فن آوری های تبدیل ساخت و ساز ( قسمت اول)

فن آوری های تبدیل ساخت و ساز ( قسمت اول)

فن آوری های تبدیل ساخت و ساز ( قسمت اول)

فن آوری های تبدیل ساخت و ساز ( قسمت اول) ، ما اغلب درباره انقلاب ساخت‌وساز دیجیتال صحبت می‌کنیم ، اما پیشرفت های فنی برای تبدیل صنعت ساخت و ساز چیست؟ ما به آسمان نگاه می‌کنیم و ربات های جدیدی که ساخته شده اند را در حال پرواز میبینیم و کشف می‌کنیم که در دنیا با چه داده‌های بزرگی تامین خواهد شد.

هواپیماهای بدون سرنشین

در مناطق جنگی ، هواپیماهای بدون سرنشین چشم اندازی همانند دید یک پرنده  از میدان جنگ، به عنوان چشم تخیلی در آسمان را ارایه می‌دهند ، همانطور که آمازون  از طریق خطوط هوایی، سفارش خرید کالاهای مصرفی خود را در وسط یک حوزه ی  نزدیک به خود قرار داده کاربردهای عملی بیشتری برای این فن‌آوری را نشان  می‌دهند.

به ویژه در ساخت و ساز باید از یک نقطه دید هوایی به دست آید. توانایی ثبت داده‌ها از بالا در مناطق دشوار اغلب سخت است برای دسترسی به این مناطق در حداقل خطر ، هواپیماهای بدون سرنشین یک پیشنهاد قانع‌کننده است. با کمک هواپیماهای بدون سرنشین، بررسی‌های منظم در طول ساخت‌وساز، عملیات و نگهداری می‌تواند به نظارت بر شرایط و تحولات در مکان حتی در شرایط محدود و یا خطرناک کمک کند.

قطعات و سازه های 3D چاپ شده

استفاده از چاپ سه‌بعدی برای ایجاد اجزای ساختمانی یا حتی کل ساختمان‌ها دیگر یک داستان علمی‌تخیلی نیست و یک فرآیند طراحی دیجیتال است که به طور فزاینده‌ای به پذیرش بیشتر نیاز دارد.

برنامه‌های کاربردی ؟ نمونه‌های اولیه و متنوعی از نمونه‌های اولیه و مدل‌های سریع. منافع ؟ عملیات دقیق از آیتم‌های پیچیده و سفارشی. کاهش زمان و پول مورد نیاز برای انتقال قطعات به مکان، نیز می‌تواند باعث ایجاد تفاوت واقعی در صنعت ساخت‌وساز در آینده شود.

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا ( IoT ) نامی است که به یک دنیای جذاب و مملو از تقریبا همه چیز که به ابزار های متنوعی متصل می‌شود و با یکدیگر تعامل دارند تا بر آن‌ها نظارت کنند و گزارش دهند و با درجات متفاوتی از هوش های مصنوعی ارتباط برقرار کنند.

اهمیت اینترنت اشیا است بیشتر در سطح ۳ BIM نمایان میشود.

در یک سطح داخلی ، خانه‌های هوشمندبه ما اجازه می‌دهد تا سیستم گرمایش را کنترل ( از راه دور ) و ( با کمی اطلاعات ) عملکرد انرژی را بهینه‌سازی کنیم. در مقیاسی بزرگ‌تر انتظار داشته باشید که IoT به ساختن ساختمان های هوشمند در شهرهای هوشمند تبدیل شود دنیایی از ساختمان‌هایی که به قطعات یدکی خود نظم می‌بخشند، در حالی که سیستم‌های موجود با شکست مواجه می‌شوند در شهرهای هوشمند چراغ های راهنمایی که داده ها را جمع آوری می کنند و هوشمندانه جریان های ترافیک را تنظیم می کنند.

این داده‌هایی است که کلید تغییر روش کار استراحت و ایفای نقش ما است – حفظ محیط‌زیست در پاسخ به معیارهای عملکرد دنیای واقعی جمع‌آوری‌شده از سیستم‌های مدیریت ساختمان و شبکه‌ای از حسگرها است .

نویسنده:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *