیریابی خودکارمتصل می‌کنند .
تعیین اندازه لوله خودکار
مدل‌سازی آسان ساختار شبکه
محاسبات sprinkler مبتنی بر EN ۱۲۸۴۵ ، BS ۹۲۵۱ : ۲۰۱۴ ، ۱۳ ۱۳ ، CEA ۴۰۰۱ و UNI استانداردهای UNI
محاسبه فشار سیستم مورد نیاز براساس hydraulically منطقه دوردست

Weakest sprinkler به طور خودکار شناسایی‌ میشود .

میانگین تراکم برای چهار سر sprinkler با سر به صورت خودکار محاسبه می‌شود .
نقطه عملیاتی منحنی پمپ و نقطه عملیاتی نظری در منحنی سیستم هر دو نشان داده می‌شوند .
محاسبات را می توان در سیستم‌هایی انجام داد که در آن آتش‌نشانی به طور مستقیم به شبکه sprinkler متصل می‌شود .
همه داده‌ها برای محاسبات ، کنترل کیفیت و تایید در دسترس در این مدل قرار دارند.
جداول طول معادل برای CPVC ، مس و فولاد مطابق با BS ۹۲۵۱ : ۲۰۱۴
محاسبات براساس سیستم متریک

 

 

MagiCAD طراحی انواع ساپورت (پشتیبان ) و نگه دارنده ها

MagiCAD از hangers & پشتیبانی می‌کند که طراحی آسان و کارآمد hanger و پشتیبان یا سیستم‌های support ، لوله‌ها و سینی‌های کابل را قادر می‌سازند .

با پشتیبانی MagiCAD hangers ، سیستم‌های معلق را می توان با استفاده از پشتیبانی عمومی یا سازنده و اجزای hanger طراحی کرد . شما می‌توانید هر hangerنگه دارنده یا راه‌حل پشتیبانی براساس الزامات هر موقعیت خاص را کانفیگور و بهینه‌سازی کنید ، برای مثال براساس نیاز به پشتیبانی از اشیا ساختاری موجود .

 

MagiCAD طراحی انواع ساپورت (پشتیبان ) و نگه دارنده ها

 

وقتی پشتیبانی و hangers در یک محیط BIM همراه با سیستم‌های MEP و طراحی ساختاری مدل‌سازی می‌شوند ، انجام برآورده هزینه براساس مدل و همزمان صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان با شناسایی و حذف نقاط مشکل بالقوه در مرحله طراحی امکان پذیر است . مسایل تداخل را می توان از طریق تشخیص کلش ها و نقاط برخورد و تحلیل تخصیص فضا ، بهبود هماهنگی نیازهای فضای اضافی کشف کرد .

پشتیبانی MagiCAD از hangers & یک راه‌حل BIM یکپارچه فراهم می‌کند که هماهنگی بین طراحان ، پیمانکاران و صاحبان ساختمان را

یکپارچه و کارآمد می‌سازد با یک پارچه‌سازی پشتیبانی و hangers برای گردش کار پروژه BIM و با توانمندسازی گزینه‌های معلق انتخاب‌شده قبل از فاز ساخت‌وساز ، ممکن است تا حد زیادی زمان تحویل کل پروژه را کاهش دهد .

MagiCAD از hangers & کاملا با Revit MEP 2016-2017-2018-2019-2020 پشتیبانی می‌کند .

 

ویژگی‌ها و توابع

 • عملکرد نصب خودکار
 • محاسبات یکپارچه و تنظیم خودکار برای تغییرات در سیستم‌های MEP یا طراحی ساختاری
 • عملکرد قدرتمند گزارش گیری و صورت‌حساب‌های قابل پیکربندی
 • حمایت عمومی و سازنده و elements
 • میتوانید سطح جزییات را برای بهینه‌سازی عملکرد سیستم تنظیم کنید
 • طراحی با جزئیات پایین و خروجی مدل با جزییات بالا

ارجاعات

MagiCAD با سرعت زیادی با خواسته‌های شما هماهنگ می‌شود . بیش از۲۰،۰۰۰ مجوز توسط طراحان خدمات ساختمانی در بیش از ۵۰ کشور در سراسر جهان ، از جمله اروپا ، روسیه ، چین و خاورمیانه برای این پلاگین صادر شد است .

 

مترجم : مینا دهدار

5/5 (3 Reviews)3 پاسخ
 1. فرزاد گفته:

  سلام. زمانی که روی رویت 2020 کپی میکنیم و وارد رویت 2020 میشیم زبانه S&H از بین رفته. برای این موضوع راه حلی دارید؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *