ویژگی های جدید Revit 2019

ویژگی های جدید Revit 2019

با ویژگی های جدید Revit ۲۰۱۹ آشنا شوید

۲۰۱۹ Revit  به تازگی منتشر شده است همانطور که می دانید برای ما مدیران محصولات Revit ، منتشر کردن ویژگی های جدید در آخرین نسخه ی Revit ، قسمت مورد علاقه ما در پست گذاری وب سایت است علاوه بر آن موضوعات مهمی برای صحبت کردن درباره ی
۲۰۱۹  Revit  وجود دارد.

در پست های بعدی سایت، با جزئیات بیشتر به ویژگی های جدید در ۲۰۱۹ Revit  خواهیم پرداخت.

 

برطرف کردن خواسته های کاربران (مشتریان)

اول اینکه بروزرسانی های زیادی بر پایه پیشنهادات و بازخوردهایی که در صفحه ایده های Revit

(Revit Ideas) به اشتراک گذاشته انجام شده. از آنجاییکه نظرات شما مستقیماً بر پیشرفت محصول تأثیر دارد، در ۲۰۱۹ Revit  دو ویژگی درخواست شده که بالای ۲۰۰۰ رأی برای آن ثبت شده بود اضافه شده است.

در ۲۰۱۹ Revit  پیشرفت های کلی در طراحی فضا با ظاهر کاملاً متفاوت (ویرایش شده ی) سیستم مدیریتی ایجاد شده که همچنین به شما این اجازه را می دهد که از نظارت های چندگانه استفاده کنید. شما درخواست کنترل بهتر بر نمایش گرافیک ها با امکان ” or” را داشتید که در ۲۰۱۹ Revit  در قسمت ” filters view  ” اضافه شده است.

همینطور ما میدانیم که شما به دنبال هدایت راه اندازی تکنولوژی ها و قابلیت های جدید توسط Autodesk بودید که این امکان در ۲۰۱۹ Revit  فراهم است.

ایجاد ویژگی ها در این نسخه که باعث پیشرفت طراحی معماری می شود و به انجام بیشتر کارها بصورت سه بعدی (۳D) کمک می کند.

در نسخه های قبلی، Revit  گام های بلندی در پشتیبانی از سازه های صنعتی شده توسط طراحی ” better- connecting” و بیان مسئولیت های کاری هر شخص برداشته است.

نسخه جدید گسترش قابلیتهای مدلسازی برای طراحی سازه های فولادی با جزئیات زیاد و ساخت کارآمدتری برای بتن های پیش ساخته را شامل می شود.

و همچنین پیشرفت هایی در شبکه های گرمکن یا سردکن با فشار ( hydronic) اصلی و فرعی برای مدلسازی شبکه های پیچیده ی تأسیساتی را شامل می شود.

در این نسخه ویژگی هایی که در ۲۰۱۸.۱ Revit  و ۲۰۱۸.۲ Revit  برای کاربران فعال شده بود، همچنان قابل بهره برداری است.

 

ادامه ی نقشه ی راه Revit  

همانطور که در نقشه ی راه Revit  بیان شد، هدف از محصولات مدیریتی، ایجاد پیکربندی و پیشرفت دادن Revit  برای پشتیبانی از پروژه شما در مراحل حیات سازه است و پیشرفت های نرم افزاری در سه زمینه زیر ترتیب داده شده اند.

۱- طراحی: امکاناتی که شما را قادر به ایجاد اطلاعات کافی برای دردست داشتن مفاد طراحی میکند.

۲- بهینه سازی: تلاش هایی برای اصلاح نرم افزار Revit  برای کمک به شما در آنالیز، تکرار کردن و ایجاد تصمیم های با آگاهی در حین استفاده از نرم افزار برای عملکرد و پیشرفت طراحی شده است.

۳- اتصال: قابلیت هایی که تیم های پروژه را در اتصال و متحد کردن مسئولیت های هر قسمت در طول عمر پروژه قدرتمندتر می کند.

طراحی

بسیاری از ویژگی های جدید در ۲۰۱۸ Revit  با توانایی های شما همکاری می کند تا اطلاعاتی که جزئیات طراحی را دردست می گیرد را بصورت کارآمد و برمبنای درک درست، ایجاد کند.

 

 

با استفاده از کلید “or” در قسمت فیلترها، تسلط بهتری بر طراحی نمادها داشته باشیم

بیشترین درخواست در ۲۰۱۹ Revit  به اضافه کردن “or” در فیلترها اختصاص دارد. که این، کنترل نمایش ترسیم ها را (بوسیله امکان نمایش فیلترها با قوانین چندگانه و مجموعه های تودرتو بوسیله ی ترکیب شروط ” and” و ” or” ) بهتر می کند.

 

 

بیشتر فضای کار خود را با نما نواری و پشتیبانی های چندگانه ایجاد کنید

درک کارکردن شما با نماهای چندگانه قبلا ایجادشده، حالا در ۲۰۱۹ Revit ، نماهای نواری
”  tabbed views“، تجربه ی جدیدی است که فضای کار شما را به حداکثر حالت ممکن افزایش دهید. شما می توانید نماهای خود را دقیقاً همانطور که نیاز دارید مرتب کنید. شما به راحتی می توانید با یک نظرکردن ببینید که کدام نماها باز هستند.

 

 

(خبر دیگر، که دیگر درخواست برتر شما بوده)، این است که شما می توانید نماها را برای بازبینی جزئی تر از پنجره ی برنامه ی Revit  خارج کنید که برای افزایش و مدیریت فضای کاری شما به سرعت به Revit  اضافه شد.

 

 

طراحی immersive را تجربه کنید بیشتر مدلسازی خود را در فضای سه بعدی انجام دهید.

Revit  ویژگی های کمی را شامل می شود که امکان ساخت هندسه و کار در فضای سه بعدی را آسان تر می کند. با امکان جدید طبقات در نماهای سه بعدی ( levels in 3D views)
می توانید طبقات را نمایش و یا ویرایش کنید که شامل تصحیح املائی، چشم انداز سه بعدی نماها و کاهش نیاز به تغییر به مدل دوبعدی نماها برای جهت یابی کردن در مدل می شود.

 

 

میتوانید با استفاده از نماهای چشم انداز برش داده نشده ( uncropped perspective views) که امکان تجربه ی غوطه وری ( immersive) در حین نمایش و کارکردن با مدل را بصورت تمام صفحه ایجاد می کند، راحت تر و سریع تر کار کنید. زمان را با به آسانی جابجاکردن حالت پیش فرض سه بعدی و چشم انداز نماها و همچنین چرخیدن آزادانه در تمامی نماها با استفاده از دستورات جهت یابی از جمله زوم، اتصال و چرخش، ذخیره کنید.

پیشرفت های Scope box، رفتارهای سازگارتر در طبقات را در نماها دوبعدی و سه بعدی و همچنین ارتقاء تجربه مدلسازی در نماهای سه بعدی را امکان پذیر می سازد.

Scope box ها می توانند به نماهای سه بعدی ارجاع داده شده و براساس حروف الفبا مرتب سازی شوند.

 

 

طراحی ارتباط با هدف بافت سطوح پیچیده تر و مقایسه واقعی تر

با بافت های double-fill جدید که درخواست دیگر کاربران است، شما می توانید رندرینگ های گرافیکی پیچیده را با استفاده از بافت های سطوح پیش زمینه و پس زمینه در مصالح و مناطق پر ( filled Region) می توانید از بافتهای double-fill بر روی filled regionها استفاده کنید که میدان دید و نمایش گرافیکی از بین می رود. سطح جسم هم برای نقشه کشی و هم برای تنظیمات کات مصالح از بین می رود.

شما می توانید کیفیت های بالاتر و تفاسیر واقعی تر با کلکسیون جدید که بر پایه ی ظواهر فیزیکی طراحی شده تا با Autodesk Ray tracer به خوبی کار کند

این سرمایه ها شامل: فرش، سقف، بتن، CMO، پارچه و چرم، شیشه و پنجره های دوجداره، فلزات، سنگ، چوب و موارد بیشتر می شود.

 

 

ویژگی های جدید بیشتری که به شما کمک می کند تا جزئیات طراحی را دردست بگیرید

جداسازی نرده ( split railings)

از ابزارهای جداسازی در عناصر ریلی در فضای خارج از خط کشی ( sketch) استفاده کنید تا کنترل ساخت ریلی ( railings) از مسیر ریلی بیشتر دردست بگیرید. عملکرد ساخت و اصلاح ریلی را با استفاده از ابزار split، برای جداسازی ریلها با یک کلیک ساده سازی کنید. وقتی که مسیرهای ریلی جداسازی می شوند، عناصر حاصل مسیرهای خطوطی غیروابسته به یکدیگر ایجاد می کند.

استفاده از کتابخانه Revit  برای معماران و مهندسین در کشورهای آلمان، استرالیا و سوئیس

 

  • بهینه سازی:

در ۲۰۱۹ Revit ، تلاش ما بر این است که تصمیم گیری های کارآمد را درباره ی طراحیتان برای شما راحت تر کنیم که این بهینه سازی به شما در تأثیرات متقابل کارآمدتر داشته و مولدتر کار کنید.

  • شبکه های تأسیساتی پیچیده تری بسازید

در انتشارات قبلی Revit ، باید درباره ی نحوه ی آراستن متصل کننده ها و نحوه ی
اطلاعات گذاری محل قرارگذاری لوله ها در نقشه های عمومی، اطلاعات زیادی
می داشتند.

در ۲۰۱۹ Revit، پیشرفت هایی در شبکه های پرفشار اصلی و فرعی انجام شده است که طراحی شبکه های تأسیساتی بسیار پیچیده تر را امکان پذیر می کند.

که این ارتقاعات شامل پشتیبانی سیستم های اصلی، پل های پرفشار و همینطور حلقه های اصلی تک لوله ای ( one-pipe primary loops) می شود.

 

پمپ ها را بصورت موازی در در revit 2019 شبکه های لوله کشی هیدرولیک نصب و تحلیل می کنند

پمپ ها را بصورت موازی در در revit 2019 شبکه های لوله کشی هیدرولیک نصب و تحلیل می کنند

 

کاربران به راحتی می توانند جریان و فشار وارد بر هر تلمبه را در سرتاسر شبکه ببینند در ۲۰۱۹ Revit، مهندسین به راحتی می توانند تلمبه های آنالیزی را بصورت موازی در شبکه تأسیساتی پرفشار قرار دهند و به راحتی مقدار جریان را در تلمبه اصلی و جایگزینی تخمین بزنند.

متصل کردن

در ۲۰۱۹ Revit ویژگی ها همچنین، تیم های چند رشته ای را با کمک کردن در ایجاد ارتباط بین اطلاعات و تیم های پروژه در طول عمر پروژه قدرتمندتر می کند.

 

ابزارهایی برای طراحی های جزئی فولادی که طراحی ساخت را در جریان کار ساده تر می کند

در ۲۰۱۹ Revit شما به راحتی می توانید قاب های سازه ای و عناصر ستونها را با استفاده از ابزارهای جدید ویرایش و استفاده از برش های پارامتر یک برای تطبیق کانکترهای فولادی با عناصر هندسی اصلاح کنید. کامپوننت های فولادی، مانند صفحه ها، پیچ ها، لنگرها، گلمیخ های تحت بار برشی، جوش، حالا می توانند در مدل سه بعدی برای اتصال اعضای سازه ای به هم قرار بگیرند. مدل طراحی دقیق تر تعریف شده در Revit، قابلیت اجرا بین Advance steel برای ایجاد جزئیات فولاد و ساخت را امکان پذیر می کند.

با مستندات مهندسی برای فولاد، شما می توانید مستندات مهندسی دقیق تری برای فولاد
سازه ای ایجاد کنید که شامل جزئیات با اتصالات فولادی دلخواه و استاندارد برای برقراری ارتباط با مقررات، طرح بندی و هماهنگی با جزئیات و تهیه کنندگان برای اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت جدید در Revit، از BIM، Beam Blog  دیدن کنید.

 

ابعاد برای اشیاء منحنی در نماهای مقاطع

ابعاد در حال حاضر بر روی view specific geometry از جمله لبه ها و نقاط ایجاد شده توسط صفحه نمایش برشی، کار می کندکه جریان کار end-to-end را برای پل ها و همچنین مستندات پشتیبانی برای فرم های پیچیده معماری افزایش می دهد.

 

مدلسازی پیشرفته سه بعدی (۳D) و ارتباط دستورالعمل های تولید

برای بهبود برنامه ریزی و حاشیه نویسی میلگرد در مستندات خود، میلگرد با شکل آزاد در
۲۰۱۹ Revit هم اکنون، با خانواده های میلگردها با شکل های موجود و یا ساخته های میلگردهای جدید با اشکال جدید از هندسه ی میله ی آن، متصل می شود این ویژگی به شما کمک می کند طراحی ارتباط بهتر و داده های طراحی (ساخت) در قالب برنامه های خم شدن میله که نشان دهنده ی طول های بخش های جداگانه و کدهای شکل ها به هنگام استفاده از میلگرد با شکل آزاد است برقرار کنید.

 

Revit  و فرمت پیش ساخته ساختاری برای ۲۰۱۹ Revit  منتشر خواهد شد

قابلیت های اضافی Revit که باعث پیشرفت و طراحی خودکار به فرآیند تولید (ساخت) از طریق فرمت پیش ساخته ساختاری خواهد رسید. تراشه های شاه تیر، بخشی از فرآیند اتوماسیون پیش ساخته است و API for precast جدید، این ابزار را از طریق اجازه دادن به کاربران به ایجاد طرح هایی برای عناصر پیش ساخته و ادغام افزودنی های بخش سوم برای شکل از پیش ساخته قدرتمندتر می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره انتشار و در دسترس بودن اطلاعات مضاعف درباره ی انتشار و در دسترس بودن برنامه ی الحاقی توسط Autodesk آگاه بمانید.

API برای اتوماسیون پیش ساخته

Precast برای Revit  به API اختصاص داده شده که اجازه می دهد شخص سوم به
مکانیزم های پیش ساخته، توانمندسازی پشتیبانی از ساختار پیش ساخته و تکمیل پلت فرم Revit  وصل شود. API امکان ایجاد پیکربندی های انتخابی را برای مدلسازی ساخت نقشه ها و شماره گذاری انتخابی را فراهم می کند.

اتوماسیون پیشگیرانه برای شاه تیرهای شبکه ای

شاه تیرها در حال حاضر بخشی از اتوماسیون پیش ساخته و بخشی از برنامه پیش ساخته سازه ای برای برنامه ۲۰۱۹ Revit هستند. از برنامه استفاده کنید تا قطعه بندی ها را
( segmentations) در شاه تیرها جایگذاری کنید و تقویت کننده ها را با توجه به قوانین از پیش تعیین شده اضافه کنید تا تمامی پروسه ی مدلسازی شاه تیرهای پیش ساخته را اتوماسیون کنید.

 

پیشرفت ها برای پشتیبانی IFC4

در ۲۰۱۹ Revit  پشتیبانی های واردات و صادرات IFC، در آخرین استانداردهای IFC، حمایت می کند. در گذشته عناصر نامعتبر واضح تر در Revit  وارد و صادر می شوند و IFC وارد شده و عناصر Rhino ممکن بود کپی و آشکار شوند.

از ابزارهای همکاری نسل بعدی Autodesk BIM ۳۶۰ استفاده کنید

۲۰۱۹ Revit  برای کار با فضای ابری BIM360 جدید برای تحویل پروژه AEC و مدیریت ساخت و ساز در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۸ بهینه سازی شده است.

Autodesk BIM ۳۶۰ تمامی اطلاعات پروژه را در پلت فرم داده های مشترک متمرکز کرده که ذینفعان پروژه و گردش کارها (از طراحی به ساخت و ساز و عملیات، از سایت پروژه به دفترهای کار و بالعکس) در یک راه متصل می شوند.

برای کاربران Revit، Autodesk collaboration for Revit، به صورت Design BIM ۳۶۰ و همکاری نرم افزاری برای تیم های طراحی مجدداً مورد استفاده قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر درباره ی BIM ۳۶۰ Design برای کاربران Revit است.

 

طراحی، بهینه سازی و اتصال

در نتیجه، Revit 2019 با ویژگی های جدید و پیشرفت هایی که به تیم های چند رشته ای کمک می کند پروژه ها را با سودمندی بیشتری به اتمام برسانند، به میدان می آید.

Revit با یک تجربه ی کاربری و همه جانبه و مدرن، همچنان به پشتیبانی طراحی کارآمد و ایجاد نوآوری ادامه می دهد.

شما می توانید بیشتر از طراحی خود را در یک نمای سه بعدی برای تجربه ی طراحی همه
جانبه ای که ترجیح می دهید، مدل کنید.

Revit ۲۰۱۹ گردش کار بهتر بین طراحی و جزئیات کاری با ابزارها را بهتر فراهم می کند تا برای شما امکان مدلسازی در سطح بالایی از جزئیات و ساخت مدل های فولادی و بتنی بهتر و دقیق تر را فراهم کند.

 

مترجم : کیمیا مانی فر
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *