مزایای پایگاه داده معماری یکپارچه

مزایای پایگاه داده معماری یکپارچه

مزایای پایگاه داده معماری یکپارچه

در صنعت ساخت وساز ساختمان، ذخیره سازی داده ها و نگهداری از این ذخایر یک چالش بزرگ است. معمولا یک تیم برای اداره این قسمت وجود دارد. پیشگویی و استراتژی مناسب داده ها و اطلاعات برای مدیریت یک ساخت وساز، مهم است.

مجموعه بزرگی از داده ها در بخش ساخت وساز دخیل هستند. این داده ها می تواند شامل فهرست اموال، مدیریت دارایی، سیستم های کنترل مستقل، سیستم های مدیریت ساختمان، سیستم های مدیریت امکانات، داده های BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان)، سیستم های کسب وکار، نقشه های سازه، تجهیزات و داده های تولیدشده، اطلاعات مربوط به پیمانکاران شخص ثالث که مسئول نصب و نگهداری تجهیزات ساختمان هستند.

هنگامی که بطورکلی نگاه می کنید می بینید که بیشتر داده های شما در قالب های مختلف کاغذی و الکترونیکی ذخیره می شود. در نهایت احساس می کنید که هیچ استراتژی منسجمی برای حفظ این داده ها بطور سیستماتیک و از روی اسلوب معین و قاعده، وجود ندارد. نه تنها برای اطلاعات فنی بلکه شما برای ثبت اطلاعات درمورد فرآیندهای مدیریتی داده های مختلف و افرادی که این وظایف را انجام می دهند، نیاز به یک سیستم دارید.

همانطور که تکنولوژی روز به روز درحال پیشرفت وتکامل است، صنعت ساخت وساز نیز شاهد یک انقلاب است. درحال حاضر ابزارهایی مانند ایجاد داده ها، تجزیه وتحلیل داده ها ویادگیری دستگاه وجود دارد که منبع اصلی برای تکامل عملیات ساخت وساز با کنترل و تحلیل موثر داده ها می باشد. اما این ابزار هنگامی که بطور گسترده ای اطلاعات ساخت وساز را مدیریت می کند بسیار ویژه بنظر می آید. هرچند که برای تمرکز بر جنبه های خاص ساختمان مانند سیستم های انرژی و تهویه مطبوع تلاش می شود. برای ایجاد یک دیدگاه گسترده، در واقع باید چیزی وجود داشته باشد که تمامی داده های مختلف را در یک پایگاه داده معماری یکپارچه، گرد هم آورد و یک منبع را تشکیل دهد که به استفاده روزمره متصل شود. این امکان با استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان وجود دارد. این فرآیند یکپارچه دارای چندین مزیت است.

 

ذخیره سازی کاغذی غیرضروری را حذف می کند

با استفاده از رویکرد پایگاه داده یکپارچه دیجیتال، هزینه های سربار و تلاش های مازاد برای ذخیره و نگهداری مدارک قدیمی و جدید برروی کاغذ از بین رفته است.

دردسترس بودن وبه اشتراک گذاری آسان اطلاعات ساختمان

با استفاده از پایگاه داده یکپارچه، داده های ساختمان با ویژگی اشتراک گذاری آسان داده ها، در دسترس است. از آنجایی که تمام داده ها با یکدیگر همخوانی دارند، معیار برتری درعملکرد بالا است و متعاقبا محدوده خوبی از تجزیه و تحلیل کار، همبستگی و معیار وجود دارد.

دسترسی آسان به اطلاعات ساختمان

با رویکرد سازماندهی ساختاری اطلاعات با یک شاخص منظم، هزینه های سربار برای دسترسی به واحدهای مسئول اطلاعات حذف می شود. این موجب صرفه جویی در زمان و پول و دسترسی آسانتر به اطلاعات می شود.

ذخیره سازی اصولی

یک رویکرد سازمان یافته نقش مهمی در سازماندهی و ذخیره اصولی اطلاعات دارد. با این کار، پیشرفت قابل توجهی در ذخیره سازی پرونده های بایگانی و حفظ آنها برای مدت طولانی بوجود آمد. هر تشکیلاتی نیاز به مدارک بایگانی برای برخی اهداف خود مانند تجزیه و تحلیل عملکرد دارد. این سیستم برای دستیابی به چنین نیازهایی به کاربر کمک می کند.

تکامل یکپارچگی داده ها

از آنجا که این سیستم با یک چشم انداز قوی و ماندگار طراحی شده است، مقرراتی برای ذخیره داده هایی که دقیق، قابل اعتماد، سازگار و استوار وکامل هستند، وجود دارد. هنگامی که داده ها صحت و درستی اولیه را منتقل کردند، برای تکمیل فرآیندهای باقی مانده، پیشرفت کرده و جلوتر رفتند. در پایان داده ها ایمن می شوند و نمی توانند بدون مجوز تغییر کنند یا حذف شوند.

بهبود کارآیی

هنگامی که اطلاعات را در سیستم خود سازماندهی می کنید، این کار قطعا شما را به سوی فرآیندی هدایت می کند که بازدهی کار شما را افزایش می دهد. به این ترتیب شما می توانید ایده های جدید و خلاقانه ای ارائه دهید که در عملیات ساخت و ساز مفید باشد.

ساده سازی داده ها

مزیت کلیدی و مهم استفاده از یک پایگاه داده معماری یکپارچه، انجام کار صحیح و بدون اشکال است. با استفاده از این رویکرد یکپارچه، ساده سازی وکار با داده ها با حداقل مشکل احتمالی، بسیار آسان میشود. این واقعا دستاورد بزرگی برای شرکت های تهیه پیش نویس و طرح های معماری است، که همیشه درحال تلاش برای حفظ سوابق تمام اطلاعات هستند.

 

منبع : www.elogictech.com

گرداورنده : محسن ایرانی

0/5 (0 Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *