مکانیک ستینگ در رویت

مکانیک ستینگ در رویت چیست؟ Mechanical settings (قسمت پنجم)

مکانیک ستینگ در رویت

 مکانیک ستینگ در رویت ، در قسمت پنجم این مقاله به ادامه ی آموزش  تنظیمات داکت یا  Duct setting   میپردازیم همانطور که در قسمت اول این مقاله توضیح داده شد MS  را در کیبورد تایپ کرده تا پنجره ی زیر باز شود سپس از زیر مجموعه ی  Duct setting  گزینه ی  Rectangular   را انتخاب میکنیم.

مکانیکال ستینگ در رویت

اندازه

Rectangular   از سه قسمت Size  ، Used in Size Lists و  Used In Sizing  قسمت Size که اندازه ی کانال مشخص است از new size  میتوانید سایز جدید ایجاد کنید قسمت Used in Size Lists برای راحتی کار سایز هایی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد را علامت گذاری میکنیم تا در انتخاب سایز کانال هنگام ترسیم برای پیدا کردن سایز خاصی دچار سردرگمی نشویم

قسمت Used in Sizing  در محاسبات تغییر سایز کانال تاثیر دارد مربوط به وقتی است که کانال ها ترسیم شده است. انتخاب سایز های مناسب باعث پیش روی سریع در پروژه میشود.  در تصویر های زیر مشاهده میکنید.

مکانیکال ستینگ در رویت چیست؟ Mechanical settings  (قسمت پنجم)

مکانیکال ستینگ در رویت چیست؟ Mechanical settings  (قسمت پنجم)

کانال های بیضی

قسمت های بعدی Oval  و Round  است که مربوط به کانال های بیضی شکل و گرد هستند و توضیحات و بخش های تشکیل دهنده ی آنها  دقیقا همانند Rectangular  است و نیازی به توضیح مجدد ندارند اما قسمت Calculation   این بخش از یک قست Pressure Drop  تشکیل شده که افت فشار در کانال های مستقیم را محاسبه میکند در قسمت Duct setting  سه نوع فرمول وجود دارد که با انتخاب هرکدام توضیحات مربوط به هرکدام نمایش داده میشود و هنگام خروجی گرفتن از داکت ها از فرمول انتخابی شما استفاده میکند و محاسبات را انجام میدهد

مکانیکال ستینگ در رویت چیست؟

قسمت اولیه ی توضیحات Mechanical settings   قسمت Duct setting   به پایان میرسد .امیدواریم این توضیحات مورد توجه و استفاده ی شما قرار بگیرد. در قسمت های بعد به آموزش تنظیمات لوله ها  از همین پنجره ی Mechanical settings  میپردازیم.

بخش اول مکانیک ستینگ

بخش دوم مکانیک ستینگ

بخش سوم مکانیک ستینگ

بخش چهارم مکانیک ستینگ

نویسنده : علی زمانی

۰/۵ (۰ Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *