قراردادهای ساختمانی RIBA 2018 - جدیدا چه خبر؟

قراردادهای ساختمانی RIBA 2018 – جدیدا چه خبر؟

قراردادهای ساختمانی RIBA 2018 – جدیدا چه خبر؟

قراردادهای ساختمانی RIBA 2018 – جدیدا چه خبر؟  برای دیدن آنچه که تغییر کرده است ما نگاهی  به قرارداد ساختمانی جدید داخلی (DBC) و قرارداد ساختمان کوچک (CBC)داریم.

قراردادهای ساختمانی RIBA 2018 - جدیدا چه خبر؟

اصول اولیه

موسسه سلطنتی معماران بریتانیا ( RIBA ) نسخه‌های جدید ۲۰۱۸ خود را که در اصل در نوامبر ۲۰۱۴ منتشر شده‌است ، منتشر کرده‌اند. این قراردادها در دو نسخه جداگانه آمده‌است. قرارداد ساختمان داخلی ( dbc ) به طور خاص با هدف قرار دادن مشتریان است که ممکن است به عنوان مصرف‌کننده برای اهداف قانون حفاظت از مصرف‌کننده دسته‌بندی شوند. قرارداد ساختمان کوتاه ( CBC ) برای استفاده در یک تجارت به کسب‌وکار طراحی شده‌است، و با هم کنوانسیون پذیرفته‌شده در توافقنامه داخلی برای خدمات حرفه‌ای را که برای منصوب کردن مشاور استفاده می‌شود را در بر می‌گیرند.

هدف از این دو قرارداد ایجاد تعادل منصفانه بین طرفین قرارداد بود، در حالی که در عین حال قابل‌دسترسی بودن و سهولت استفاده، با طرح واضح و زبان ساده ( انگلیسی ساده با ایده حفظ حس آشنایی بین دو قرارداد مورد نیاز است ).

علاوه بر این، برخی از قوانینی وجود دارند که تنها برای مصرف کنندگان اعمال می‌شوند، و برخی از آن‌ها تنها برای کسب و کارها اعمال می‌شوند، اما امید بود که معماران، مشتریان و پیمانکاران به طور خاص مزایای داشتن جمله‌بندی و فرمت مشابه را در هر جایی که ممکن است درک کنند.

در سال ۲۰۱۷، RIBA تصمیم گرفت تا سهام دریافتی از قراردادها را بپذیرد هم خوب و هم بد. یک سری کارگاه‌های آموزشی شامل نمایندگانی از کاربران، معماران، وکلا و سایر احزاب علاقه‌مند به همراه نمایندگان مشتری و گروه‌های پیمان‌کار انجام شد.

بررسی مفصل

این بررسی به بررسی تعدادی از موضوعات، از جمله سهولت استفاده و درک قراردادها، زبان آن‌ها و اظهار نظر ناظران پرداخت. به علاوه، ناشران ایده‌های خودشان را داشتند که به بحث افزوده شده بودند .

در اغلب موارد، تغییرات در واکنش به بازخورد صنعت هستند، چه برای خواندن آسان‌تر قرارداد، یا برای روشن کردن مناطقی که بازخورد وجود دارد.

با این حال، چندین منطقه وجود دارند که در آن‌ها مرور مفصل تری صورت‌گرفته است.

اول از همه ، بند ۷ قرارداد پرداخت پرایس پرداخت در هر دو قسمت داخلی و مختصر اجرا شده‌است. اگرچه کمک‌های مالی، ساخت و احیای مجدد در سال ۱۹۹۶ ( به عنوان مثال اصلاح‌شده ) به اشغالگران مسکونی ( طبق تعریف ) اعمال نمی‌شود، بنابراین گروه کاری احساس کرد که از دیدگاه اجرایی، اگر مقررات مشابهی در هر دو قرارداد گنجانده شوند، به جای اینکه یک روش کمی متفاوت در هر دو قرارداد داشته باشند، برای همه احزاب آسان‌تر خواهد بود. همچنین تعداد گزینه‌های پرداخت نیز افزایش یافت تا به انعطاف‌پذیری بیشتری دست یابد .

دوم اینکه ، مشخص شد که مشتری و پیمان‌کار که معمولا از این قراردادها استفاده می‌کنند احتمالا دانش محدودی از چیزهایی دارند که باید بیمه شوند و چه کسی می‌تواند آن‌ها را بیمه کند .

در نتیجه، راهنمایی در مورد این موضوع مورد تجدید نظر قرار گرفته‌است، با هدف بهبود وضوح و درک آنچه که مورد نیاز است، و نوع پوشش موجود.

با این حال، این قراردادها هنوز هم می‌دانند که بیمه یک موضوع بسیار فنی است و سیاست گذاری سیاست‌ها در بین بیمه گزاران بسیار تفاوت دارد. بنابراین، لازم است که طرفین قبل از تصمیم‌گیری درباره الزامات بیمه به دنبال مشاوره تخصصی باشند.

نقش مدیر قرارداد

مزیت‌های انتصاب یک مدیر قرارداد مستقل را نمی توان اغراق کرد، به خصوص جایی که ممکن است مشتری در این نوع فعالیت تجربه نداشته باشد.

همانطور که ممکن است از قراردادی که توسط یک بدنه حرفه‌ای تولید می‌شود انتظار می‌رود، این موضوع اهمیت زیادی دارد. در حالی که یک گزینه برای مشتری برای عمل به عنوان مدیر قرارداد وجود دارد، راهنما شامل یک هشدار است که این تنها باید در شرایط محدودی رخ دهد، برای مثال زمانی که کار بسیار ساده است، یا مشتری تجربه انجام چنین نقشی را دارد.

این نقش مهم است زیرا موقعیت‌هایی وجود دارند که در آن‌ها مدیر قرارداد باید بی‌طرفانه عمل کند. عدم انجام این نقش به طور مناسب می‌تواند منجر به هزینه بیشتری شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *