شرکت خود را با BIM تجهیز کنید! بیم

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید!

چگونگی تغییر روش کار شرکت از طریق BIM

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید! برای اینکه بدانید در کجا و کدام دایره و کدام روش از گیرایش­ ها قراردارید نیاز است تا به فرهنگ حاکم بر شرکتی که در آن کار می­کنید اشراف داشته باشید. همانطور که اشخاصی صاحب نام در کار با BIM بر آن تأکید دارند. سختی­هایی که در حین وارد شدن با این روش مواجه می­شوید یادگیری کاربری­ها و ابزارنیست بلکه فهم چگونگی استفاده از آنها در روند کار و مدیریت و ویرایش­ها می­باشد. توانایی همسوکردن و قبول این تغییرات در سازمان باعث می­شود شما بفهمید که در کدام بخش از این دوایر قرار گرفته ­اید.

پیش بینی نوآوری

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید! اجازه بدهید یک مثالی پیرامون استفاده از یک موبایل جدید برای فهم این موضوع عنوان کنم. زمانیکه شما یک موبایل جدید خریداری می­کنید خوشحالی زیادی می­کنید. این گوشی می­تواند قابلیت پخش تصاویر یا اتصال به اینترنت و یا قابلیت­های زیادی داشته باشد.

هرچه با این قابلیتها آشناتر شده و کار با آنها برای شما اسان­تر شود خوشحالی شما فزونی می­ یابد در هنگام تطابق با گوشی جدید و همسوشدن با روش کار با آن دچار یک نقصان شادی خواهید شد. مثلاً می ­خواهید عملی را روی موبایل انجام دهید که زمان­ بر و یا رسیدن به آن از طریق چندین منو بعد از دسترس می­نماید. و تنظیمات آن طور که شما می­ خواهید بر روی آن انجام نشده است.

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید!

در مثال گوشی موبایل جدید زمانی اتفاق می­افتد که می­خواهید ارتباطی بین موبایل شخصی و سرویسemail شرکت برقرار کنید اما در این حین تمامی دفتر تلفن شما بهم ریخته می­ شود. حال نام­ها با شماره­ها و Emailهای یکسان با هم در یک گروه نیستند و آنطور که تصورش را می­کردید در یک ردیف قرار نگرفته ­اند.

 

در مثال مربوط به BIM به این مورد می­پردازیم که شما نیاز دارید تا یک برش طولی از دیوار یا پله ­ها داشته باشید می­دانید که در این روش امکان­پذیر است و در طول زمان کمی به مطلوب خواهید رسید اما قبل از آن باید روند تکمیل پله و یا دیوار را طی کرده بعد به مطلوب برسید. این مرحله دقیقاً زمانی است که خوشحالی شما دچار وقفه می­شود.  اینجا دقیقاً مشابه قرارگیری در مسیر متقاطعی است که آیا به روش قبل و تکنولوژی پیشین برمی­گردید (تلفن قدیمی) و یا روش روبرو را ادامه داده و با مشکلات روبرو شده و در پی حل آنها برای رسیدن به نوآوری همسو می­ شدید.

هر روشی بدون تردید هرچقدر هم که کافی و کامل به نظر برسد باز هم پیش­ بینی­ هایی در آن لازم است تا بتوان به مناسب­ترین روش سیستم موجود رسید. حال که راه خود را برای تطبیق با روش جدید پیدا کرده­اید و سعی در مدیریت آن – چه به صورت فردی و چه تیمی – دارید حال مرحله پیش­بینی را پشت سر گذاشته و در آینده به خوشحالی ضایدالوصفی خواهید رسید.

تکامل تدریجی این روش انقلابی

در حالیکه سعی دارید تا این تغییرات را ایجاد نموده و تکمیل نمایید باید صبور بوده و توجهی خاص به سرعت تأثیرگذاری این روش بر تیم کاری خود داشته باشید. پیشرفت و نوآوری با تکرار و دوره کردن آنها در روش کار حاصل می­شود و اگر از آن در پروژه بزرگی استفاده می­کنید بسیار جسارت به خرج داده­اید. روند استفاده از BIM در پروژه یک روش تکاملی است نه انقلابی.

شکل بالا دوچرخه را نمایش می­دهد. مورد سمت راست یک دوچرخه ارزان قیمت انگلیسی به نام Appleton’s Cyclopeadia of Applied Mechonics از سال ۱۸۹۲. در حالی که جزء اولین دوچرخه ­ها نمی ­باشد. (زیرا اولین دوچرخه در سال ۱۸۱۸ در پاریس ابداع شد.) اما نواقص زیادی را در شکل و هیبت ظاهری و روش اتصال دو چرخ به یکدیگر در مقایسه با دوچرخه­ های امروزی نمایش می­دهد: ۲ چرخ، فرمان، پدال­ها برای اعمال نیرو به راه­ اندازی. نمونه سمت راست مدلی که در سال ۲۰۰۶ توسط Australian University student Gavin Smith ابداع شده را نمایش می­دهد.

این دوچرخه برای کمک به اشخاصی که ناتوانی جسمی دارند و یا توانایی استفاده از موتور را ندارند ساخته شده هر چند دوچرخه سریعتر حرکت کند و سرعت آن افزایش یابد چرخها به حالت عمودی درآمده و این امکان را به سوارکار می­دهد که با سرعت هر چه بیشتر مسافت را طی کند. همانطور که شکل ظاهری دوچرخه نمایش می­دهد چرخ­ها دوباره به حالت اولیه برگشته و به سوارکار اجازه می­دهد در سرعت کمتر تعادل خود را حفظ کند.

دوچرخه سمت راست تمامی موارد مورد نیاز برای دوچرخه­ سواری را داراست اما بعد از تکامل و تکرار آن به مرحله سمت چپ رسیده است. یک انقلاب مشابهی هم در روش استفاده از BIM اتفاق می­افتد که با تکرار استفاده از آن می ­توانید به راحتی بر آن اشراف پیدا کنید.

مترجم: زهره یوسفی خو

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *