انقلاب ساخت‌وساز دیجیتال: چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت اول)

انقلاب ساخت‌وساز دیجیتال: چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت اول)

چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت اول)

چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت اول) ، سرعت تغییر تکنولوژیکی نیازها را رها نخواهد کرد تا برآورده شوند. در حالی که صنایع دیگر ممکن است جهش دیجیتالی خود را زودتر انجام دهند، اکنون انقلاب ساخت‌وساز در حال انجام است. ما به جاده پیش رو به عنوان نقش‌ها و رشته‌های تار به نقش یک نسل جدید از بومیان دیجیتال نگاه می‌کنیم که در آن BIM به طور معمول یک کسب‌وکار خواهد بود.

فن‌آوری‌های دیجیتال در حال تغییر روش کار هستند. در سال‌های اخیر، صنعت ساخت‌وساز سفر دیجیتالی خود را به عنوان مدل‌سازی اطلاعات ساختمان ( BIM ) آغاز کرده‌است تا یک دنیای جدید از فرصت‌ها را باز کند و تمام مشاغل را در دنباله ی خود  شکل دهد.

در اینجا ما به دنبال قرار دادن تبدیل دیجیتالی به یک دیدگاه هستیم – آیا سرعت تغییر همان طور که گاهی احساس می‌شود ، سریع و دیوانه‌وار است؟ آیا تغییر اجتناب‌ناپذیر است و اگر چنین است ، چه چیزی برای متخصصان معماری، مهندسی و ساخت‌وساز پیش میرود؟ چگونه می توان این تغییرات را اعمال کرد و ما چگونه می‌توانیم بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم؟ آیا BIM مانند همیشه کسب‌وکار می‌شود ( BAU

سرعت تغییرات بیرحمانه است

تغییر هرگز این قدر سریع اتفاق نیافتاده است  و هرگز آهسته نخواهد شد.

در فضای چند نسل ، ما از تماشای انسان‌ها پا بر روی ماه ( به شکل تصاویر تلویزیونی سیاه و سفید ) به این امید که خبر اکنون در تعریف بالا برای وسایلی که در جیب ما جا می‌گیرند منتقل شده‌اند. این دستگاه‌ها که خودشان، دارای قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به نیاز به کل ماموریت ماه در سال ۱۹۶۹ هستند.

دنیای جدید مکانی است که در آن می‌توانید هزاران آهنگ را در جیب خود حمل کنید و یا کتابخانه نامحدودی پر از محتوا داشته باشید که به لطف ماهیت متصل شده به وب به شما اجازه ی دسترسی نامحدود را میدهند. این ها مجموعه‌ای از ابزارهای ارتباطی، هم‌کاری و مصرفی هستند که به نوبه خود  زندگی ما را تغییر می‌دهند.

تغییرات سیاسی، تغییر کسب‌وکار و تغییر اجتماعی همگی شتاب دارند ، اما منحنی تغییر فن‌آوری به اندازه کافی از همه پیشی گرفته‌است. صنعت موسیقی را در نظر بگیرید. MP۳، آی تیونز و غیره تمام ماشین آلات تولید، توزیع و مصرف را تغییر داده و مدل های کل کسب و کار را از بین بردند و موجب شد آن ها به طور مستقیم بدون واسطه با نوازنده های مورد علاقه ی خود ارتباط بگیرند.

در دنیای فن‌آوری اطلاعات فراوان است و استفاده از آن داده‌ها، با ارزش است . در یک دقیقه اینترنتی، ما میلیون ها ایمیل میتوانیم ارسال کنیم، ساعت ها ویدیوی آنلاین تولید یا تماشا کنیم، حدود ۲.۵ میلیون نسخه جستجو را انجام می‌دهیم و حدود ۳۵۰،۰۰۰ توئیت را ارسال می‌کنیم. آینده اطلاعات غنی است. صنایع سنتی مثل تولید مثل اتوماسیون در حال کاهش هستند و روبات‌ها شروع به تبدیل شدن به واقعیت هستند. هوش مصنوعی به طور عجیبی باهوش می‌شود.

بله، همه چیز تغییر می کند بله، سرعت بی وقفه و سریع است. اما این برای ساخت و ساز چه معنایی دارد؟

چه پتانسیلی برای معماری، مهندسی و ساخت‌وساز وجود دارد؟

صنایع دیگر باید با آنچه انقلاب دیجیتالی پیش از ساخت‌وساز انجام می‌دهد دست و پنجه نرم کنند ، ما در نهایت با عقل و منطق خوب شروع به درک و تعریف مدلسازی اطلاعات ساختمان در عمل کردیم این اطلاعات که ما در یک لحظه پیش لمس کردیم حیاتی است. در دنیایی که اطلاعات را جمع‌آوری و تامین می‌کند، ما باید قادر به پذیرش، درک، تفسیر آن به نفع خود باشیم. در این شرایط نپذیرفتن تکنولوژی بازگشت به عقب است. اطلاعاتی که ما در یک لحظه لمس کردیم بسیار مهم است در دنیایی که داده ها را جمع آوری می کنند، ما باید بتوانیم بپذیریم و درک کنیم آن را به نفع خود تفسیر کنیم.

ما دیگر نمی‌توانیم فقط به ساختمان‌ها یا دارایی‌های فردی فکر کنیم. دیگر نمی‌توانیم با تفکر درباره طراحی و ساخت محدود باشیم. ما باید به جای آن بر روی محیط وسیع‌تر و چگونگی تقسیم و استفاده از اطلاعات در مورد همه چیز تمرکز کنیم. و این حرکت رو به BIM است که به عنوان لینک به داده‌ها عمل می‌کند و ما را به دنیای دیجیتال هدایت می‌کند. و این جایی است که پتانسیل زندگی را در بر می‌گیرد .

ادامه دارد..

نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *