تبدیل به BIM

تبدیل به BIM

تبدیل به BIM

  تبدیل به BIM ، برای طراح، BIM بیش از یک تغییر تکنولوژیکی را در روش کار ارایه می‌دهد. ما کشف می کنیم که تغییر به BIM به معنای واقعی است این یک توصیف کامل از کل فرآیند طراحی است.

یک مدل اطلاعاتی ساختمان یک توصیف دیجیتال از یک دارایی است که هر جنبه از آن دارایی را شامل می‌شود . ارائه اطلاعات در هر المان به منظور تصمیم‌گیری بهتر از قبل، در طول و بعد از ساخت‌وساز رخ میدهد برای طراح، BIM بیش از یک تغییر تکنولوژیکی را در روش کار ارایه می‌دهد؛ این یک توصیف کامل از کل فرآیند طراحی است.

اغلب در مقایسه با زمانی که صنعت از کاغذ به CAD می‌رفت، انتقال از CAD به BIM بسیار بهتر از آن بود. کاغذ به CAD یک فرآیند را خودکار کرد اما این فرآیند را بدون تغییر باقی گذاشت. با BIM، روش سنتی کار منسوخ شده‌است و خود فرآیند نیز کاملا تغییر کرده‌است.

اول ما کاغذ را دنبال کردیم

در قلب طراحی طرح های دو بعدی ( طرح‌ها، بخش‌ها و ارتفاعات ) داریم که بر اصول مورد توافق همه شرکت کنندگان طراحی شده‌اند. ناکارآمدی ذاتی در این رویکرد شامل چیزهایی مانند طرح‌های معماری، متفاوت از طرح‌ها یا نقشه‌های دقیق مورد استفاده مهندسان عمران است. به طور مشابه، طرح های معماری بر روی طرح طراحی تمرکز می کنند در حالی که طرح های ساختمانی نشان می دهد که چه چیزی در بالای سقف و در زیر کف است. این فرایند سنتی متخصصان، کار بر روی نقشه های جداگانه را با کاغذ ردیابی و تولید می کند که در آن زمان بازرسی های هماهنگ انجام می شود تا برای سازگاری بررسی شود.

سپس CAD داشتیم

نیاز به راه‌حل‌های طراحی گرافیکی دقیق‌تر و گرافیکی ، لایه‌های CAD را در نظر می‌گیرد که جای کاغذ را می‌گیرند. با این حال، برخورد میان رشته‌ای باید با نشست‌هایی که برای حل این درگیری‌ها مورد نیاز است ، باقی بماند. و در حالی که CAD این تعارضات را آسان‌تر می‌کرد، فرآیند زمانبر بود، و برای انواع مختلف برنامه‌ها بسیار آسان بود که تغییراتی در جزییات معماری یا ساختاری حاصل شود.

توسط  CAE پشتیبانی شدیم

به طور موازی، سیستم‌های مهندسی به کمک کامپیوتر ( هر دو ساده و پیچیده ) برای پشتیبانی از محاسبات ساختار تحت مجموعه‌ای از انواع مختلف، با نتایج تغذیه از سیستم‌های CAD جهت تنظیم مدل و تولید نقشه‌های ساختاری به دنبال آن، تقویت و توسعه داده شده‌اند.

اکنون وارد BIM می شویم

فرآیند BIM از یک مدل سه‌بعدی مجازی یک دارایی پیشنهادی به عنوان تنها منبع تمام اطلاعات در مورد آن دارایی استفاده می‌کند. در قلب این فرآیند یک پایگاه اطلاعاتی مشترک و مشترک وجود دارد که مجموعه‌ای از اسناد پروژه کامل را تغذیه می‌کند. سطوح بلوغ BIM مشخص می‌کند که چه نوع اطلاعات دیجیتالی ایجاد شده‌است. در حال حاضر، رهبران صنعت در سطح ۲ قرار دارند و به سمت سطح ۳ امتداد دارند که مدیریت ساخت‌وساز ممکن را در طول چرخه عمر طراحی با گستره‌ای از استانداردها و فرمت ها ممکن می‌سازند .

ادامه دارد…

نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *