آموزش افزودن متن text به جدول زمانبندی در ناویس ورکس NAVISWORKS

چگونه به جدول زمانبندی در ناویس ورکس NAVISWORKS متن text اضافه کنیم؟

تا کنون با این مورد به خصوص جدول در زمانبندی در ناویس ورکس برخورد کرده اید که در حین نمایش انیمیشن فرایند ساخت در ناویس ورکس از پروژه نقص درج نوع فعالیت در تصویر باعث شود احساس کنید که انیمشن ناقص است. ما راه حل را برای شما یافته ایم. برای اضافه کردن متن text به انیمیشن نیاز به افزودن برخی پارامترها به محیط اصلی برنامه هستیم.

ابتدا پنجره TIMELINE را از پنل HOME فعال کنید و پس از وارد کردن فعالیت های مورد نظر مطابق جدول زمانبندی پروژه و زمان فعالیت آن برای بازبینی آنچه تا کنون انجام داده اید به تب SIMIULATION بروید و دکمه PLAY را بفشارید.

 

 

 

برای افزودن متن text به تصویر دکمه SETTING را فعال کرده تا پنجره متصل به آن در تصویر نمایان شود. حالا در بخش OVERLAY TEXT دکمه EDIT را بفشارید تا پنجره ی مربوطه باز شود. در این صفحه آنچه در صفحه نمایش انیمیشن نمایان می شود درج شده است. به راحتی انها را انتخاب کرده و همه را حذف کنید تا صفحه پاک شود. پس از آن نوبت به درج مواردی است که شما خواهان نمایش آن هستید.

برای افزودن تاریخ انجام فعالیت و زمان آن دکمه DATE/TIME را بزنید تا لیستی از چگونگی درج زمان به صورت تاریخ اعشاری، نام ماه، نمایش سال یا ….. نمایان شود حال بر حسب مورد می توانید یکی را انتخاب کنید.

اگر تمایل دارید تا متن به صورت خطی یا زیر هم قرار گیرند از دکمه CTR+ENTER به روی صفحه کلید استفاده کنید. پس از ان از دکمه های COST برای درج قیمت FONT و  COLOR برای نمایش ظاهری متن استفاده کنید. برای درج نوع فعالیت جاری دکمه EXTRAS را زده و گزینه CURRENT ACTIVE TASK را فعال کنید. در نهایت دکمه OK را بفشارید و تنظیمات انجام شده را در تصویر مشاهده کنید.

توجه داشته باشید برای اعمال تغییر رنگ متن در تصویر باید نماد رنگ پیش از هر گونه متن درج شود. یعنی در ابتدای خط اول کد رنگ وارد شود بعد نوع متن در کنار ان قرار گیرد تا رنگ مورد نظر به متن الحاق گردد.

نویسنده: زهره یوسفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *