تبدیل به BIM

تبدیل به BIM (بخش سوم)

تبدیل به BIM و دیجیتال

تبدیل به BIM و دیجیتال ، برای طراح، BIM بیش از یک تغییر تکنولوژیکی را در روش کار ارایه می‌دهد. ما کشف می کنیم که تغییر به BIM به معنای واقعی است این یک توصیف کامل از کل فرآیند طراحی است

گواهی‌نامه

در حالی که آیا گواهینامه به معنای هر چیزی موضوع بحث انگیز است، چندین طرح وجود دارد که می تواند در حصول اطمینان از انطباق با سطح ۲ BIM کمک کند. این شامل BRE Global BIM Level 2 Certified Practitioner Scheme، RICS BIM Certification Manager، و NBS BIM Object Standard ، که حداقل الزامات برای اشیاء BIM را تعیین می کند.

مشکلات

هر گذار به فرآیند جدید، یا حتی آغاز یک حسابرسی ، طبق معمول می‌تواند منجر به کاهش بهره‌وری و تاثیر بر تجارت شود چند چیز وجود دارد که شما باید از آن آگاه باشید.

به احتمال زیاد نرم‌افزار بخش مهمی از بودجه اجرای BIM هستند. ماهیت مشترک کار BIM به این معنی است که تعدد مجوزها و ایستگاه‌های کاری ممکن است مطابق با نیاز فردی مورد نیاز باشد.

تحصیل در شیوه‌های جدید کار ( هم از لحاظ ابزارها و هم مهارت‌های کار تیمی ) ممکن است مورد نیاز باشد ، اما این کار می‌تواند با بازگشت سرمایه به تعویق بیفتد.

تحول

BIM در حال تحول است و اصطلاحات آن می‌تواند بسته به اینکه شما هم حرف می‌زنید، قابل تعویض باشد این می‌تواند منجر به تفسیر نادرست و تناقضات در طول یک مرحله انتقالی شود. به طور مشابه ، مقررات قانونی در اطراف طراحی مبتنی بر BIM در جریان است و با عملی بودن روش‌های جدید کار کردن به آن کمک می‌کند.

تعیین هزینه‌های مربوط به تمام طرفین دخیل در جریان کار BIM ، می‌تواند دشوار باشد. چه کسی باید متحمل فشار میشود؟ سرمایه‌گذار، طراح یا پیمان‌کار؟

در یک جریان کار BIM، جمع‌آوری اطلاعات در حال بارگیری است، به طور بالقوه نیازمند زمان طولانی تری است. در حالی که برخی از نقشه‌های فنی را می توان در ابتدا آماده کرد، اگر این ها به طور کامل با مدل هماهنگ نباشند، می‌توانید مزایا را کاهش دهید و در واقع همان نوع ریسک را به عنوان یک روش سنتی CAD اجرا کنید.

مسیر

چند سال پیش، برخی از اولین کسانی کهارائه دهنده Building.co.uk بودند قبول کردند که برخی توصیه‌های کلیدی برای شروع با BIM به اشتراک بگذارند. این شامل موارد زیر است:

۱-درک کنید که بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری که می‌خواهید ایجاد کنید، نرم‌افزار نیست ، بلکه مدیریت تغییر است. BIM در حال تغییر راهی است که شما به عنوان یک فرد و یک سازمان کار می‌کنید. بهترین راه برای بهره‌مند شدن از آن یک رویکرد جامع و  کامل با تیم‌های داخلی و خارجی  است.

۲-با نگاه به جایی که الان هستید شروع کنید و سپس مشخص کنید که کجا می‌خواهید باشید. BIM در حال اتخاذ یک رویکرد مشارکتی و شفاف است و از آن تصمیم برای شروع فوری استفاده می‌شود.
۳-نقشه‌ای بکش.استخدام قهرمانان BIM در سراسر سازمان با سطوح مختلف قدرت و ارتباط با آن‌ها برای برنامه در کسب‌وکار.

۴-رهبری را انتخاب کنید که تا اعضا به آن گوش دهند. او نیازی به درک جزییات فنی ندارند، اما باید فرآیند را درک کند.
۵-تکنولوژی را در دسترس همه قرار دهید. این به همه اجازه می‌دهد تا بجای ابزار تمرکز خود را بر روی فرآیند قرار دهند. هزینه‌ها را می توان با یک تفکر خلاقانه مدیریت کرد. به عنوان مثال، گروه مهندسی مشاوره، هر زمان که یک استارتر جدید وجود دارد ، یک کامپیوتر خاص را خریداری می‌کند، مهم نیست که موقعیت آغازگر چه باشد. سپس کامپیوتر جدید به یک کاربر قدرتمند داده می‌شود، در حالی که کامپیوتر قدیمی کاربر به شخص دیگری منتقل می‌شود.

۶-برای شروع یک پروژه صبر نکنید. در زمان آزاد به خودتان آموزش دهید و سپس یک مشتری مشتاق پیدا کنید که در یک پروژه آزمایشی شرکت کند. قبل از اینکه با اولین پروژه BIM زنده مواجه شوید خود را آماده کنید.
۷-از BIM  به عنوان یک کسب‌وکار ” و  رفتار معمول استفاده کنید ، و اتخاذ آن را آسان کنید. طرح از قبل فرآیندهای موجود برای تکمیل یک سبک کار مشارکتی را تکمیل می‌کند ، نگرانی‌های امنیتی که استانداردهای شرکت را برای حمایت از فرآیندهای BIM نشان می‌دهد را قبل از اینکه به یک مساله تبدیل شود حل کنید.

کلید موفقیت

هم چنین کلید موفقیت تمرین خوب است ، اما همه چیز تمرین نمی‌شود. بسیاری از پذیرندگان اولیه ، این شیوه سخت را فرا گرفتند. آن‌ها در نرم‌افزار سرمایه‌گذاری کردند، افراد خود را در آن آموزش دادند و سپس طبق معمول به کار خود ادامه دادند. وقتی زمان آن رسید که واقعا اولین پروژه BIM را انجام دهند ، اعضای آن‌ها بیشتر آنچه را که آموخته‌ بودند را فراموش کردند. پس، در آموزش سرمایه‌گذاری کنید ، اما زمان درست را برای آموزش انتخاب کنید تا افراد شما بتوانند مستقیما از آن وارد یک پروژه شوند.

همچنین از دام تمرکز بر روی نرم‌افزار به تنهایی اجتناب کنید. به جای آن در مورد فرآیند گسترده‌تر BIM فکر کنید. موضوعات فنی منزوی که توسط نرم‌افزار اعمال می‌شوند ، می‌توانند به راحتی یک پروژه را از خط خارج کنند. کارمندانی که به طور گسترده اطلاع دارند می‌توانند تصویر بزرگ‌تر را ببینند، به این معنا که پروژه‌های معنایی کم‌تر در معرض خطر قرار دارند.

درک کنید که BIM به چه معنیست

درست مانند انقلاب دیجیتال که نحوه دسترسی ما به فیلم‌ها و موسیقی را تغییر داد، BIM در حال تغییر راهی است که ما انجام می‌دهیم. این فقط یک گام جدید در دیجیتالی کردن یک فرآیند قدیمی نیست ، بلکه روش کاملا جدیدی برای کار کردن است. به همین دلیل، پذیرش BIM به مراتب بیش از سخت‌افزار و نرم‌افزار است. شما نمی‌توانید فقط یک فرد را برای BIM را انتخاب کنید و باید مثل همیشه با کسب‌وکار پیش بروید. BIM باید به طور معمول کسب‌وکار شما شود.

آن‌ها درک می‌کنند که BIM به چه معنی برای شما در آینده است  و سپس یک برنامه درست کرده و آن برنامه را اجرا می‌د .

قرار است کارهای زیادی در پیش رو داشته باشیم ، اما نتیجه نهایی: طراحی بهتر، هماهنگی ساخت‌وساز بهتر، اطلاعات کامل‌تر، پاداش‌های مالی ( و شخصی ) است که با آن همراه می‌شوند.

نویسنده:

تبدیل به BIM بخش اول

تبدیل به BIM بخش دوم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *