آموزش خروجی JPG گرفتن در رویت Revit - قسمت دوم

آموزش خروجی JPG گرفتن در رویت Revit – قسمت دوم

طریقه خروجی JPG  گرفتن از رویت :

در آموزش قبل به بررسی چگونگی خروجی JPG رویت و تنظیمات مربوط به آن پرداختیم.اما در قسمت قبل ما فقط از صفحه مورد نظرمان خروجی میگرفتیم .به این صورت که حتما باید  صفحه مورد نظر را فعال مینمودیم و بعد تنظیمات مربوط به خروجی JPG  گرفتن از رویت را هر بار برای هر صفحه ای  که خروجی  JPGآن را نیاز داشتیم  انجام میدادیم.

اما این بار به  آموزش  طریقه خروجی  JPG گرفتن از رویت به نحوی که همزمان از تعداد بیشماری شیت و view فعال و غیر فعال خروجی های مطلوب و با کیفیت داشته باشیم میپردازیم. وفقط کافیست یکبار تنظیمات ابتدایی را انجام دهیم وهمه این تنظیمات برای دیگرشیت ها و viewها اعمال میشود.

 

 

برای شروع کار از مسیری که در قسمت قبل توضیح داده شد پنجره Export Image را باز میکنیم ؛ اما اینبار نیازی نیست که حتما صفحه مورد نظرمان را فعال کنیم چون در اینجا هدف ما خروجی گرفتن از تعداد زیادی صفحه است ، پس در هر صفحه ای که باشیم مشکلی برای خروجی گرفتن بوجود نمی آید.

پنجره Export Image

پنجره Export Image

 

 حالا در پنجره Export Image در قسمت OUT PUT  روی دکمه change  کلیک میکنیم تا مسیر ذخیره تصاویر را تعیین کنیم.

 

قسمت OUT PUT

قسمت OUT PUT

 

 در پنجره Specify a file بعد از تعیین محل ذخیره تصاویر، پوشه ایجاد شده را باز میکنیم  و در قسمت File name  نامی را که میخواهیم در ابتدای شیت یا view ها قرار بگیرد را تایپ میکنیم.برای مثال در اینجا حرف A  را که معرف شیت معماری میباشد را در نظر میگیریم شما هر نامی که بخواهید برحسب نیاز میتوانید درنظر بگیرید.

پنجره Specify a file

پنجره Specify a file

تنظیمات مربوط به,Image SIZE  , Format  را  که با رنگ سبز مشخص شده اند مطابق روش قبل انجام میدهیم .

Image SIZE , Format

Image SIZE , Format

 

اما در قسمت Export Renge  از بین گزینه های موجود سومین گزینه یعنی Select views/sheets را فعال میکنیم  وبعد دکمه  Select را میفشاریم.

Select views/sheets

Select views/sheets

 

در پنجره View /sheet set  در قسمت show  که با رنگ مشخص شده است ما میتوانیم تنظیم کنیم که فقط View ها یا sheet ها را  ویا هر دو را برای خروجی داشته باشیم . فقط کافیست موردی را که نیاز نداریم تیک کنار اسم آن را برداریم.

تصویر 6 View /sheet set

تصویر ۶ View /sheet set

 

ویا اینکه میتوانیم در این فهرست موجود موارد مد نظرمان را علامت بزنیم و بعد ok کنیم.

تصویر 7 View /sheet set

تصویر ۷ View /sheet set

و حالا دو گزینه ای را که انتخاب کرده بودیم در مسیری که تعیین کرده بودیم  قرار گرفته است و خروجی jpg  آن مشاهده میشود . همچنین حرفA  را که میخواستیم در اول اسم شیت قرار بگیرد به درستی درجای خود قرار گرفته است.

خروجی jpg

خروجی jpg

نویسنده : زهرا عیسی بیگلو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *