ده نوآوری که باعث دگرگونی در صنعت ساخت‌وساز شدند

ده نوآوری که باعث دگرگونی در صنعت ساخت‌وساز شدند

ده نوآوری که باعث دگرگونی در صنعت ساخت‌وساز شدند

دگرگونی در صنعت ساخت‌وساز ، ازتکنولوژی واقعیت مجازی تا چاپ سه‌بعدی، نگاهی به برخی از فن‌آوری های ساخت می‌اندازیم.

 

واقعیت افزوده (AR)

مسلما یکی از نوآوری‌های تکنولوژیکی در چند سال گذشته، واقعیت تقویت‌شده ( AR ) فرآیند همپوشانی اطلاعات دیجیتال با دیدگاه واقعی کاربر است اغلب از طریق استفاده از یک آی پد، گوشی هوشمند یا هدست در دسترس است.

در حالی که AR در صنایعی مانند بازی سال‌ها به طور موثر مورد استفاده قرار گرفته‌است، کاربردهای آن در ساخت‌وساز نیز بسیار هیجان‌انگیز است: شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان نشان دهند که کدام طرح‌های پیشنهادی آن‌ها ممکن است شبیه یک محیط موجود باشد. تصور کنید که گوشی هوشمند خود را در دست داشته باشید و تالار جدید مدرسه تان که بر روی سایت ساخت‌وساز روبروی شما قرار گرفته‌اند ببینید.

واقعیت مجازی (VR)

بر خلاف AR، واقعیت مجازی ( VR ) کاملا با کامپیوتر تولید شده‌است اگر چه کاربران اغلب آن را به همان طریق ( از طریق آی پد، گوشی هوشمند یا هدست ) هدایت می‌کنند همچنین می‌توانید از صفحه‌کلید و یا ماوس کامپیوتر استفاده کنید.

برای صنعت ساخت‌وساز، VR می‌تواند اکتشافات  واقع گرایانه از ساختمان‌هایی باشد که هنوز ایجاد نشده اند ، و به این معنی است که مشکلات بالقوه می‌توانند قبل از ساخت برجسته شوند ( توسط مشتری یا پیمان‌کار ).

گوشی های هوشمند و نرم افزار

با همه ی تکنولوژی‌های جدیدی که در مورد آن ها یاد می‌گیریم، آسان است که فراموش کنیم که اغلب ما یک دستگاه بسیار قدرتمند در جیب خود داریم. با استفاده از برنامه‌های رایگان و ویژه، گوشی‌های هوشمند می‌توانند فاصله، دما و کیفیت هوا و نیز تصاویر و عکس‌های با کیفیت بالا را اندازه‌گیری کنند.

برای صنعت ساخت‌وساز، توانمند سازی مدیران ساخت‌وساز برای حمل این ابزارهای کلیدی به آن‌ها این اجازه را میدهد که بتوانند در صرفه‌جویی در زمان و ثابت کردن آن بسیار موفق باشند .

چاپ سه‌بعدی

به عبارت ساده‌تر ، چاپ سه‌بعدی فرآیند ایجاد یک جسم فیزیکی از طراحی دیجیتال است. اگرچه شما به طور معمول تصاویری از چاپگرهای سه‌بعدی را مشاهده می‌کنید که مدل‌های کوچکی از لایه‌های نازک پلاستیک می‌سازند، تعداد موادی که در دسترس هستند ( و انواع چاپگرها ) همیشه در حال افزایش است. این بدان معنی است که چاپگرهای ۳ بعدی مدل‌های کوچکی را برای نشان دادن مشتریان ایجاد نمی‌کنند بلکه می‌توانند ساختمان‌های واقعی را از ماسه، فلز یا آلیاژهای دیگر بسازند.

ده نوآوری که باعث دگرگونی در صنعت ساخت‌وساز شدند

تکنولوژی پوشیدنی

هنگامی که  تکنولوژی پوشیدنی می‌ آید ، ما بسیار بیشتر از Fitbits و ساعت های اپل صحبت می‌کنیم. در صنعت ساخت‌وساز، تکنولوژی پوشیدنی نه تنها عملکرد شما را افزایش می‌دهد بلکه جان شما را نیز نجات می‌دهد.

هیجان انگیز ترین نوآوری پوشیدنی برای بخش ما کلاه هوشمند است که نه تنها نرم افزار AR را در پوشش محافظ بکار می برد، بلکه اگر دیگران از کلاه ایمنی اطلاع داشته باشند میتوانند هرگونه عواملی که در سقوط تأثیر دارند را شناسایی کنند مانند افزایش مقدار وزن یک کارگر ساختمانی می تواند تشخیص دهد و  آنها را در برابر آسیب های جبران ناپذیر حفاظت کند و از وقوع حوادث جلوگیری می کند.

ربات‌ها

ربات‌ها مدتی است که رویای کارگردان هالیوودی بوده‌اند آن‌ها یک واقعیت برای ساخت‌وساز و صنایع تولیدی هستند، و حضور آن‌ها در یک محل ساخت‌وساز بیشتر و بیشتر می‌شود.

فقط یک نوع ربات وجود ندارد – شرکت هایی در سرتاسر جهان بر روی ماشین هایی کار می کنند که بسیاری از مشاغل را در یک محل ساخت و ساز به طور خودکار انجام می دهند، از آجر کاری تا تخریب تا نظارت دقیق و  روز به روز بر پیشرفت سایت. البته، اتوماسیون نگرانی‌های خود و نیز مزایای آن را به ارمغان می‌آورد.

هوش مصنوعی

در ابتدای سال ، McKinsey اطلاعات مصنوعی ( AI ) را به عنوان جبهه نهایی فن‌آوری ساخت توصیف کرد. در حالی که اغلب روبات‌ها برای اجرای مجموعه‌ای از وظایف تعریف‌شده به صورت مکرر برنامه‌ریزی شده‌اند، الگوریتم های هوش مصنوعی برای تفکر طراحی شده‌اند؛ آن‌ها حل، یادگیری، سازگاری و استفاده از استدلال را حل می‌کنند.

برای ساخت‌وساز، هوش مصنوعی می‌تواند میلیون ها گزینه‌های احتمالی را در یک پروژه مقایسه کند چیزی که انسان‌ها سال‌ها طول می‌کشد تا فیلم یا عکس را زیر نظر داشته باشند و یاد بگیرند که خطرات درون هر دو وضعیت داده و زندگی واقعی را تشخیص دهند. تصور کنید برنامه به دنبال نشانه‌هایی از خستگی در کارگران محل ساخت‌وساز است.

دیوارهای زنده / تاسیسات

بیش از پیش، شرکت‌ها و مقامات محلی بیش‌ترین تلاش خود را می‌کنند تا با آلودگی و یا زباله تولید شده از ساختمان مقابله کنند و وضعیت نگهداری از ساختمان‌ها را بهبود بخشند. یکی از راه‌های دستیابی به این هدف از طریق دیواره‌ای زنده یا سبز یا ساختارهای مستقل ( مانند این یکی ) و یا گیاهان و جانورانی است که به صورت تحت‌اللفظی و هدفمند در یک ساختمان قرار گرفته‌اند. سانوال منیر، یک کارآفرین جوان اهل پاکستان، همچنین پیشگام یک توربین بادی در کنار جاده است که انرژی تجدیدپذیر را از وزش باد ناشی از عبور ترافیک ماشین ها تولید می‌کند. ما مطمئن هستیم ( و خیلی خوشحال ) که ابتکاراتی مانند این در آینده در شهرهای ما قابل‌مشاهده خواهند بود.

ده نوآوری که باعث دگرگونی در صنعت ساخت‌وساز شدند

اینترنت اشیا

در آخر اما قطعا، اینترنت اشیا یک تغییر کلی برای صنعت ساخت‌وساز است. توانایی ما برای کنترل نور، چراغ ها و.. ، معماران و طراحان را قادر می‌سازد که خلاقانه در مورد آرایش خانه و محل کار خود فکر کنند و از همه مهم‌تر ما را راهنمایی میکند چگونه ممکن است از آن‌ها در آینده استفاده کنیم.

نویسنده:Bridget Hamilton

 

 

۰/۵ (۰ Reviews)0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *