مدیر BIM چیست و چه کاری انجام می دهد؟

مدیر BIM چیست و چه کاری انجام می دهد؟

مدیر BIM چیست و چه کاری انجام می دهد؟ یک مدیر BIM کیست ؟ آن‌ها چه کار می‌کنند ؟ یک مدیر BIM چه نوع مهارت‌ها و توانایی‌ها دارد ؟ آیا شما به یک مدیر BIM نیاز دارید ؟ پروفایل شغلی ما همه چیز را آشکار می‌کند.

اصطلاحات “BIM Manager”، “BIM Coordinator” و حتی “Officer Information” در سالهای اخیر به واژگان ساختمانی رسیده است. در انگلستان یک مدیر اطلاعات مسئول مدیریت CDE بدون مسئولیت طراحی است. یک هماهنگ کننده BIM از طریق ایجاد استانداردهای مدل ها و برنامه های اجرایی به مدیریت اطلاعات کمک می کند.

برای بسیاری از شرکت ها مدیر BIM یک نقش کلیدی است که به همراه راندمان تغییرات در راه کارهای دیجیتالی کار می کند. مشخص است که یک BIM Manager را نمی توان با یک مجموعه ای از وظایف شناسایی کرد. این نقش است که در سراسر بخش ها و از شرکت به شرکت متفاوت است. علاوه بر این، نقش مدیر BIM در شیب ثابت است؛ زیرا شیوه های کاری تغییر می کند تا با تقاضای همیشه در حال تحول انقلاب ساخت دیجیتال مواجه شود.

 مدیریت BIM چیست؟

فکر می کنید برای پیدا کردن یک توضیح شایسته در مورد BIM Manager یک اندازه وجود دارد،در غیر اینصورت برخی چیزهایی که رایج هستند وجود دارد.
با توجه به دیدگاه گسترده ای، مدیر BIM می تواند  به عنوان کسی که مسئولیت برنامه ریزی، طراحی، تحویل و بهره برداری از دارایی های ساخته شده را دارد تصور شود.

کار مدیر BIM، همانطور که انتظار دارید “مدیریت” است، اما این یک نقش مدیریتی در معنای سنتی نیست.
بخش بزرگی از این نقش در مدیریت تغییرات است، استفاده از تکنولوژی، افراد، فرایندها و سیاست هایی که راه های تغییر یافته کار را برای تحویل خروجی هایی که برای ساخت و ساز مشترک لازم است، به کار گرفته می شود.

مدیران BIM چه نوع مهارت هایی دارند؟

در بسیاری از شرکت‌ها نقش مدیر BIM در پاسخ به نیاز به اجرای فن‌آوری جدید رشد کرده‌است. بنابراین، بسیاری از مدیران دارای سابقه تکنولوژی هستند در حالی که برخی دیگر علاقه و اشتیاق خود را در این زمینه‌ها پرورش داده و در پاسخ به نیاز کسب‌وکار وارد عمل خواهند شد.

هنگامی که شرکت‌ها برای اولین بار شروع به بررسی BIM کردند ممکن است برای مدیران BIM با دانش از ابزارها و جریان کار و هم کمی مهارت‌های نرم برای رسیدن به آن امکان وجود داشته باشد، امروزه نقش بسیار وسیع‌تر و انتظارات بیشتر است.

برخی مدیران BIM با تاریخچه توسعه سیاست و فرآیند و اجرای تغییر همراه با فراست تجاری گسترده‌تر به نقش خود خواهند رسید. این مهارت‌ها ، این حقیقت را نشان می‌دهند که درک این که چگونه BIM باید به بهترین بازده رو به جلو تحویل داده شود و با اهداف کسب‌وکار مقابله کند ، حیاتی است.

سایر مدیران BIM ممکن است با تمرکز بیشتر بر روی مدیریت اطلاعات به نقش برسند.

حقیقت این است که یک مدیر BIM به مجموعه‌ای گسترده از مهارت‌ها برای مدیریت و محرک تغییرات نیاز دارد که به طور کامل پاداش انقلاب ساخت‌وساز دیجیتال را بهبود می‌بخشد و دیگران را تشویق به انجام این کار می‌کند. و این مجموعه مهارت‌های گسترده است که به این معنی است که دارندگان پست احتمالا با طیف متنوعی از تجارب قبلی به این نقش مراجعه می‌کنند.

آیا تبدیل شدن به یک مدیر BIM میتواند یک شغل برای زندگی باشد؟

همانطور که طراحان، مهندسان، پیمانکاران و دیگران همه کار خود را با روش های جدید شروع می کنند، در طول زمان، BIM به طور معمول به کسب و کار تبدیل خواهد شد. به همین دلیل احتمال دارد که مهارت مدیر BIM در طراحی، مهندسی و یا نقش پیمانکار بدون نیاز به یک برچسب خاص BIM یا حتی یک مدیر اختصاصی مدیریت شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *