۷ دلیل برای استفاده از رویت

۷ دلیل مهم برای استفاده از رویت (Revit)

۷ دلیل مهم برای استفاده از رویت (Revit)

BIM در صنعت معماری در قرن بیست و یکم آماده می‌شود، و Revit اکسیژن را برای این نوآوری شگفت‌انگیز تامین می‌کند. دلایل زیادی پشت پذیرش فزاینده نرم‌افزار Revit در صنعت معماری وجود دارد.

نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان، Revit از سال ۲۰۰۲ به یک لغت خانگی در جامعه AEC تبدیل شده‌است. ترکیبی از فرآیند مدل‌سازی اطلاعات ساختمان ( BIM ) و مدل‌سازی سه‌بعدی، Revit طراحی معماری، تهیه پیش‌نویس و مدل‌سازی را تغییر داده‌است. تعداد زیادی از فروشندگان نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان وجود دارد. سوئیت Revit Autodesk ” بیش‌ترین سهم بازار را در پای صنعت نرم‌افزار BIM دارد که نشان‌دهنده پذیرش و محبوبیت آن در میان انجمن جهانی معماران است.

مدل‌سازی اطلاعات ساختمان یک نوآوری عمده در صنعت معماری قرن بیست و یکم است، و Revit اکسیژن را برای این نوآوری شگفت‌انگیز تامین می‌کند. دلایل زیادی پشت پذیرش فزاینده نرم‌افزار Revit در صنعت معماری وجود دارد. BluEnt، یک شرکت مستند سازی در سطح جهانی، مزایای زیر از نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان Revit را مشاهده کرده‌است:

پیش نمایش ساختمان بصورت مدلسازی ۳ بعدی در BIM :

مدل‌سازی پارامتریک یک ابزار مهم برای طراحی مفهومی است. با نرم‌افزار Revit، طراحان معماری می‌توانند به سرعت طرح کلی طرح کف را طراحی کنند ، یا تغییراتی در مجموعه استاندارد طراحی ساختمان ایجاد کنند و فورا اجازه دهند مشتریانشان خانه‌های خود را پیش‌نمایش کنند. دیدگاه طراحی سه‌بعدی طراحان را به طراحی ایده‌های طراحی مختلف و هدایت تصمیمات طراحی آن‌ها در مراحل اولیه می‌دهد.

تغییرات سریع در طراحی، بدون انجام کارهای تکراری :

در طول مرحله طراحی، ساختار ساختمان و طرح‌های کف مورد نیاز باید به طور مرتب اصلاح شوند. با نرم‌افزار BIM Revit طراحی معماری و تهیه پیش‌نویس خیلی سریع و دقیق می‌شود. در مدل معماری Revit، تمام اجزای ساختمان مانند برنامه‌ها، بخش‌ها و ارتفاعات به طور هوشمندانه به یکدیگر متصل می‌شوند. هر زمان که یک تغییر به مدل داده می‌شود، نرم‌افزار به طور خودکار هر جز مرتبط را به روز رسانی می‌کند و بر کل مدل ساختمان تاثیر می‌گذارد.

کتابخانه بزرگ پارامتریک برای مولفه های ساختمانی :

ابزار تالیف BIM نرم‌افزار Revit با یک مجموعه کامل از اجزای طراحی ساختمان پارامتریک حاصل می‌شود. همچنین اجازه تغییر سریع مولفه‌های موجود را می‌دهد. این سیستم، طرح‌های پارامتریک جدید یا سفارشی را ذخیره می‌کند تا در پروژه‌های دیگر مورد استفاده مجدد قرار گیرد. در هنگام طراحی یک پروژه جدید، طراح معماری می‌تواند از اشیا ساختمان پارامتری ذخیره‌شده برای مراجع سریع به مشتریان احتمالی استفاده کند.

مستندات ساختمانی با کیفیت بالا:

ظرفیت مدل‌سازی ۳ بعدی معماری Revit را قادر می‌سازد تا به راحتی برخوردها و مناطق تراکم را شناسایی کرده، و آن‌ها را در ابتدا در فرآیند حل کند. این کار منجر به ایجاد مستندسازی با کیفیت و دفت بالا می‌شود.

تخمین دقیق میزان هزینه:

یکی از مهم‌ترین مزایای نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساخت، تولید خودکار صورت‌حساب مقادیر ( BOQ ) است. نرم‌افزار مدل‌سازی BIM مانند Revit مقدار متریال دقیق را به عنوان یک محصول فرعی با تلاش‌های کم‌تر تولید می‌کند. این مزیت به پیمانکاران و مالکان کمک می‌کند تا مشخص کنند آیا پروژه به بودجه پایبند است یا خیر.

هماهنگی بیشتر در پروژه :

نرم‌افزار پیش‌نویس BIM Revit طراحی، تهیه پیش‌نویس، ساخت‌وساز و فرآیندهای مدیریت ساختمان در یک محیط را یکپارچه می‌کند و به همه سهامداران اجازه می‌دهد تا به روز و آگاهی از مسئولیت‌ها و در نتیجه هماهنگی کلی را بهبود دهند. درک کلی از هر کسی در مورد پروژه آنچه در حال رخ دادن است ، تعارض طراحی و خطرات را حذف می‌کند.

 انعطاف‌پذیری بسیار بالا :

بر خلاف AutoCAD، Revit به تمام داده‌های پروژه اجازه می‌دهد در فایل یک پروژه ذخیره شوند. این کار به کاربران متعدد اجازه می‌دهد تا روی همان پرونده پروژه کار کنند و تغییرات خود را با هر ذخیره ادغام کنند. علاوه بر این، Revit صادرات و واردات DWG، DXF، DGN، PDF، فایل‌های JPEG را صادر می‌کند.

فهرست مزایای BIM ادامه دارد. ثابت شده‌است که رویکرد BIM ” بسیار کارآمدتر ” از رویکرد مبتنی بر پیش‌نویس سنتی است. تعداد قابل‌توجهی از طراحی معماری و شرکت پیش‌نویس ، اجرای نرم‌افزار BIM را درک می‌کنند. به عنوان مثال، یک شرکت اسناد ساخت‌وساز BIM برجسته پیش‌نویس را در نرم‌افزار  BIM برای شیوه‌های ساخت‌وساز بزرگ و پیچیده شروع کرده‌است، و ارائه مزایای قابل‌توجه مشتریان از نظر زمان و هزینه. BluEnt همچنین ۱۰ ساعت پشتیبانی از اجرای BIM رایگان و خدمات مشاوره BIM به مشتریان را فراهم می‌کند.

 

منبع : www.architecturalevangelist.com

ترجمه : ابوالفضل عیسی زاده

۰/۵ (۰ Reviews)1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *