انقلاب ساخت‌وساز دیجیتال: چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت اول)

انقلاب ساخت‌وساز دیجیتال: چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت دوم)

چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت دوم)

چه زمانی BIM تبدیل به BAU می‌شود؟ (قسمت دوم) ، سرعت تغییر تکنولوژیکی نیازها را رها نخواهد کرد تا برآورده شوند. در حالی که صنایع دیگر ممکن است جهش دیجیتالی خود را زودتر انجام دهند، اکنون انقلاب ساخت‌وساز در حال انجام است. ما به جاده پیش رو به عنوان نقش‌ها و رشته‌های تار به نقش یک نسل جدید از بومیان دیجیتال نگاه می‌کنیم که در آن BIM به طور معمول یک کسب‌وکار خواهد بود.

فرصت‌های دیجیتال برای ساخت‌وساز در یک دنیای متصل

دنیای دیجیتال برای ساخت و ساز چه معنایی دارد ؟ “فرصت‌” پاسخ سوال ماست. با اطلاعات مناسب، دانش و مهارت شما می‌توانید چیزهایی را که به طور سنتی به عنوان داستان علمی‌تخیلی به چشم می‌خورد را ارائه دهید. این اطلاعات به ما باز می‌گردد؟ موارد قابل دسترسی، قابل جستجو، قابل‌استفاده و قابل‌استفاده ی مجدد این پتانسیل برای جمع کردن و ترکیب مجموعه‌های مختلف اطلاعاتی است که جالب‌ترین نتایج را خواهند دید.

تمام این ها به این معنی است که نقش‌های سنتی و حتی کل رشته‌ها به تدریج محو می‌شوند. طراحان به طور فزاینده‌ای به تحلیل در ۴ بعد و ۵ بعدی نگاه می‌کنند. گروه‌هایی که برای معرفی یا اجرای BIM ایجاد شدند به طور رو به جلویی در طراحی یا تولید حرکت می‌کنند. تمام این موارد را به سختی می توان در یک صنعت که نقش‌ها و عناوین به طور سنتی به عنوان اهمیت و  اجتناب‌ناپذیر تلقی می‌شوند ، پذیرفت.

فن‌آوری‌های جدید  سرعت بخشیدن به چیزها را بهبود میبخشد مانند جمع آوری داده ها – اسکن لیزر ، دقت و کارایی جدید را به همراه می‌آورد. چاپ ۳ بعدی به این معنی است که ما به نقطه‌ای نزدیک می‌شویم که در آن مولفه‌ها می‌توانند بجای حمل کالا در محل چاپ شوند.

تمام این ابزارها، تمام این داده‌ها در دسترس همه قرار دارد انتظار محصولات و خدمات رقیب تان را داشته باشید و وضعیت موجود و SME ها را به چالش بکشید تا قادر به رقابت با رقیب های حرفه ای  خود باشید.

بومیان دیجیتالی در راه هستند

آینده جایی هیجان انگیز است جایی که همه ما زندگی می کنیم. کسانی که در معرض تغییر هستند رشد خواهند کرد. آن‌هایی که آهسته سازگار می‌شوند ، عقب می‌مانند و یا شکست می‌خورند. مقیاس و سرعت تغییر به طور مسلم درگیر انقلابات صنعتی که ما در مدرسه  آموزش داده شدیم است. یک برآورد عمومی بیان می کند که ۶۵٪ از کودکان مدرسه ابتدایی امروز در شغل هایی قرار دارند که هنوز وجود ندارد.

البته، این تنها تکنولوژی نیست که باعث تغییر می شود  این افراد هم هستند که در تغییر نقش دارند نسل جدیدی از سازندگان و برنامه نویسان در عصر دیجیتال به کار گرفته شده اند و وارد محیط کاری می شوند و شیوه های تغییر شکل در اطراف چگونگی اشتراک گذاری اطلاعات و همکاری را می خواهند. با این حال، فرصت ها محدود به حرکت و شتاب دهنده دنیای فردا نیستند، بلکه باید همه آنها را درک کرد.

سفر تا کنون

در بسیاری از موارد، سفر صنعت ساخت و ساز آغاز شده است. در سال ۲۰۱۶، استفاده از BIM در پروژه های بخش دولتی به سطح استاندارد ۲  رسیده  کار ادامه دارد. جدیدترین گزارش NBS ملی BIM ،گزارش تصویری را به تصویر می کشد که در آن BIM  درک میشود اما یک تصویر ترکیبی که در آن برخی از سازمان‌ها پیشرفت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر سفر خود را آغاز نکرده اند.

با این وجود، صرف نظر از سطوح و نقاط قوت، یک چیز روشن است. فرصت ها درک شده است. آینده از آن دیجیتال است و نسل جدیدی از بومیان دیجیتال در BIM بوجود می آیند که BAU هستند. آنها هیچ دلیلی برای دیدن  چیزهایی که همیشه وجود داشته اند را نمی بینند و به دنبال ایجاد ارتباطات قدرتمند در دنیای دیجیتال گسترده هستند احتمالا زودتر از آنچه تصورش را بکنید. و تنها بومیان دیجیتالی نیستند که آینده را شکل می‌دهند آن‌هایی که دارای ماهیت کنجکاوی هستند ، تمایل به توسعه مهارت‌های جدید و فکر کردن خارج از چیزهایی که وجود دارند در حال شکل‌گیری آینده‌ای جدید و مرتبط برای ساخت‌وساز هستند.

نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *