شرکت خود را با BIM تجهیز کنید! بیم

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید!

چگونگي تغيير روش كار شركت از طريق BIM

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید! براي اينكه بدانيد در كجا و كدام دايره و كدام روش از گيرايش­ ها قراردارید نياز است تا به فرهنگ حاكم بر شركتي كه در آن كار مي­كنيد اشراف داشته باشيد. همانطور كه اشخاصي صاحب نام در كار با BIM بر آن تأكيد دارند. سختي­هايي كه در حين وارد شدن با اين روش مواجه مي­شويد يادگيري كاربري­ها و ابزارنيست بلكه فهم چگونگي استفاده از آنها در روند كار و مديريت و ويرايش­ها مي­باشد. توانايي همسوكردن و قبول اين تغييرات در سازمان باعث مي­شود شما بفهميد كه در كدام بخش از اين دواير قرار گرفته ­ايد.

پيش بيني نوآوري

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید! اجازه بدهيد يك مثالي پيرامون استفاده از يك موبايل جديد براي فهم اين موضوع عنوان كنم. زمانيكه شما يك موبايل جديد خريداري مي­كنيد خوشحالي زيادی مي­كنيد. اين گوشي مي­تواند قابليت پخش تصاوير يا اتصال به اينترنت و يا قابليت­هاي زيادي داشته باشد.

هرچه با اين قابليتها آشناتر شده و كار با آنها براي شما اسان­تر شود خوشحالي شما فزوني مي­ يابد در هنگام تطابق با گوشي جديد و همسوشدن با روش كار با آن دچار يك نقصان شادي خواهيد شد. مثلاً مي ­خواهيد عملي را روي موبايل انجام دهيد كه زمان­ بر و يا رسيدن به آن از طريق چندين منو بعد از دسترس مي­نمايد. و تنظيمات آن طور كه شما مي­ خواهيد بر روي آن انجام نشده است.

شرکت خود را با BIM تجهیز کنید!

در مثال گوشي موبايل جديد زماني اتفاق مي­افتد كه مي­خواهيد ارتباطي بين موبايل شخصي و سرويسemail شركت برقرار كنيد اما در اين حين تمامي دفتر تلفن شما بهم ريخته مي­ شود. حال نام­ها با شماره­ها و Emailهاي يكسان با هم در يك گروه نيستند و آنطور كه تصورش را مي­كرديد در يك رديف قرار نگرفته ­اند.

 

در مثال مربوط به BIM به اين مورد مي­پردازيم كه شما نياز داريد تا يك برش طولي از ديوار يا پله ­ها داشته باشيد مي­دانيد كه در اين روش امكان­پذير است و در طول زمان كمي به مطلوب خواهيد رسيد اما قبل از آن بايد روند تكميل پله و يا ديوار را طي كرده بعد به مطلوب برسيد. اين مرحله دقيقاً زماني است كه خوشحالي شما دچار وقفه مي­شود.  اينجا دقيقاً مشابه قرارگيري در مسير متقاطعي است كه آيا به روش قبل و تكنولوژي پيشين برمي­گرديد (تلفن قديمي) و يا روش روبرو را ادامه داده و با مشكلات روبرو شده و در پي حل آنها براي رسيدن به نوآوري همسو مي­ شديد.

هر روشي بدون ترديد هرچقدر هم كه كافي و كامل به نظر برسد باز هم پيش­ بيني­ هايي در آن لازم است تا بتوان به مناسب­ترين روش سيستم موجود رسيد. حال كه راه خود را براي تطبيق با روش جديد پيدا كرده­ايد و سعي در مديريت آن – چه به صورت فردي و چه تيمي – داريد حال مرحله پيش­بيني را پشت سر گذاشته و در آينده به خوشحالي ضايدالوصفي خواهيد رسيد.

تكامل تدريجي اين روش انقلابي

در حاليكه سعي داريد تا اين تغييرات را ايجاد نموده و تكميل نماييد بايد صبور بوده و توجهي خاص به سرعت تأثيرگذاري اين روش بر تيم كاري خود داشته باشيد. پيشرفت و نوآوري با تكرار و دوره كردن آنها در روش كار حاصل مي­شود و اگر از آن در پروژه بزرگي استفاده مي­كنيد بسيار جسارت به خرج داده­ايد. روند استفاده از BIM در پروژه يك روش تكاملي است نه انقلابي.

شكل بالا دوچرخه را نمايش مي­دهد. مورد سمت راست يك دوچرخه ارزان قيمت انگليسي به نام Appleton’s Cyclopeadia of Applied Mechonics از سال 1892. در حالي كه جزء اولين دوچرخه ­ها نمي ­باشد. (زيرا اولين دوچرخه در سال 1818 در پاريس ابداع شد.) اما نواقص زيادي را در شكل و هيبت ظاهري و روش اتصال دو چرخ به يكديگر در مقايسه با دوچرخه­ هاي امروزي نمايش مي­دهد: 2 چرخ، فرمان، پدال­ها براي اعمال نيرو به راه­ اندازي. نمونه سمت راست مدلي كه در سال 2006 توسط Australian University student Gavin Smith ابداع شده را نمايش مي­دهد.

اين دوچرخه براي كمك به اشخاصي كه ناتواني جسمي دارند و يا توانايي استفاده از موتور را ندارند ساخته شده هر چند دوچرخه سريعتر حركت كند و سرعت آن افزايش يابد چرخها به حالت عمودي درآمده و اين امكان را به سواركار مي­دهد كه با سرعت هر چه بيشتر مسافت را طي كند. همانطور كه شكل ظاهري دوچرخه نمايش مي­دهد چرخ­ها دوباره به حالت اوليه برگشته و به سواركار اجازه مي­دهد در سرعت كمتر تعادل خود را حفظ كند.

دوچرخه سمت راست تمامي موارد مورد نياز براي دوچرخه­ سواري را داراست اما بعد از تكامل و تكرار آن به مرحله سمت چپ رسيده است. يك انقلاب مشابهي هم در روش استفاده از BIM اتفاق مي­افتد كه با تكرار استفاده از آن مي ­توانيد به راحتي بر آن اشراف پيدا كنيد.

مترجم: زهره یوسفی خو

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *