تبدیل دیجیتال

تبدیل دیجیتال: ما کجا هستیم؟ (بخش دوم)

تبدیل دیجیتال: ما کجا هستیم؟

تبدیل دیجیتال ، اعمال تغییرات در تحولات دیجیتال چقدر سریع هستند؟یک نظر سنجی جدید برای بررسی.

تحول دیجیتال چیست؟

در طول تاریخ معماری بریتانیا، تکنولوژی بارها و بارها آنچه را که معماران می‌توانند ایجاد کنند ، تغییر داده‌است. اما از زمان انقلاب دیجیتال، این حرفه تغییر سریع را تجربه کرده‌است شروع با اتخاذ ۲ بعدی، سپس طراحی به کمک کامپیوتر ۳ بعدی، حرکت به BIM و در آینده نزدیک، اینترنت اشیا ( ۲۷ ٪ از قبل بیشتر از آن استفاده می‌کند ).

تبدیل دیجیتال به ما توضیح می‌دهد که چگونه تکنولوژی دیجیتال ما را قادر میسازد تا  چیزی را پیش از آن نمیتوانستیم انجام دهیم ایجاد کنیم ، مانند طراحی انواع جدید ساختمان‌ها، تبدیل شهرها به مواجهه با چالش‌های شهرنشینی و پایداری و... این کار به ایجاد ساختمان‌ها و مکان‌های بهتر کمک می‌کند و نتایج مشتری را بهبود می‌بخشد؛ ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان تحقیق ما را به عنوان یکی از مزایای خود به رسمیت می‌شناسند. این نه تنها بیش از اتخاذ یک سری فن‌آوری است بلکه یک تغییر اساسی در فرهنگ، پشتیبانی و تسهیل تکنولوژی است.

عبارت تبدیل دیجیتال برای معماران و متخصصان محیط‌ زیست آشنا نیست، اما جامعه ی معماری و طراحی ، تبدیل دیجیتال و فرصت‌هایی که به ارمغان می‌آورد را در بر می‌گیرد. اکثر پاسخ دهندگان بر این باورند که سازمان آن‌ها به نوعی سفر به تبدیل دیجیتال را آغاز کرده‌است. این نظرسنجی نشان داد که ۳۹ درصد نزدیک شروع این سفر بوده‌اند و ۳۷ ٪ در برخی از موارد آن بوده اند. هیچ‌کس باور ندارد که آن‌ها به مقصد خود رسیده‌اند. این امر منطقی به نظر می‌رسد: تبدیل دیجیتال یک فرآیند چرخشی تغییر و نوسازی است ، نه یک جاده به مقصد تعیین شده.

 

تبدیل دیجیتال: ما کجا هستیم؟ (بخش دوم)

چالش‌ها

تبدیل دیجیتال ساده نیست: تلاش و سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی برای تبدیل شدن و باقی ماندن دیجیتالی نیاز دارد. بنابراین تعجب‌آور نیست که هزینه چالش اصلی ذکر شده توسط ۶۹ ٪ معماران است – هزینه اولیه برای نرم‌افزارهای جدید و همچنین زمان و سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای رسیدن به سرعت، و تقریبا با برجسته کردن فقدان مهارت‌های دیجیتالی در سطح شرکت به عنوان یک چالش است. تنها بیش از نیمی ( ۵۲ درصد ) فهمیدن کدام گرایش‌ها یا فرصت‌های دیجیتال برای پاسخ به آن دشوار است.

در زیر سطح، ما موانع فرهنگی را می‌بینیم: تصمیم‌گیری آهسته، فقدان تفکر رادیکال و عدم تمایل یا ناتوانی در تغییر فرهنگ. این موضوع بر اهمیت رهبری با سواد دیجیتال، آماده و قادر به ایجاد فرهنگ حرفه‌ای دیجیتال تاکید دارد.

در یک نکته مثبت ۴۳ ٪ صراحتا موافقت کردند که آن‌ها فرهنگ سازمانی خود را تغییر می‌دهند. تقریبا نیمی ( ۴۹ درصد ) کارکنان ارشد را با مسئولیت رسمی فن‌آوری‌های دیجیتال منصوب کرده بودند ، در حالی که ۳۸ درصد در حال ایجاد تیمی بودند که با فن‌آوری‌های دیجیتال آزمایش کنند و ۳۴ ٪ آن‌ها متخصصان دیجیتال اختصاصی را منصوب می‌کردند. بیش از نیمی ( ۵۳ درصد ) گفته‌اند که کارمندان فن‌آوری‌های جدید / روش‌های کار در سازمان خود را می‌آورند شاید نشان‌دهنده یک فرهنگ باشد که نوآوری را از پایین و همچنین بالا تشویق می‌کند.

با نگاه به آینده

این مطالعه تایید می‌کند که معماری در حال تغییر است و برای خیز هیچ بازگشتی وجود ندارد. بیش از ۸۰ درصد می‌گویند که تا سال ۲۰۳۰، روش عملیات معماری متفاوت خواهد بود.

عدم اطمینان در مورد مقیاس تغییرات و جایی که از آن می‌آید وجود دارد،  ۴۲ ٪ از پاسخ دهندگان نظرسنجی معتقدند صنعت ساخت‌وساز به طور متوسط در طول دو سال آینده متوقف خواهد شد. اما به همان اندازه ۴۳ درصد فکر می‌کنند که اختلال قابل‌ توجهی به وجود نمی آید. بسیاری از کسانی که در انتظار اختلال هستند ، فکر می‌کنند از درون صنعت از دیگر اعضای تیم پروژه ( ۶۶ ٪ ) یا از فروشندگان نرم‌افزار ( ۴۰ ٪ ) حاصل می‌شود. کم‌تر ( ۳۳ ٪ ) فکر می‌کنند که این اختلال از خارج از صنعت یا از معماران ( ۳۱ ٪ ) آغاز خواهد شد. با این حال، ۲۲ درصد خودشان را در نا امنی شغلی می‌بینند.

پیش‌بینی اینکه این اختلال چگونه به نظر خواهد رسید غیر ممکن است، اگر چه دو منطقه به احتمال زیاد توسعه بیشتر BIM سطح ۳ و بریتانیا، به اضافه تولید پیشرفته و روش‌های مدرن ساخت را نشان می‌دهد.

آینده

درحالیکه احتمالات آینده هیجان‌انگیز هستند، مهم است که منافع انتقال دیجیتالی به تمام بخش‌های صنعت و جامعه سود برساند. سه حوزه‌ای که در آن فن‌آوری دیجیتال و مزایای BIM به طور کامل احساس می‌شوند عبارتند از انتقال ساختمان‌های جدید به مدیران تاسیسات، ساخت‌وساز سایت توسط پیمانکاران فرعی و کار کردن برای ساختمان‌های موجود. و درحالیکه ۴۳ ٪ معتقدند که تبدیل دیجیتالی به طور عمده نیرویی برای خیز خواهد بود، ۶۰ درصد بر این باورند که تبدیل دیجیتال نگرانی‌های بیشتری را در مورد حریم خصوصی و امنیت افزایش خواهد داد. برخی نیز فکر می‌کنند که این کار باعث می‌شود که جامعه کم‌تر برابر شود. متخصصان جوان‌تر به احتمال زیاد مزایای تبدیل دیجیتالی را می‌بینند، که برای آینده خوب است؛ با این وجود، اینها نگرانی‌هایی هستند که باید مورد بحث و بحث قرار گیرند.

در حال حاضر ، معماری و شیوه‌های طراحی باید برای آینده آماده شوند تا درباره گرایش‌ها، فرصت‌ها و چالش‌های موجود در تحول دیجیتال بحث و تبادل نظر کنند تا زمانی که زمان فرا برسد ، آن‌ها آماده شوند. ما امیدواریم که این گزارش کمک خواهد که یک  کاتالیزور برای آینده تفکر کرده و آماده باشد.

نویسنده:

تبدیل دیجیتالی بخش اول
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *