ناویس ورکس (NAVISWORKS) چیست؟

ناویس ورکس چیست؟ NAVISWORKS

ناویس ورکس (NAVISWORKS) چیست؟

نرم افزار ناویس ورکس NAVISWORKS یک برنامه مدلسازی سه بعدی نیست، بلکه مبدل سه بعدی مدل از رویت با حجم بالا به یک نمونه مدل سه بعدی کم حجم برای مدیریت بهینه اعضای گروه پروژه به روی احجام است. در اصل وسیله ای برای بازنگری کلی و جزئی مدل قبل از اجرا تلقی می شود. این نرم افزار ساده و سبک را می توان به آسانی در اختیار گرفت و مدیریت بخش برخوردها CLASH ، برنامه زمانی و متره را به وسیله آن انجام داد. اما به خاطر داشته باشید امکان مدلسازی سه بعدی در ناویس ورکس وجود ندارد و نمی تواند جایگزین مناسبی برای نرم افزار رویت REVIT باشد.

 

نرم افزار ناویس ورکس

 

البته لازم به ذکر است که با این نرم افزار می توانید فایل سه بعدی سبکی را در اختیار کارفرما یا مشاور قرار دهید که هم قابل درک تر بوده و هم حرکت در آن و بررسی اجزای ساختمان آسان تر باشد. کما اینکه می توانید نوع متریال ها را بدون نیاز به مراجعه به فایل اصلی تغییر داده و نتیجه را در کل مشاهده کنید. توجه کنید اگر قرار باشد فایل اصلی مدلسازی در رویت را به کارفرما تحویل دهید نه تنها حرکت در مدل مجازی بسیار سخت و زمان گیر بود همچنین درک درست اجزا با وجود حجم اطلاعات بالا ایشان را دچار سردرگمی می کرد. از انجایید شما می توانید مقوله برنامه زمانی پروژه ملقب به CPM را در ناویس ورکس بگنجانید و با توجه به مدل زمان آغاز و پایان خر بخش را به اجزای ساختمان دیجیتالی نسبت دهید، لذا کار را یه مرحله جلوتر برده و نیازی به دوباره کاری و تهیه برنامه زمانی جداگانه ندارید.

استفاده آسان از ابزارهای ساده CLASH DETECTION برای بررسی برخوردهای احتمالی بین اجزای مدلسازی شده در هر شاخه از پروژه این ارمغان را برای طراحان به همراه دارد که پس از انجام مراحل اولیه طراحی و مدلسازی موارد را با مابقی شاخه ها بررسی کرده و در صورت بروز خطا در همان مراحل اغازین کار در رفع و جستجوی راه حل مناسب کوشا باشند. در ضمن پس از تکمیل کار مدیر BIM با بررسی نهایی کار از بروز خطا در حین ساخت و اجرای پروژه که زیان های مالی به کار وارد می کند نیز جلوگیری می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *