آموزش خروجی JPG گرفتن در رویت Revit

طریقه خروجی JPG  گرفتن از رویت:

نرم افزار رویت فرمت های مختلفی را دراختیار کاربران خود قرار داده تا بتوانند از فایل های خود به صورت های مختلف و برحسب نیاز بهره ببرند و بتوانند از فرمت های موجود استفاده نموده و از فایل و پروژه خود خروجی مطلوبی مانند خروجی JPG  با کیفیت بالا بگیرند. در این آموزش به نحوه خروجی JPG  گرفتن از فایل رویت میپردازیم.

تصویر 1 Export

تصویر ۱ Export

درابتدا میخواهیم که فقط از یک نمونه از شیت ها یا View های موجود خروجی بگیریم . برای این منظورابتدا به View یا شیت مورد نظر میرویم تا به حالت فعال درآید. بعد از طریق پنل File  به گزینه Export  مراجعه میکنیم از بین گزینه های موجود گزینه Images  and  animations  را میفشاریم  و بعد گزینه image  را انتخاب میکنیم.

تصویر 2 Export

گزینه Images and animations

در پنجره Export  Image   در قسمت Out put محل ذخیره تصویر و نام آن را تعیین میکنیم که این قسمت در مواردی که تعداد زیادی شیت را خروجی میگیریم بسیار مفید است و میتوانیم نام شیت ها را برحسب نیاز تغییر دهیم.

تصویر 3 Export Image

تصویر ۳ Export Image
قسمت Out put

حالا در قسمت Export  Range   گزینهcurrent window  را فعال میکنیم. این گزینه فقط از پنجره فعال وجاری ما که در ابتدای آموزش به آن اشاره شد خروجی تهیه میکند.

تصویر 4 Export Image

تصویر ۴ Export Image
گزینهcurrent window

حالا در قسمت Image size  میتوانیم تنظیمات مربوط  به ابعاد و میزان zoom  تصویر را تعیین کنیم. در این قسمت اگر گزینه Fit to  فعال باشد گزینه های pixels  و  Direction فعال شده و برحسب نیاز  مقادیر آن قابل تنظیم میباشد. اگر گزینه zoom to فعال باشد میزان درصد مورد نظر را میتوانیم برای آن در نظر بگیریم تا تصویر کیفیت بهتری داشته باشد و همه  جزئیات موجود را نشان دهد ، در این قسمت عدد ۱۰۰ را وارد میکنیم.

تصویر 5 Export Image

تصویر ۵ Export Image
قسمت Image size

 در قسمت Format  هم میتوانیم  فرمت های مورد نیاز را برای خروجی در نظر بگیریم. هم چنین در قسمت Raster Image Quality  میتوانیم کیفیت مورد نظر را در این قسمت وارد کنیم. ( گزینه تنظیم کیفیت زمانی قابل استفاده میباشد  که در قسمت Format ، گزینه zoom to  را فعال کرده باشیم .در غیر این صورت گزینه ی Raster Image Quality  غیر فعال خواهد ماند. )

تصویر 6 Export Image

تصویر ۶ Export Image
قسمت Format

بعد از انجام تنظیمات فوق دکمه OK  را میفشاریم .حالا  خروجی صفحه فعال و مورد نظر ما به صورت فایل JPG   قابل دسترسی است.

در آموزش بعدی به نحوه خروجی JPG  گرفتن از رویت با تعداد صفحات زیاد میپردازیم.

نویسنده : زهرا عیسی بیگلو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *