6 اصل اجرای موفقیت آمیز BIM

6 اصل اجرای موفقیت آمیز BIM

آماده سازی BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) فقط به فکر کسب آخرین نسخه از نرم افزار و آموزش تیم داخلی خود نیست، این سیاحتی است که باید به جنبه­ های مختلف آن مانند افراد، فرآیندها و خروجی­ها نگاه کرد و آن­ها را  به منظور ایجاد خروجی مفیدی برای سهامدارانی که در آن شرکت کرده­اند، هماهنگ کرد. در این مقاله برخی از بهترین شیوه ­ها را به منظور راهنمایی شما در همه مراحل طراحی و جلوگیری از مشکلات احتمالی در هنگام اجرای BIM ، ارائه می­کنیم.

ایجاد استانداردها:

 همکاری در قلب BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) نهفته است. بنابراین، تنها در پی توسعه دادن رویکرد خود نباشید. طیف گسترده­ای از رویکردهای مختلف برای مدیریت پروژه وجود دارد و شما می­تواند برخی از چارچوب­های رایج مانند PRINCE2 را اتخاذ کنید. لازم نیست برای اجرای پروژه توزیع BIM ، خیلی زیاد منحرف شده و فاصله بگیرید. استانداردها باید برای ساخت مدل­ها تنظیم شوند، فرآیندهای داخلی باید در کارهای فنی و نمایش استانداردها مورد استفاده قرار گیرند . مستندسازی فرآیندهای مورد نیاز در توزیع BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) توصیه می­شود و چک-لیستی برای سنجش و پیاده سازی فرآیندهای جدید با در نظر گرفتن روش­ها و سیستم­های پیوسته موجود، مفید می­باشد.

هنگامی که استاندارد شما تنظیم شده­است، لازم است اطمینان حاصل کنید که آن­ها با تعدادی از سنجش­های کنترلی همراه هستند تا اطمینان حاصل شود که کارکنان در سراسر شرکت شما، کار درستی را انجام می­دهند.

تصمیم بگیرید از چه ابزارهایی استفاده خواهید کرد:

ابزارهای مختلفی در دسترس هستند و مهم است که قبل از تصمیم گیری نهایی برای اتخاذ، آن­ها را به دقت بررسی کنید. توصیه می­شود که همیشه چک لیستی را ایجاد کرده و آن­ها را مقایسه کنید و بدانید که چه ابزارهایی برای شما مورد نیاز است. تیم پروژه شما باید به میزان کافی بررسی کند که ابزارهای انتخابی شما به خوبی با یکدیگر هماهنگ بوده و کار کنند-اطلاعات به طور دقیق و به موقع بدون از دست دادن داده­ها در هنگام انتقال بین سیستم­ها و همکاران، به اشتراک گذاشته شود.

مدیریت ارشد:

کارکنان عملیاتی ممکن است اولین کسانی باشندکه توانایی بالقوه در انجام BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) را دارند اما آن­ها باید توسط یک رهبر کارآمد حمایت شوند تا تأثیرگذار و موفق شوند. اختلالات و چالش­های متعددی مانند مسائل مالی، عملیاتی و فرآیندی در طول اجرای کار وجود خواهد داشت. از این رو شما نیازمند حمایتی از طرف رهبر ارشد به منظور انجام ملاحظات و دیدگاه واقع گرایانه در بلند مدت دارید. در نظر گرفتن اعضای تیم از افراد با دقت که دارای دانش در روش­ها و فرآیند  BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) هستند موجب افزایش سود و مزیت می­شود.

آموزش و توسعه:

ایجاد برنامه­های ارتباطی و آموزشی برای تیم­ها، در موفقیت کارهای اجرایی، بسیار حائز اهمیت است. همانطور که جزئیات برنامه­های اجرایی شما واضح­تر می­شود، شما باید کارهایی که انجام خواهید داد و همچنین زمان­ آن­ها را به گروه­های مختلف سهلامداران اطلاع رسانی کنید. درک BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) تقریباً ناهمسان است، بنابراین، با طرح ارتباطات اطمینان حاصل می­شود که که کارکنان برای چالش­های پروژه مناسب بوده و به سطح استانداردی از یادگیری و درک پروژه رسیده­اند.

تعیین اهداف واقعی:

اهدافی منطقی برای حفظ برنامه در مسیر لازم می­باشد. حفظ کسب و کار هنگامی که تغییرات عمده در عملیات به چالش کشیده می­شود، معمول می­باشد. چالش­های متعددی مانند نیاز به تهیه سخت افزار و نرم افزار در آموزش، آزمایش، و تصمیم­گیری موجود می­باشد. از این رو، اهداف واقع بینانه­ای که قابل دست یابی است، تعیین می­شود.

ساده سازی و برنامه ­ریزی موارد احتمالی:

هدف نهایی برایBIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) باید ساده سازی باشد، بدون کنترلی مناسب، در نهایت شما فرآیند پیچیده­ای را توسعه می­دهید که ناکارآمد است و از لحاظ مالی موجب از بین رفتن بودجه می­شوید. یک استراتژی روشن را بیاموزید و از اجرای BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان ، بیم ) خود اطمینان داشته باشید، هزینه و مزایای هر فرآیندی را در هر مرحله در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که کار غیرضروری انجام نمی­دهید و انعطاف پذیر (قابل تغییر) باقی می­مانید. در نظر گرفتن خطرات (ریسک) احتمالی در هر مرحله از فرآیند و نظارت و کاهش این خطرات، برای حفظ پروژه در مسیر ضروری است.

0/5 (0 Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *