تصویر5 System Browser

نحوه ترسیم مدار برق در رویت -قسمت اول

آموزش نحوه ترسیم مدار برق در رویت

در نرم افزار رویت  برای مهندسان برق که نیازمند ترسیم  مدار برق در رویت ( revit) می باشند ، ابزارها و امکانات بسیار زیادی وجود دارد که با بهره گیری از آنها میتوانند با سرعت و دقت بالاتری مدار برق را ترسیم کنند و  پروژه ها را به اتمام برسانند. برای این منظور میتوانند از ابزارها و امکانات بخش رویت الکتریکال بهره ببرند.

با استفاده از ابزارهای موجود در رویت میتوان به راحتی تجهیزات را در یک مدار قرار داد وبه تابلو برق مربوطه وصل کرد و آدرس سرخط مدار ها را هم در همان قسمت مشخص نمود .

از دیگر امکانات کاربردی رویت ،تهیه جداول مختلف میباشد که با تنظیم موارد موجود در جداول ،میتوانیم همزمان با ترسیم مدار ، مشخصات و متره مدارها را نیز داشته باشیم و همزمان محاسبات لازم را نیز همزمان با انجام پروژه و به صورت تفکیک شده برای هر طبقه و سیستم داشته باشیم.

ترسیم مدار برق

در ابتدا برای شروع کار به منوی VIEW  مراجعه میکنیم  و بعد در  آخرین گزینه یعنی User interface   گزینه      System Browser  را فعال میکنیم.

تصویر 1 System Browser

تصویر ۱ System Browser

در پنجره System Browser  میتوانیم در قسمت All Disciplin  شاخه مورد نظر را برای کار خود انتخاب نماییم تا فقط موارد مربوط به شاخه مد نظر ما را نشان دهد.

 

تصویر2 System Browser

تصویر۲ System Browser

بعد از اینکه  Disciplin را روی Electrical  قرار دادیم  زمانی که روی علامت مثبت کنار پوشه الکتریکال کلیک کنیم تمام انواع سیستم هایی که در پروژه موجود هستند را میتوانیم ببینیم . در حال حاضر در این پروژه دو نوع سیستم    Fire و Power   وجود دارد.

تصویر3 System Browser

تصویر۳ System Browser

و وقتی که مجددا روی علامت مثبت کنار هرکدام از این سیستم ها کلیک کنید میتوانید تمام مدارها و تجهیزاتی که در این سیستم قرار گرفته اند را ببینید.

تصویر4 System Browser

تصویر۴ System Browser

در پنجره System Browser شما میتوانید به راحتی تمام دسته بندی ها وتعداد تجهیزات را ببینید و با کلیک بر روی نام هر مدار یا عنصر ، آن مدار یا عنصر به صورت هایلات روی پلان نمایان میشود و براحتی میتوانید تمام اجزای مدار را ببینید. وتغییرات لازم را اعمال کنید.

تصویر5 System Browser

تصویر۵ System Browser

همچنین زمانی که در پلان روی یک عنصر مثلا یک پریز کلیک کنید در پنجره System Browser موقعیت آن پریز را از لحاظ اینکه در چه مداری قرار گرفته و از چه تابلو برقی تغذیه میشود میتوانید بررسی کنید. و همچنین میتوانید مشخصات دیگر این عنصر از لحاظ مقدار ولتاژ و آمپر را بررسی کنید.

تصویر6 System Browser

تصویر۶ System Browser

بعد از اینکه با عملکرد پنجره System Browser  آشنا شدید در قسمت بعد به آموزش ترسیم مدار و تنظیمات آن میپردازیم.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ترسیم مدار برق در رویت -قسمت دوم

نویسنده : زهرا عیسی بیگلو

۵/۵ (۴ Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *