چگونه BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول)

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت دوم)

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت دوم)

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت دوم) ، این روزها، BIM در حال تبدیل شدن به یک روش استاندارد است. اکثر افرادی که در بخش ساخت‌وساز کار می‌کنند از معماران و مهندسانی که در حوزه ی BIM کار میکنند تا دولت‌هایی که از  BIM  در انواع پروژه‌های خاص استفاده می‌کنند به خوبی و واقعا از مزایایی که به ارمغان می‌آورد، از جمله بهره‌وری، هم‌کاری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ارتباطات بهبود یافته استفاده می‌کنند. در نتیجه، بسیاری از اعمال این روزها که هنوز به BIM تغییر نکرده است به یک دلیل است: دوره ی گذار ترسناک.

البته، این ترس از انتقال کاملا بی‌ اساس نیست، چرا که استفاده از نرم‌افزار جدید، آموزش کارکنان و مشکلات پیچیده بخش اجتناب‌ناپذیری از بهبود جریان کار فعلی شما هستند. ( چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت اول))

روش ۲: انتخاب سریع و ترکیبی

Crate & Barrel یک شرکت مبلمان است که استودیو معماری داخلی آن با استفاده از BIM در سال ۲۰۰۶ شروع به کار کرده‌است. John Moebes، مدیر ساخت‌وساز این شرکت، توضیح می‌دهد که آن‌ها برای اولین بار از BIM در یک ساختمان دو طبقه بسیار پیچیده استفاده کردند که بخشی از رشد آن با  استفاده از روش ترکیبی بود .

شرکت این پروژه را انتخاب کرد چون پروژه بعدی ما بود، و ما مشتاق بودیم با اجرای BIM در حال چرخش باشیم. Moebes توضیح می‌دهد : ” اما با نگاهی به گذشته ، ممکن است برای شروع  یک پروژه کوچک‌ تررا انتخاب کند. اما او اضافه می‌کند: این پروژه یک کاندید آزمایشی ایده‌آل است که پیدا کردن آن دشوار است و من فکر میکنم منطقی نباشد زیاد  طول بکشد .”

با این حال، با وجود پیچیدگی پروژه برای گذار سخت، BIM یک مزیت فوری برای Crate & Barrel پیشنهاد کرد تا آن‌ها بتوانند بر کیفیت طراحی بگونه ای تمرکز کنند که طراحی‌های سنتی نمیتوانستند  آن‌ها را مهندسی ارزش کنند و نتایج تغییرات را آنالیز و تجسم کنند. آن مزیت ازشمند این بود که “ سهامداران می‌توانستند ببینند که چه تغییراتی، مانند تغییر ابعاد یک قطعه از فولاد، بر پیکره و هزینه ساختمان چه تاثیری می‌گذارد .”

مزایا:

یک پروژه آزمایشی با پیچیدگی بالا به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا محدودیت‌های BIM را تست کرده و مزایای آن را فورا مشخص کنند.

معایب:

افزایش پیچیدگی باعث ایجاد یک منحنی یادگیری سریع و فرصت‌هایی برای اشتباه در پروژه می‌شود.

چگونه باید BIM را انتخاب کنید؟ (قسمت دوم)

روش ۳: تست استراتژیک اجرا

Ruth Baleiko از شراکت با Miller Hull Partnership در سیاتل اولین پروژه BIM خود را به عنوان یک پروژه ی آزمایشی ایده‌آل توصیف می‌کند: پنج کتابخانه برای یک مشتری، همه با طرحی مشابه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت‌وساز ارائه شده بود. در نتیجه کار تقریبا مثل این بود که ما پنج بار همان پروژه را انجام می‌دادیم، ” این  به میلر هال فرصت های زیادی برای کشف نرم افزار جدید، به ویژه قابلیت BIM برای ایجاد سریع تغییرات در طراحی اسناد ارائه داد.

این یک فرصت عالی برای درک واقعی BIM در یک پروژه آزمایشی بود که  به یک گذار مستمر نرم ترجمه شده‌است. جی مارتین، مدیر پروژه میلر هال توضیح می‌دهد که چگونه سه معمار که روی این پروژ آزمایشی کار می‌کنند ،از طریق شرکت به گسترش درک BIM کمک کرده‌اند.

“هنگامی که آنها سر پروژه های بعدی خود رفتند، دانش BIM خود را با آنها به دست آوردند. یک تیم با تجربه BIM به سه گروه تقسیم شد. سپس افرادی که در این سه پروژه بودند مهارت های BIM خود را به پروژه های بعدی خود برده اند. به این صورت دانش فنی BIM ما به سرعت و زیست محیطی رشد کرد. “

مارتین اضافه می‌کند که  یک پروژه آزمایشی موفق، کمک می‌کند  پروژه ای را انتخاب کنید که بر مهارت شما و شرکت تان بیافزاید فقط به این دلیل که BIM برای پروژه‌های پیچیده  عالی است به این معنا نیست که شما باید یک پروژه آزمایشی پیدا کنید که پیچیده باشد. در واقع در مورد میلر هول، حتی ممکن بود یک پروژه آزمایشی پیدا کند که بدون عارضه بود و هنوز هم فرصت زیادی برای بدست آوردن نرم افزار و پروسه های BIM داشت.

مزایا:

اگر پروژه درست پیدا و انتخاب شود، پیچیدگی کم را می توان با فرصت‌های کافی برای آزمودن قابلیت‌های BIM متعادل کرد.

اجرای یک آزمایش با نوع پروژه‌ای که می‌دانید ، به شما این امکان را می‌دهد که استانداردهایی را اجرا کنید که به طور مرتب به شما کمک می‌کند.

معایب:

  تعداد کمی از  پروژه‌های آزمایشی ایده‌آل که فاصله بین آن‌ها وجود دارد و انتظار برای کسی که به همراه آن‌ها بیاید می‌تواند انتقال شما به BIM را به تاخیر بیاندازد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *