دیجیتال دوقلو چیست؟

دیجیتال دوقلو چیست؟

دیجیتال دوقلو چیست؟

دیجیتال دوقلو ، دوقلوهای دیجیتالی چه هستند ؟ و چرا مهندسین این قدر از آن‌ها هیجان‌زده هستند ؟ نگاهی به چند نمونه از آن می‌اندازیم.

Forbes  دو قلوهای دیجیتال را به عنوان یک مدل مجازی از یک فرآیند، محصول و یا خدمات توصیف می‌کند . آن‌ها تیم‌ها را قادر به نظارت، آزمایش بر روی نسخه دیجیتالی یک چیز فیزیکی می‌کنند. در نتیجه، همه چیز از جمله توربین‌های بادی در کل شهرها می‌تواند برای عملکرد درست بهینه شود.

مفهوم دوگانه دیجیتال کاملا ساده است،اما پتانسیل عظیمی برای تنوع صنایع مختلف، از جمله پایداری به سفر فضایی دارد.

دوقلوهای زودرس دیجیتال ناسا

در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۷۰، ناسا از شکل اولیه دوقلوهای دیجیتال به نام سیستم‌های آینه ای استفاده کرد. این تکنولوژی نه تنها به مهندسان کمک کرد تا مشکلات پیچیده را با تجهیزات خود حل کنند، حتی گاهی اوقات قبل از اینکه مشکلات رخ دهند، خطاها را پیش‌بینی می‌کردند.

پیش از بازگشت به کره زمین، ناسا اخیرا از تکنولوژی دوگانه دیجیتال برای ایجاد کپی آنلاین از مرکز تحقیقات لانگلی در همپتون در ویرجینیا استفاده کرده‌است.این تیم از دیجیتالی کردن برنامه های طبقه اول استفاده کرده تا برای استفاده بیش از ۳۰۰ برنامه که عملکرد تقریبا همه چیز در محوطه ۷۶۴ هکتار را مدیریت و اندازه‌گیری می‌کند ، رفته‌است. با جمع‌آوری داده‌ها، تیم تلاش می‌کند تا چیزهایی مانند ایمنی سایت، کنترل جمعیت / ترافیک و صرفه‌جویی در انرژی را بهبود بخشد.

 مجازی در سنگاپور

سنگاپور سومین کشور پرجمعیت جهان است و نزدیک به ۸،۰۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع است – بنابراین چگونه می توان راه حلی برای مشکلات مشترک شهری بدون ایجاد صدها نفر از مردم در نظر گرفت ؟

پاسخ آن‌ها عبارت بود از سنگاپور مجازی ، یک دوقلوی دیجیتال، که به این معنا بود که آن‌ها می‌توانند مجموعه‌ای عظیم از آزمایش‌ها را از درون دنیای دیجیتال اداره کنند.

اقدام مجازی سنگاپور چه می‌تواند باشد؟

سیل با نگاه به شکل و زمین ساختمان‌ها.

دستورالعمل‌های اضطراری مانند مسیرهای تخلیه و خروج آتش؛

دسترسی‌پذیری با نگاه به کیفیت پیاده‌رو، نمای مغازه و حمل و نقل عمومی؛

داده‌های پویا که در آن اتوبوس‌ها در سفرها قرار دارند، چند ساختمان خاص چقدر شلوغ هستند؛

توسعه پایدار با نظارت بر جمع‌آوری زباله، نقاط بازیافت، آب آشامیدنی و فضای سبز.

خوب، آیا ما برای دوقلوهای دیجیتال آماده هستیم؟

اینترنت اشیا یک کار را مانند ایجاد یک دوقلوی دیجیتال برای بسیاری از تجارت‌های مختلف انجام داده‌است؛ این نشان می‌دهد که تعداد زیادی از دو قلو های دیجیتال که در آینده نزدیک ایجاد می‌شوند، می‌تواند افزایش زیادی داشته باشد. به گفته اکونومیست:

استفاده گسترده از حسگرهای بی‌سیم، استفاده گسترده از Wi Fi و ظرفیت توان عملیاتی خروجی داده های ابری  برای ایجاد کاربرد دوگانه خرده‌فروشی در مقیاس بزرگ برای محدوده‌ای از تولید کنندگان، با هم ترکیب می‌شوند .”

با این حال، همانند هر تکنولوژی جدید، ما قبل از اینکه به طور کامل از پیامد های آنها آگاه باشیم، ریسک ساختن دوقلوهای دیجیتالی را اجرا می‌کنیم. برخی از سوالات پرسیده شده در مورد دوقلوهای دیجیتالی عبارتند از :

دوقلوی دیجیتال ما چقدر هوشمند خواهد بود؟

اگر یک دوقلوی دیجیتال بتواند بهبود یا تغییرات را براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده  پیشنهاد کند، عالی خواهد بود. اما به کجا ختم می‌شود؟آیا ممکن است دوقلوی دیجیتال به تنهایی خود را به حال خود رها کند؟

کی یه دوقلوی دیجیتال رو مدیریت می کنه؟ 

آیا آن‌ها واقعی یا مجازی هستند ؟ چه کسی تصمیم نهایی را بر عهده خواهد گرفت؟

چه کسی صاحب داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط یک دوقلوی دیجیتال است؟

همه چیز در نظر گرفته می‌شود ، مهم است که ما تا حدی که می‌توانیم در مورد تکنولوژی دوگانه دیجیتال قبل از اینکه چیزی درباره ما یاد بگیرد ، یاد بگیریم.

نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *