مشاغل در مدیریت پروژه و ساخت‌وساز

مشاغل در مدیریت پروژه و ساخت‌وساز

مشاغل در مدیریت پروژه و ساخت‌وساز

مشاغل در مدیریت پروژه و ساخت‌وساز ، در چند ماه آینده NBS میزبان دانشجویانی است که به دنبال ایجاد شغل در ساخت‌وساز هستند. در اینجا راب درباره تجربه خود در مدیریت پروژه صحبت می‌کند و همچنین اطلاعاتی به جوانان ارائه می‌دهد که می‌خواهند مدیر پروژه باشند و چه راه‌های آموزشی را می‌توانند برای تبدیل شدن به یک مدیر پروژه دنبال کنند

مشاغل در مدیریت پروژه و ساخت‌وساز

مدیریت پروژه چیست ؟

مدیریت پروژه استفاده از فرآیندها  روش ها، دانش، مهارت ها و تجربه برای دستیابی به اهداف پروژه است.

تا کنون چه تجربه ای داشته ام؟

تا کنون چندین تجربه در مدیریت پروژه داشته‌ام.

اولی در سال ۲۰۱۷،من بعنوان مدیر پروژه برای تیم  انتخاب شدم و ما باید یک مدل کوچک از یک ساختمان را میساختیم. در طول هفته، بعنوان مدیر پروژه ، من با هر مجموعه  معاملاتی که برای ساخت محصول نهایی مورد نیاز بود ، سر و کار داشتم. از جمله تولید استیل، سلامت و ایمنی، QS، QA و غیره.

تجربه دومی که من به عنوان مدیر پروژه داشتم ، در یک سایت ساختمان‌سازی در دارلینگتون به همراه Tolent بود. کار کردن در کنار مدیر پروژه و دستیار مدیر که به انجام وظایف روزانه خود مشغول بودند. آن ها کارهای بسیاری را انجام می‌دادند که من در بخش ساخت‌وساز انجام می‌دادم.

درخواست اصلی برای این شغل من را شخصا قادر به دیدن و کار کردن در بسیاری از پروژه‌های مختلف در طول زندگی قرار میدهد .یک پروژه ممکن است یک محل مسکونی باشد، اما پروژه بعدی ممکن است یک ساختمان بلند مرتبه باشد. هر پروژه متفاوت است و ویژگی‌های جالبی دارد.

یک پروژه خوب و مدیریت خوب به چه شکل است ؟

یک پروژه خوب در حدود ۷۰ ٪  از زمان اجرا خواهد شد، تمام پیمانکاران دست در دست کار می‌کنند تا پروژه به خوبی پیش برود. با این حال ، حتی اگر یک پروژه خوب مدیریت شود، مشکلات هنوز هم ممکن است رخ دهند. در آخرین محل اقامت من در Tolent،  خانه‌های ییلاقی داشتیم که سیزده هفته از زمان کل جلوتر بودند، با این حال یک بلوک آپارتمانی هم وجود داشت که به دلیل شرایط پیش‌بینی‌نشده ای هرگز شروع به فعالیت نکرده بود.

یک پروژه خوب در اصل پروژه‌ای نیست که به راحتی اجرا شود، پروژه‌ای است که در آن همه ی کاغذبازی ها درست انجام شود، طرح‌های پروژه برای حمایت از تمام بخش‌های پروژه ساخت‌وساز به خوبی در نظر گرفته شود، اگر شرایط پیش‌بینی‌نشده رخ داد باعث توقف پروژه نشود.

اگر شما علاقه مند هستید و می خواهید حرفه ای را در مدیریت پروژه پیگیری کنید، نیازهای تحصیلی و حرفه ای کدامند؟

شما می‌توانید با یکی از سه مسیر زیر وارد این شغل شوید.

اغلب افراد دارای سطح ۲ و / یا سطح ۳ در ساخت و محیط ساخته‌شده هستند. برای مثال، شما می‌توانید به یک صلاحیت سطح ۲ برسید و مسیر خود را از طریق نقش‌های مدیریت به کار ببرید.

شما هم چنین می‌توانید ۳ صلاحیت را داشته باشید و تجربه کاری داشته باشید تا راه خود را طی کنید ، یا به دانشگاه بروید و مدرک بگیرید.

در سطح ۳، ترکیبی از موضوعات علمی یا فنی مفید خواهد بود چون آن‌ها به دانش عملی شما اضافه میکنند. همچنین می‌توانید یک سطح با یک صلاحیت حرفه‌ای مانند دیپلم در ساخت‌وساز را ترکیب کنید.

مسیر سوم در مدیریت پروژه با گرفتن یک شغل بسیار سطح پایین در زنجیره است. به این صورت که در طی سال‌ها تجربه از طریق نقش‌های مختلف کاری ارتقا پیدا می‌کنید و به سمت مدیر پروژه راه پیدا می‌کنید. این روش به عنوان مدیر پروژه به این معنی خواهد بود که شما میزان هر نقش شغلی را همانطور که قبلا تجربه کرده‌اید ، می‌دانید.

زمانی که یک مدیر پروژه هستید، چه مسئولیت‌هایی دارید ؟

مدیر پروژه باید تمام فرآیند ساخت را برنامه‌ریزی کرده و باید زمان‌بندی هر کار خاص را درک کند. مدیران پروژه باید به طور مداوم از ملزومات همه کارکنان برای استفاده در ساخت پروژه آگاه باشند، و زمانی که منابع شروع به کاهش می‌کنند ، مدیر پروژه باید بیشتر سفارش دهد.

مدیر پروژه همچنین مسیول استخدام یک تیم خوب و تخصیص دادن وظایف به پرسنل مربوطه است. مدیر پروژه همچنین مسیول تعیین اهداف و معیارهای برای کارمندان است که مورد هدف قرار می‌گیرند. اگر کارمندان به این اهداف برخورد نکنند، ممکن است در معرض تنبیه قرار بگیرند. مدیر پروژه همچنین مسئول برنامه‌ریزی و نظارت مالی پروژه است.

یک مدیر پروژه باید مهارت‌های یادگیری سریع داشته باشد ، این به خاطر این واقعیت است که BIM یک تکنیک بسیار تغییر سریع و سریع مورد استفاده در صنعت ساخت‌وساز است. به روز رسانی های نرم‌افزار ثابت و تغییرات، همراه با نرم‌افزار جدید مورد استفاده، آن‌ها باید قادر به انطباق سریع با تغییرات در صنعت باشند.

مدیران

مدیران پروژه باید مهارت های خوب مردم داشته باشند، این به این علت است که آنها در کنار QS به نشستن و مصاحبه با پیمانکاران بالقوه می پردازند. مدیر پروژه باید قادر به نشستن و راحت با بازدیدکنندگان، مشتریان، ساکنین و غیره باشد. مدیر پروژه به این ها نیاز دارد چون آن‌ها افرادی هستند که به تیم ساخت‌وساز نشان می‌دهد چطور پروژه به پیش ببرد.

اصول مدیریت پایه می‌تواند به کار گرفته شود تا مدیران بتوانند از یک صنعت به یک صنعت دیگر حرکت کنند. شروع، برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و کنترل، و بستن همه می‌تواند برای هر پروژه‌ای که در طراحی محصول باشد ، اعمال شود. تا زمانی که یک مدیر پروژه این ویژگی‌ها را دارد و می‌داند چگونه یک پروژه را به درستی مدیریت کند ، آن‌ها می‌توانند از صنعت به صنعت تغییر کنند.
نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *