کاربرد ابزار Create در رویت Revit

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

کاربرد ابزار Create در رویت Revit ، یکی دیگر از ابزار های پر کاربرد و مهم دیگر در رویت ابزار Create است که از ۴ بخش مهم Create Assembly ، Create Group، Create Partsو Create Similar تشکیل شده در این بخش از آموزش به معرفی این ۴ بخش میپردازیم. این ابزار بعد از انتخاب عناصر در منوی Modify  ایجاد میشود.

 

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

 

Create Assembly

Create Assembly یا ایجاد مونتاژ با استفاده از این ابزار کاربردی میتوانید عناصر مختلف را باهم مونتاژ یا همگروه کنید برای مثال شما برای ترسیم یک حمام از ابزار مختلفی استفاده میکنید از جمله دوش آب ، روشویی و توالت فرنگی برای یکپارچه سازی این عناصر باید از Create Assembly استفاده کنید. برای این کار این عناصر را باهم انتخاب کنید و در منوی Modify این ابزار را انتخاب کنید در پنجره ای که باز میشود پس از انتخاب نام برای آن ها OK کنید.

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

همانطور که ملاحظه میکنید بعد از  Create Assembly  با یک کلیک بر روی یک عنصر تمامی عناصر انتخاب میشوند و میتوانید آنها را به راحتی جابجا کنید. بعد از اینکه Create Assembly  را انجام دادید و عناصر را انتخاب کردید پنجره ی Create Assembly  در منوی Modify ایجاد میشود.

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

Edit Assembly  با استفااده از این گزینه میتوانید عناصر مونتاژ شده را حذف یا اضافه کنید Disassemble با استفاده از این گزینه میتوانید عناصری که Assemble شده اند را این حالت خارج کرد. Create Viewsبا استفاده از این گزینه میتوان از عناصر Assemble شده در دید های مختلف و مقیاس های دلخواه نماگیری کرد و در شیت ها از آن ها استفاده کرد.

Create Group یا ایجاد گروه

با استفاده از ابزار Create Group همانند ابزار Create Assembly میتوان عناصر را نسبت به یکدیگر همگروه کرد با این تفاوت که شما میتوانید عناصری را که با استفاده از ابزار Create Group هم گروه کرده اید در حافظه ی رایانه ی خود ذخیره کنید و در پروژه های بعدی خود از ان استفاده کنید برای مثال شما میتوانید بعد از چدیدمان عناصر مبلملن تمامی آن ها را به صورت Group ذخیره کرده و در پروژه های بعد از آن ها استفاده کنید

نحوه ی ایجاد گروه

برای ایجاد گروه ابتدا عناصر مورد نیاز را انتخاب کرده سپس با انتخاب ابزار در پنجره ای که باز میشود همانطور که در بالا گفتیم، پنجره ای به شکل زیر باز میشود نامی برای گروه خود ایجاد کنید و آن را تایید کنید گروه ایجاد میشود.

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

ایجاد قسمت Create Parts

با استفاده از این ابزار مفید می توانید عناصری همانند دیوار – کف – سقف را به بخش ها و متریال های مختلف تقسیم بندی کنید نحوه ی استفاده و کاربرد این بزار مفید را در آموزش های بعد اراِئه میدهیم.

ایجاد نمونه Create Similar

با استفاده از این ابزار می توانید از عناصر ترسیم شده برای ترسیم مجدد نمومه گیری کنید. به عنوان مثال میخواهید از یکی از روشویی های به کار رفته در پروژه مجددا استفاده کنید. دیگر نیازی نیست ابزار روشویی در پلامبینگ فیکچر را فعال کنید بهتر است برای سرعت بیشتر ترسیمات یک بار بر روی روشویی مورد نظر کلیک کرده و ابزار   Similar را برگزینید تا نمونه گیری انجام شود. حال ابزار روشویی برای ترسیم فعال است.

کاربرد ابزار Create در رویت Revit

نویسنده : علی زمانی

۰/۵ (۰ Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *