ابزار های کاربردی رویت

ابزار های کاربردی رویت (بخش اول)

ابزار های کاربردی رویت

ابزار های کاربردی رویت  ،نرم افزار هوشمند  Revit  از بخش های متعدد و زیادی تشکیل شده است که در مدل کردن انواع پروژه ها کاربرد های زیادی دارند در این بخش از آموزش به معرفی ابزار های کاربردی و مهم رویت میپردازیم .

 

۱-نوار Status این نوار کاربردی در پایین نرم افزار قرار دارد که اطلاعات مهمی که مربوط به پروژه و صفحاتی که در نرم افزار باز هستند را نشان میدهد

 

ابزار های کاربردی رویت (بخش اول)

 

در ورژن های جدید نرم افزار پنج گزینه ی جدید به این نوار که در سمت راست نمایان هستند اضافه شده است همچنین این پنج ابزار در قسمت Select فعال هستند که از سمت چپ به بررسی آنها میپردازیم

 

 

ابزار های کاربردی رویت

 

Select links با غیر فعال بودن این گزینه فایلی را که به صورت لینک در پروژه ی خود وارد کرده اید را نمیتوانید انتخاب کنید. Select underlay elements با این گزینه ممکن است بیشتر در پروژه درگیر شوید با غیر فعال بودن این گزینه در پلان نمیتوانید اشیا و عناصری که در Level  یا طبقه ی قبلی به صورت کمرنگ نشان میدهد را انتخاب کنید. گزینه ی Select Pinned elements با  فعال کردن این گزینه  امکان انتخاب عناصر و اشیای قفل شده را ندارید. Select elemnts by face با فعال بودن این گزینه با کلیک کردن بر روی سطح اشیا میتوانید آن ها را انتخاب کنید  Drag elements on selection  با غیر فعال کردن این گزینه امکان درگ کردن با موس از شما گرفته میشود.

 

۲-مکعب دید (View Cube )

از ابزار های مهم و پر کاربرد دیگر در رویت میتوان از مکعب دید (View Cube ) نام برد که در نمای سه بعدی پلان این مکعب وجود دارد با کلیک کردن بر گوشه های این مکعب میتوانید حجم پروژه ی خود را بچرخانید و در دیدهای متفاوت آن را تماشا کنید برای راحتی کار خود به جای استفاده از این مکعب میتوانید کلید shift  در کیبورد و کلید وسط موس را هم زمان نگه دارید و با حرکت دادن موس حجم پروژه ی خود را ب دلخواه بچرخانید.

 

 

ابزار های کاربردی رویتابزار های کاربردی رویت

 

 

نویسنده: علی زمانی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *