چگونه در NavisWorks ویژگی های مدل را مشاهده و ویرایش کنیم؟

آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش ششم)

آموزش ناویس ورکس ۶ – چگونه در NavisWorks ویژگی های مدل را مشاهده و ویرایش کنیم؟

ابتدا فایل مورد نظر را که از قبل با فرمت های NWC, NWD, NWF در نرم افزار NavisWorks ذخیره سازی کرده اید را از طریق دکمه Open باز کرده و یا از ابزار append برای باز کردن چند فایل باهم استفاده کنید و زمانیکه در تصویر به نمایش درآمد کار را شروع می کنیم.

 

نمایش فیلم شماره ۱۱

 

 

 

برای اطلاع از ویژگی های هر عنصری که در مدل وجود دارد در نرم افزار ناویس ورکس راه های گوناگونی وجود دارد. یکی از آنها که به سرعت به شما اجازه میدهد تا بتوانید برخی ویژگی های اولیه در حین مدل در نرم افزار مرجع را ببینید ابزار Selection Inspector است که در پانل View بخش Select & Search  انتخاب کنید.

 

 

آموزش ناویس ورکس 6 , چگونه در NavisWorks ویژگی های مدل را مشاهده و ویرایش کنیم؟؟

 

ابتدا یک عنصر را در صفحه نمایش انتخاب کنید بعد دکمه Select Inspector را بفشارید تا پنجره مربوطه در تصویر نمایان شود. برای نمایش کامل عنصر کافیست روی دکمه سبز رنگ با نماد play که در جدول موجود در پنجره وجود دارد کلیک کنید تا عنصر را به صورت کامل در تمام صفحه و بزرگنمایی شده ببینید.

 


پیشنهاد مطالعه : آموزش نکته ای نرم افزار NavisWorks (بخش هفتم)

تنظیمات ابزار render در نرم افزار NavisWorks

 


 

 

اگر خواستید تا این عنصر از حالت انتخاب خارج شود دکمه کناری که بانماد x به رنگ قرمز در جدول وجود دارد را با نام Deselect بفشارید تا عنصر از حالت انتخاب در تصویر خارج شود. در ادامه جدول گزینه های با نام Item Type, Item Name و غیره موجود است که معرف نام عنصر و یا تیپ آن است که البته تمامی آنها در نرم افزار مرجع که مدلسازی اولیه در آن انجام شده تعیین می شود و اینجا تنها اطلاعات آن در اختیار کاربر گذاشته می شود.

 

آموزش ناویس ورکس 6 , چگونه در NavisWorks ویژگی های مدل را مشاهده و ویرایش کنیم؟

 

 

حال اگر بخواهیم ویژگی های بیشتری از عنصر را در نرم افزار NavisWorks در اختیار داشته باشیم بهتر است تا از Quick Property Definitions که در بالای پنجره قرار دارد استفاده کنیم. با فشدن این دکمه پنجره Option Editor نمایان می شود که زیرشاخه Definition به صورت پیش فرض باز است. دو گزینه Category و  Property  نمایان هستند که می توان با دکمه های کشویی موجود در ان تغییرات را در هر کدام اعمال کرد. برای مثال برای افزودن یک مولفه دیگر به لیست موجود در جدول دکمه سبز رنگ با نماد + را که در بالای صفحه وجود دارد را بزنید.

 

آموزش ناویس ورکس 6 , چگونه در NavisWorks ویژگی های مدل را مشاهده و ویرایش کنیم؟

 

 

 با کمک دکمه کشویی Property گزینه Material را از لیست موجود انتخاب کنید تا به جدول بالا اضافه شود در همین حالت می توانید تغییرات را در مشاهده کنید. سپس دکمه ok را بفشارید و ویژگی ها را در جدول مشاهده کنید. برای حذف آن نیز کافیست تا روی دکمه قرمز رنگ با نماد x کلیک کنید تا دسته مورد نظر از لیست خارج شود.

 ادامه دارد …

 

برای مشاهده آموزش های قبلی بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

 

 

پیشنهاد مشاهده :

 

برچسب: نکته های ناویس ورکس-نرم افزار ناویس ورکس- چگونه متریال عنصر را در ناویس ببینیم-چگونه ویژگیهای عناصر را مشاهده کنیم-نقش selection inspector  در ناویس ورکس-آموزش نکته ای نرم افزار ناویس ورکس- تنظیمات ویژگیهای عنصر مدل شده در ناویس ورکس-

نویسنده: زهره یوسفی خو

۵/۵ (۱ Review)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *