شش راهکار BIM که می تواند شرکت ساختمانی شما را متحول کند

شش راهکار BIM که می تواند شرکت ساختمانی شما را متحول کند

شش راهکار BIM که شرکت شما را بر روی ریل پیشرفت قرار می دهد

آغاز به کار یک شرکت معماری و ساختمانی ممکن است از عشق و علاقه ای که به این رشته وجود دارد نشات بگیرد.اما با این حال شروع و اجرا یک کسب کار رقابتی نیازمند بیش از یک تمایل به لذت بردن از کار است.

راه های بسیاری وجود دارد که یک شرکت می تواند از BIM برای سودآورتر کردن پروژه های خود استفاده کند.برای اطلاعات بیشتر شش راهکار BIM زیر را مورد مطالعه قرار دهید.

 

1-اجتناب از برون سپاری

در دهه ی گذشته BIM،معماری و طراحی شرکت ها را در اختیار داشته است با این حال در سال های اولیه آن اغلب زمان زیادی را صرف وقت در محاسبات نرم افزار ها می شدو شرکت ها به اجبار مجبور به برون سپاری طرح های خود می شدند اما امروزه با استفاده از نرم افزاهای و سخت افزار های کار آمد تر و ارزانتری که به راحتی قابل دسترس هستند مزایای فوق العاده ای به معماران می دهد تا طرح های خود را به سرانجام برسانند که به موجب آن کاهش چشمگیر هزینه ها را شاهد هستیم.

 

شش راهکار BIM که می تواند شرکت ساختمانی شما را متحول کند

 

2-فرآیند های انعطاف پذیر بیشتر

با استفاده از BIM در شرکت خودتان در صورت تغییر در طراحی از انعطاف پذیری زیادی برخوردار خواهید شد.برای مثال هنگامی که طرح ها برونسپاری می شود مدل ها و تصاویر بار ها و بارها فرستاده می شوند.به این ترتیب با فرآیند های غیر BIM هر گونه تغییر طراحی باید از طریق ایمیل تماس تلفنی و حتی خود شخص به طور دقیق به مهندسان و پیمانکاران اطلاع می دهد که همه ی این ها باعث صرف وقت و در نهایت هزینه است .اما با استفاده از BIM صرف زمان و هزینه حداقل است و به طراحان آزادی بیشتری می دهد تا اینکه پروژه مطابق انتظار مشتری باشد.

 

3-افزایش درک فضای طراحی شده:

طراحی ساختمان با استفاده از سیستم های مبتنی بر مدل سازی سه بعدی BIM و همچنین مکان سریع تجسم تصاویر و طرح ها درک بیشتری را بین مهندسین و معماران فراهم می کند و آن را بهبود می بخشد.

کرافورد اسمیت مخصص BIM در SERAاینگونه به ما توضیح می دهد که:

 

«تجسم مبتی بر مدل به کمک همه می آید،بدون ضمینه فنی آنها می توانند به سرعت درک بیشتری از ساختمان ها و فضا ها بدست آورند»

 

 

4-ارائه بازخورد سریعتر

با بیرون کشیدن بعضی از فرآیند ها که قبلا توسط برون سپاری مورد استفاده قرار گرفته اند و بهبود فرآیند های برون سپاری کنونی ،BIM  بازخورد سریعتر و پر شتابتری را در مورد پیشنهاد های طراحی ارائه می دهد.مخصوصا هنگام ارتباط با مشتریان این اهم پر رنگتر جلوه می نماید.

ویلیام شارپس مدیر Shop می گوید

«BIM با استفاده از قدرت تجسمی که به ما می دهد به مانند یک پل زمان و فاصله است که به کمک ما می آید»

ایجاد تجسم های خودتان به شما اجازه می دهد تا به پیشنهاد های مشتریان سریعتر واکنش دهید.به حداقل رساندن زمان مورد نیاز برای بازخود نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد بلکه اعتبار شما به عنوان شرکت را ارتقا و بهبود می دهد.

 

5-اکتشاف خلاق

افزایش بهره وری در BIM زمان اضافه ای در اختیار مهندسین و معماران قرار می دهد که این زمان ها را می توان در صرف تفکر خلاق بین گروه کرد شاید طرح جایگزین بهتری در این فعالیت ها به وجود آمد.

کرافورت  اسمیت متخصص BIM در SERA می گوید :

 

«در راه حل های َAutodesk BIM به ما کمک می کند تا زمان کمتری را برای تهیه اسناد و زمان بیشتری را در اکتشاف طراحی صرف کنیم»

 

6-تنظیمات پیشرفته بصری

یکی از قویترین استدلال ها برای اجرای BIM در شرکت ها و تمایز دادن خود از باقی شرکت ها ،پیشرفت های اخیر در تکنولوژی های بصری است به طور خاص می توان پیشرفت در واقعیت مجازی را نام برد.

طرح های سه بعدی BIM به راحتی رندر شده و وارد محیط های متنوعی که واقعیت مجازی نام گرفته است وارد می شود به عنوان مثال با سرویس جدید Live Autodesk می توانید با یک کلید آنها را در هدست های واقیت مجازی مانند Htc VIVE  و … وارد کنید.

این فناوری قطعا همان چیزی است که مشتریان به دنبال آن هستند.

یک کلید و بازخورد آن توسط مشتری بدون شک هر معمار را مرجع و سرآمد دیگران می سازد.

 

نویسنده : اسحاق صادقی

0/5 (0 Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *