تصویرسازی۳D/ آینده طراحی معماری

معماری ستون فقرات یک پروژه محسوب می­شود. حال یک ساختمان، یک استادیوم یا خانه رویایی خودتان باشد، طراحی در معماری ارائه­دهنده طرح کلی با جزئیات که شامل عوامل زیبایی شناسی و فنی و کاربردی است. طراحی فقط به ذخیره پول و زمان کمک نمی­کند، بلکه تضمینی برای تبدیل پروژه به یک کار هنری خواهد بود.

در دوره­های سنتی، طراحی معماری امری خسته­کننده بوده است. پلانی با هر نوع معایبی ، در صورتی که عیبش ناشناخته باقی می­ماند، تعمیر آن پرهزینه و زمان­بر بود و بدتر می­شد. این عیوب قادربودند تمامیت ساختاری پروژه را تخریب کنند.

اما این موارد مربوط به زمانی بودند که تکنولوژی پیشرفت چندانی نکرده بود. با پیشرفت، با توجه به به در دست بودن آینده طراحی معماری ، دیگر جای نگرانی نیست. و این پیشرفت  تصویرسازی سه بعدی نامیده می­شود.

تصویر سازی سه بعدی چیست؟

تکنولوژی که در طول دهه­های گذشته به جریان اصلی تبدیل شده و به صورت یکی از کامیاب­ترین گزینه­ها در تولید محتوای دیجیتال با کیفیت بالا تکامل یافته­اند. تصویرسازی سه بعدی نیز که به صورت گرافیک۳بعدی، رندر ۳بعدی، تصویرگر تولید شده کامپیوتری(CGI) شناخته می­شود، به فرایندی اشاره می­کند که محتوای گرافیکی با استفاده از نرم­افزار سه بعدی ایجاد می­شود.

علت تصویر سازی سه بعدی چیست؟

تصویرسازی سه بعدی ایجاد محتوا با کنترل کامل روی هر جنبه از تصویر را در نظر می­گیرد. تصویرسازی سه بعدی به منظور شروع، امکان دسترسی به طیف وسیعی از نمونه­ها، مثال­ها، ساخت اشیاء داخلی و خارجی پیش­ساخته را فراهم می­آورد. همچنین ابزارهای قدرتمند ساخت و طراحی که حتی طراحان مبتدی به سادگی درک کرده و به شیوه موثری بکار می­برند را نشان می­دهد. و بهترین بخشی که در تصویرسازی سه بعدی می­آید، پشتیبانی از ویرایش سه بعدی است. به محض برخورد با یک نقض در طراحی، میتوان با چند کلیک موس اصلاح کرد. بله! به همین سادگی و راحتی.

در نتیجه تصویرسازی سه بعدی چیزی جر طراحی معماری بر مبنای استروئیدها نیست. تصویرسازی سه بعدی بهترین بخش از مکان را برجسته می­کند و به یک قولی مطمئن در آینده­ای آسوده تبدیل می­کند. همه این تصویرسازی­ها- بدون نوسازی، مرحله­بندی فیزیکی و اجاره دکور یا مبلمان. تکنولوژی به ایجاد تصاویری کمک می­کند که یا خلق آن غیرممکن باشد یا با عکاسی هزینه گزافی را متحمل شود.

بنابراین، تصویرسازی۳بعدی آینده طراحی معماری است. تصویرسازی سه بعدی ایده­های شما را به عرصه ظهور می­رساند. با تصویرسازی سه بعدی، شما فقط به تخیل خود محدود می­شوید.

۱ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *