تبدیل به BIM

تبدیل به BIM (بخش دوم)

تبدیل به BIM

تبدیل به BIM ، برای طراح، BIM بیش از یک تغییر تکنولوژیکی را در روش کار ارایه می‌دهد. ما کشف می کنیم که تغییر به BIM به معنای واقعی است این یک توصیف کامل از کل فرآیند طراحی است.

استفاده از BIM

مزایای جانبی

با استفاده از یک منبع داده‌های متمرکز که شامل تمام مستندات مرتبط با طرح‌های معماری و مناظر، ساخت‌وساز و طرح‌های نصب، صورتحساب مقادیر و برآورده‌ای هزینه است، امکان خطا را کاهش داده و اجازه می‌دهد تا مشکلات زودتر از موعد علامت‌گذاری شوند. تغییرات را می توان به سرعت و با هزینه کم‌تر از پروژه انجام داد.

تشخیص برخورد در BIM بسیار دقیق‌تر از روش‌های سنتی است. سیستم‌های BIM داده‌های استاندارد را می‌گیرند ( همپوشانی در فضا )، نور ( فضای آزاد و تحمل ) و برخوردهای تکنولوژیکی ( به عنوان مثال، همپوشانی  و زمانبندی تحویل )، تضمین صرفه‌جویی در هزینه قابل‌توجه در طول مراحل طراحی و کار را نشان می‌دهند.

قالب‌های جدیدی از طرح‌ها ، مزایای بیشتری را ارایه می‌دهند. BIM سه بعدی قبلا به عنوان یک بسط طبیعی از طراحی دوبعدی دیده می‌شد.BIM چهار بعدی  برنامه‌ریزی را به روند کار اضافه می‌کند. عناصر به ترتیب مونتاژ می‌شوند، که فرصت‌های جدیدی را برای تقسیم پروژه‌ها به فازه‌ای مختلف و تجسم آن‌ها با یک برنامه دقیق از کار برای تضمین محصولات و مواد برای رسیدن به زمان، ارایه می‌دهد.

BIM  پنج بعدی تخمین را اضافه می‌کند و درک این که چگونه تغییرات در اثر طراحی مفهومی بر روی خط پایین ایجاد می‌شوند را آسان‌تر می‌کند. BIM شش بعدی  اجازه حفاظت از محیط‌زیست و اطلاعات مصرف انرژی را می‌دهد تا محاسبه شود، و  BIM هفت بعدی اطلاعات مدیریت امکانات را ترکیب می‌کند که با دارایی برای اولین بار از طریق انهدام استفاده می‌شود.

مسلما، بزرگ‌ترین مزیت BIM توانایی تجزیه و تحلیل طرح‌های مفهومی برای پیدا کردن مناسب برای کار کردن به عنوان طرح‌های ساختاری است. بررسی دستی و محاسبات به مدل‌ها و طرح‌های مفهومی زیر نظر CAD در نظر گرفته شده‌است، اما در زیر نظر BIM به روش بسیار کارآمدتر کار ارایه شده‌است. یک مدل ۳ بعدی که توسط یک معمار ساخته می‌شود به یک مدل تحلیلی تبدیل می‌شود که می‌تواند برای تجزیه و تحلیل ساختاری استفاده شود.

وضعیت عملی

قبل از شروع یک فرآیند اجرای BIM، لازم است که یک  شاخه از مهارت‌ها را به عهده بگیرید تا اطمینان حاصل شود که سازمان شما از نوع مهارت‌ها و نقش‌ها در مکان برای بهره گرفتن برخوردار است.

هماهنگ‌کننده BIM

PAS۱۱۹۲ نقش مدیر / هماهنگ‌کننده BIM را معرفی می‌کند. این نقش تا حد زیادی در مورد فرآیند و مدیریت تغییر است چرا که در حال بررسی خروجی‌های BIM است. عناصر کلیدی نقش هماهنگ‌کننده BIM شامل موارد زیر هستند:

یک دامنه وسیع‌تر از مسئولیت‌ها نسبت به مدیر اطلاعات

ارتباط نزدیکی با طراحی ( هدایت طراحی )

مسئول راه‌اندازی پروژه BIM مشخص شد : تنظیم اهداف کار و مدیریت الزامات

هماهنگی و حفظ مدل‌ها: فرآیند، نوع مدل‌ها، چرا ایجاد می‌شوند، چگونگی تناسب آن‌ها با هم، اطمینان از اینکه مدل‌ها تطبیق داده می‌شوند و تا به امروز

 نظارت بر تشخیص برخورد ، حسابرسی‌های کیفیت، کمیت  و تبدیل داده‌ها

یک هماهنگ‌کننده BIM می‌تواند به عنوان مدیر اطلاعات عمل کند؛ با این حال، یک مدیر اطلاعات یک هماهنگ‌کننده BIM نیست.

الزامات اطلاعات کارفرما ( EIR )

EIR یک محتوای مشاوره‌ای ارائه می‌دهد و بخشی از اسناد قرار ملاقات و وام‌دهنده در هر پروژه BIM است و تعریف می‌کند که کدام مدل‌ها باید در هر مرحله پروژه تولید شوند. آن‌ها سه حوزه را پوشش می‌دهند: ۱ ) فنی به عنوان مثال، نرم‌افزار، فرمت تبادل داده، سطح جزییات، آموزش؛ ۲ ) مدیریت استانداردها، امنیت، نقش‌ها و وظایف طراحی ساخت‌وساز، هماهنگی و تشخیص برخورد، استراتژی تحویل و غیره.

همچنین سوالات زبانی ساده نقش‌ها و مسئولیت‌ها را مشخص می‌کنند.

ادامه دارد…

نویسنده:

تبدیل به BIM بخش اول
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *