اشیا ی BIM طراحی دیجیتال را تسهیل می‌کند

اشیا ی BIM طراحی دیجیتال را آسان می‌کند

اشیا ی BIM طراحی دیجیتال را آسان می‌کند

 اشیا ی BIM ، در DMA  تمرکز شدیدی بر روی طراحی دیجیتالی و روش‌شناسی ساخت‌وساز داشته و در ۱۲ سال گذشته هندسه سه‌بعدی را در مدل‌سازی پروژه ما گنجانیده است. به این ترتیب، ما به دنبال اهداف BIM با کیفیت بالا برای استفاده در طرح‌های پروژه مان هستیم.

ما به عنوان یک تیم کوچک معماری ( گروهی از چهار نفر ) در اواسط دهه ۲۰۰۰ شروع به کار کردیم و به زودی برای ما روشن شد که اگر یک رویکرد ریسک پذیر را در پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده ی عمومی اتخاذ کنیم ،  همان  پروژه‌هایی که ما را به هیجان می‌آورد را نیز از دست میدهیم. ما به سرعت تشخیص دادیم که قادر به رشد هستیم و فرصت کار بر روی پروژه‌های بزرگ‌تر و جالب‌تر را داریم همچنین باید راهی برای متفاوت کردن خودمان پیدا کنیم.

ما بر این باوریم که BIM این فرصت را برای شکستن قالب طراحی سنتی  فرآیندهای ساخت‌وساز فراهم می‌کند، و با اتخاذ و سرمایه‌گذاری در یک استراتژی دیجیتالی، در حال حاضر تیم ما متشکل از ۲۰ معمار  آینده‌نگر ،حرفه‌ای و پیشرو در طراحی است که بر روی انواع پروژه‌هایی کار می‌کند. ما در زندگی، یادگیری و تجربه تخصص داریم و از ابزارهای BIM در همه ی پروژه‌ها در هر مرحله از شروع پروژه تا تکمیل را استفاده می‌کنیم.

اشیاء BIM در عملیات

با این حال ، ما خوش‌شانس هستیم که بسیاری از تولید کنندگان محصولات پیشرفته BIM را انتخاب کرده‌اند و حالا به سطح ۲ BIM نیاز دارند، و تمام محصولات خود را در فرمت های هوشمند ارایه می‌کنند که ما می‌توانیم در جریان کار و مدل‌های پروژه مقایسه و تحلیل کنیم.

هنگامی که ما برای اولین بار با یکی از مشتریان توسعه دهندگان ما در کلمبیا کار کردیم ، به سرعت متوجه شدیم که در ایجاد مجموعه‌ای از محصولات که می‌توانیم در چندین پروژه از آن استفاده کنیم یک مزیت وجود دارد. بعد از موافقت با نیازها و نیازمندی‌های مشتری، ما تصمیم گرفتیم که محصولات تولید کنندگان را از طریق کتابخانه NBS انتخاب کنیم که می‌تواند ویژگی‌های مناسب را ارائه کرده و استانداردهای مورد نیاز را برآورده کند .

اولین پروژه ما در کلمبیا خیابان Salter بود که در اوت ۲۰۱۳ تکمیل شد. این ساختمان یک ساختمان شش طبقه است که در مجاورت ایستگاه راه‌آهن Docklands Light و ایستگاه Westferry قرار دارد.

همکاری با مشتری

در این پروژه، ما با مشتری همکاری کردیم تا اولین دامنه از اشیا BIM ساخته شد. که بعدا دوباره در پروژه دوم – Boleyn Road در Hackney استفاده شد.

در ماه مه ۲۰۱۵، ما سومین پروژه را به پایان بردیم. این توسعه پایدار  ۲۲ خانه مسکونی جدید را فراهم کرد و با استفاده از کتابخانه رو به رشد اشیا BIM که در پروژه های پیشرفته‌ ی قبلی ایجاد کرده بودیم ، توانستیم اطلاعات خود را با نرخ سریع‌تری تکمیل کنیم، با اطمینان از اینکه محصولات از استاندارد و کیفیت مورد نیاز در ساخت بودند. ما با استفاده از این مجموعه از محصولات در پنج پروژه دیگر استفاده کردیم.

داشتن این فرمت استاندارد برای انتخاب هدف و محصول به این معنا است که ما می‌توانیم بازده قابل‌توجهی را برای برنامه‌ریزی پروژه مان به ارمغان بیاوریم و به مشتریانمان کمک کنیم به اهداف مالی خود دست یابند که در آن سرعت دادن به بازار حیاتی است.

فواید اجسام هوشمند

با استفاده از BIM با کیفیت بالا در اولین پروژه یک پایه قوی ایجاد کرده بودیم که بتوانیم تکامل پیدا کنیم و مجموعه اشیایی را که به آن اعتماد داشته ایم  را اصلاح کنیم. این طرح بهینه‌سازی فنی کاملی را به ما داده‌است.

این استفاده موثر و سازگار از اشیا فرآیند طراحی ما را تسریع کرده و کنترل کیفیت عالی را فراهم کرده‌است. نه تنها می‌توانیم به پس‌انداز قابل‌توجهی در رابطه با هزینه‌ها دست یابیم، بلکه می‌توانیم یک مدل کاملا تعاملی به مشتری ارائه کنیم. داشتن اطلاعات محصول در فرمت های شی BIM به این معنی است که به طور مداوم قالب‌بندی، دقیق و درست است، فراهم کردن اطمینان ارزشمند مبنی بر اینکه اطلاعات، هندسه و رفتار محصول کاملا متناسب با نیازهای پروژه مشتری است.

اشیا ی BIM طراحی دیجیتال را تسهیل می‌کند

نویسنده:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *