برنامه دیجیتال کار چیست؟

برنامه دیجیتال کار چیست؟

برنامه دیجیتال کار چیست؟

برنامه دیجیتال کار چیست؟ ،کارفرمایان مسئول تعریف خروجی‌های مورد نیاز در هر مرحله از یک پروژه ساخت‌وساز به عنوان یک برنامه دیجیتالی کار(DPoW) هستند. این برنامه تمام زمان‌بندی پروژه را از طریق ایجاد یک استراتژی برای مدیریت دارایی ساخته‌شده را پوشش خواهد داد. در اینجا ما برنامه دیجیتالی مراحل کاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم و نشان می‌دهیم که چگونه محتوا در طول زمان گسترش می‌یابد.

چرخه عمر یک پروژه ساخت‌وساز دیجیتال چگونه است؟

چرخه عمر یک پروژه دیجیتال در PAS ۱۱۹۲ ۲ تعریف می‌شود که به عنوان چارچوبی برای مدیریت کار و مدیریت اطلاعات در یک پروژه سطح ۲ BIM عمل می‌کند.

فاز استراتژی به الزامات و اطلاعات کارفرما ( EIR ) نیاز دارد، که به تدارکات اجازه می‌دهد، یک برنامه اجرایی BIM ( BEP ) را خرید کند تا یک قرارداد تحویل داده شود این امر باعث میشود یک برنامه تحویل اطلاعات اصلی تولید و تجهیز شود.

خوده پروژه را نیز می توان به عنوان هفت مرحله کلیدی مختصر، مفهومی، تعریفی، طراحی، ساخت و ساز، کمیسیون و عملیات، قبل از آن که در نهایت به  امکان  استفاده و انجام ارزیابی قرار بگیرد ، در نظر گرفته شود.

هنگامی که یک پروژه بسیج شد، تیم در یک محیط اطلاعاتی مشترک ( CDE ) کار خواهد کرد تا مدل اطلاعات پروژه ( PIM ) و مدل اطلاعات دارایی ( AIM ) را ارایه دهد که هر دو از اسناد، داده‌های غیر گرافیکی و یک مدل گرافیکی ساخته شده‌اند. در طول مراحل پروژه، تعدادی از تبادلات اطلاعاتی تامین کننده رخ خواهند داد و کارفرمایان به عنوان چک و تعادل گسترده‌تر عمل خواهند کرد.

دقت کنید برنامه دیجیتال کار به دنبال تضمین این است که همه شرکت کنندگان اطلاعات را در زمان مناسب و به روش درست تولید می‌کنند.

فواید یک برنامه دیجیتالی کار چیست؟

وظایف باید به صورت پی‌درپی اجرا شوند تا کار مشارکتی موثر را تضمین کنند. برنامه دیجیتال کار به دنبال تضمین این مساله است که تمام شرکت کنندگان با استفاده از فرآیندهای استاندارد شده و استانداردها و روش‌های توافق شده در زمان مناسب اطلاعات تولید می‌کنند . این رویکرد استاندارد باید اطمینان حاصل کند که تمامی همکاران خروجی‌ها را با همان شکل و کیفیت ایجاد می‌کنند و اطلاعات را قادر می‌سازد که بدون تغییر یا تفسیر بکار روند.

یک برنامه دیجیتالی کار به صورت زیر عمل خواهد کرد:

چارچوبی برای تصمیم گیری آگاهانه و سازگار توسط تمام احزاب از قبیل مشتری، که هر عضو تیم را در هر مرحله از کار امکان می دهد تا سطح هندسی، داده ها و مدارک مورد نیاز را به مشتریان ساختمانی ارائه دهد.

فراهم‌کننده امکانات برای هم‌کاری، ارایه ی تعریفی شفاف از خروجی‌های مورد توافق هر یک از طرفین در هر مرحله کاری پروژه. این رویکرد به هر یک از طرفین این امکان را می‌دهد که تعهدات مشترک خود را نسبت به پروژه درک کنند.

چارچوبی برای تخصیص مسئولیت خروجی‌ها در انتصابات و قراردادها، تضمین شفافیت در رابطه با “ چه کسی باید آنچه را که در ابتدای پروژه ایجاد شده و در طول پروژه مورد نظارت قرار میگیرد” را تضمین کند.

نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *